Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

17 punktów karnych na raz

24-latek jechał z prędkością 116 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. To nie jedyne wykroczenie, które popełnił tego dnia lekkomyślny kierowca. Policjanci wlepili mu 17 punktów karnych. O dziwo, prawo jazdy stracił na trzy miesiące.

24-latek rażąco przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. - Urządzenie pomiarowe wykazało, że kierowca citroena miał na liczniku 116 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie, policjanci, oprócz zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami, nałożyli na kierowcę mandat karny – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

To nie jedyne naruszenie przepisów, za które odpowiedział lekkomyślny kierowca. - Podczas kontroli okazało się, że 24-latek nie ma dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie polisy OC. Dodatkowo w trakcie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i rozmawiał przez telefon – dodaje ml. asp. Anna Jaworska-Wojnicz. Łącznie, podczas tej jednej kontroli drogowej, nieodpowiedzialnego kierowca zgromadził na swoim koncie 17 punktów karnych.
Źródło: Foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2018-02-22 13:53 214

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.