Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

100 stojaków rowerowych

Ci, którzy narzekali, że w Poznaniu trudno zaparkować jednośladem, będą mieli do wyboru prawie sto nowych miejsc, na których można zostawić rower - to kolejna inwestycja Zarządu Transportu Miejskiego. Nowe parkingi rowerowe znajdują się w pobliżu dworca Junikowo, przy dworcu autobusowym na Starołęce oraz pętlach na Garbarach i Piątkowskiej.

Wprawdzie na Junikowie istnieje już zadaszony parking rowerowy, na którym można pozostawić 48 bicykli, jednak liczba miejsc od dawna była niewystarczająca. Zdarzało się, że rowerzyści przesiadający się na tramwaj czy autobus pozostawiali rowery w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, na przykład przypinając je do drzew lub znaków drogowych.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców ZTM na Junikowie zamontował dodatkowe stojaki na rowery. Teraz rowerzyści mają tam do dyspozycji 50 dodatkowych miejsc.

Sześć stojaków (na 12 rowerów) ustawiono w bezpośredniej okolicy zadaszonego parkingu dla rowerów (od strony Plewisk), a kolejnych 19 stojaków (na 38 bicykli) zamontowano przy ścieżce rowerowej obok części dworca przeznaczonej dla autobusów. Stojaki zostały już udostępnione mieszkańcom.

Nowe stojaki pojawiły się też przy dworcu autobusowym na Starołęce oraz na pętlach przy ul. Garbary i Piątkowskiej.  W każdym z tych miejsc zamontowano po 5 stojaków, co pozwala na jednoczesne pozostawienie tam po 10 bicykli. To spore ułatwienie dla osób korzystających z usług Zarządu Transportu Miejskiego.

Źródło: poznan.pl
2016-02-16 14:23 909

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.