Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

13 prawdziwie pechowy

Do dwóch wypadków i pożaru auta doszło jednego dnia w Powiecie Pleszewskim. W ich wyniku trzy osoby trafiły do szpitala. Tym samym 13 dzień miesiąca okazał się najbardziej pechowym i pracowitym dla strażaków na drogach w tym terenie.
           
Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Piaski w Pleszewie. - Strażacy zabezpieczyli teren wypadku i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym osobom. Następnie przekazano je pod opiekę przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego – informuje asp.  Mariusz Glapa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. Dwóch poszkodowanych trafiło do pleszewskiego szpitala.
           
Do drugiego tego dnia wypadku doszło w Kuczkowie na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 11. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe – Opel Vectra i Opel Corsa. - Uderzenie było tak silne, że rozbita Corsa wypadła z drogi wjeżdżając w pole kukurydzy – podaje asp.  Mariusz Glapa. W wyniku tego zderzenia poszkodowane były dwie osoby. - Jedna z nich została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do pleszewskiego szpitala – precyzuje rzecznik prasowy KP PSP w Pleszewie. Strażacy zabezpieczyli teren działań wraz z rozbitymi autami. Usunęli także wycieki płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów.
           
W międzyczasie spłonął samochód. Do pożaru doszło w Kościelnej Wsi. - Ze zgłoszenia wynikało, że na placu przed jedną z firm płonie samochód osobowy marki Renault Scenic. Niestety, mimo podjętej przez świadków zdarzenia próby gaszenia ognia, w momencie przybycia strażaków paliła się już cała komora silnika i ogień przedostawał się do wnętrza pojazdu – tłumaczy asp.  Mariusz Glapa. Pojazd dogaszono i przeszukano. Nikomu nic się nie stało.
           
Wszystkie opisywane zdarzenia miały miejsce w poniedziałek, 13 sierpnia. Tym samym był to, dotychczas, najbardziej pechowy na drogach powiatu i pracowity dzień w tym miesiącu dla pleszewskich strażaków.  
 
Źródło: Foto. pleszew.psp.wlkp.pl/ D Juszczak, P. Osiński
2018-08-16 11:29 102

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.