Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

10-letni kierowca

Samochód marki Daihatsu jechał pod prąd i uderzył w prawidłowo zaparkowane auto. Do kolizji doszło na os. Mieszka I w Pleszewie. Za kierownicą pojazdu, ku zdziwieniu innych kierujących i policji, siedział 10-latek. Sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
           
10-latek wsiadł za kierownicę Daihatsu. Jeździł nim po osiedlu Mieszka I w Pleszewie. – Chłopiec nie zastosował się do znaku „zakaz wjazdu”. Wjechał w ulicę jednokierunkową, a następnie uderzył w zaparkowany tam samochód marki Citroen C3 – mówi mł. asp. Monika Kołaska. Do zdarzenia doszło na os. Mieszka I w Pleszewie.

Poczynaniom 10-latka przypatrywała się pasażerka. Była nią 15-letnia dziewczynka. Tak, jak nieletni kierowca, również mieszkanka Pleszewa.

- Policjanci sprawdzają, jak 10-latek wszedł w posiadanie kluczy do samochodu – zapewnia mł. asp. Monika Kołaska. Materiały w tej sprawie zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Pleszewie. Za dopuszczenie osoby, nie mającej wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem, do prowadzenia samochodu grozi bowiem kara grzywny.
Źródło: foto. pleszew.policja.gov.pl
2018-05-10 15:39 261

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.