Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

150 lat średzkiego Banku Spódzielczego

150 lat istnienia świętował Bank Spółdzielczy w Środzie Wlkp. Z tej okazji odbyła się msza św. w parafii kolegiackiej oraz uroczysta gala.

- Dokładnie 6 stycznia 2016 roku minęło 150 lat od chwili powołania do życia Kasy Oszczędności i Pożyczki Towarzystwa Rzemieślniczego, której kontynuatorem jest Bank Spółdzielczy w Środzie Wielkopolskiej. Celem kasy był niesienie pomocy materialnej członkom Towarzystwa poprzez gromadzenie ich oszczędności oraz udzielanie im korzystnego kredytu. Główną postacią i organizatorem był Ksiądz Augustyn Samarzewski, który funkcję prezesa kasy pełnił do 1883 roku – informuje Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp. - Obecnie Bank Spółdzielczy w Środzie Wielkopolskiej wraz z SGB-Bank w Poznaniu i ze zrzeszonymi Bankami Spółdzielczymi tworzy Spółdzielczą Grupę Bankową – dodaje.

Podczas uroczystości nie brakowało podziękowań, gratulacji i życzeń kolejnych 150 lat dla banku. Na ręce Jana Jakóbczaka, prezesa zarządu BS złożono pisma gratulacyjne, kwiaty i prezenty. Była też część artystyczna.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wojciech Ziętkowski, burmistrz Środy Wlkp., Marcin Bednarz, starosta średzki oraz Bożena Urbańska, prezes Średzkiego Towarzystwa Kulturalnego.
Źródło: foto. sroda.wlkp.pl
2016-01-12 15:30 909

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.