Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

100 tys. zł zarobił na przestępstwie

Policjanci z Komornik zatrzymali magazyniera pracującego w firmie kurierskiej. Mężczyzna zamiast dostarczać towar do zamawiających to sprzedawał go swoim klientom. Oszukał na 100 tys. zł. Ponadto zgłosił kradzież pojazdu, której nie było. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Pracownik jednej z firm kurierskich, znajdującej się na terenie Plewisk, wpadł w ręce policji. Mężczyzna był tam magazynierem. Podczas swojej pracy przyjmował towary przychodzące zza granicy, a następnie – za pośrednictwem nieświadomych niczego kurierów – sprzedawał je swoim znajomym.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany działał w ten sposób przez blisko sześć miesięcy 2017 roku. Wśród przedmiotów jakie sprzedawał znajdował się m.in. specjalistyczny sprzęt rowerowy. Straty na jakie naraził właściciela firmy to ponad 100 tys. zł – informuje podkom. Patrycja Banaszak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Jedna z osób, do której towar trafił została przez policjantów ustalona. Mężczyzna kupił od swojego kolegi magazyniera rower o wartości 15 tys. zł.

Ponadto, jak się okazało, magazynier miał już na swoim koncie inne przestępstwo. - W styczniu zgłosił kradzież auta, której nie było. Samochód, który niby miał być mu skradziony znajdował się na jego posesji – ujawnia podkom. Patrycja Banaszak.

Magazynier odpowie teraz za kradzieże towaru z firmy kurierskiej oraz zawiadomienie o fikcyjnej kradzieży auta. Mężczyzna, który kradziony sprzęt zakupił odpowie za paserstwo. Funkcjonariusze nadal pracują nad tą sprawą.
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2018-04-17 12:34 135

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.