Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

29 strażaków walczyło z pożarem

Ponad siedem godzin trwało gaszenie pożaru budynku handlowo-usługowego przy ul. Podgórnej w Krobi. Ogień nieprzeniósł się na znajdujący się nieopodal sklep. Choć akcja strażaków była trudna, nikt nie ucierpiał.

Ogień pojawił się na dachu warsztatu naprawy urządzeń chłodniczych. Ten zaś był połączony ze sklepem wielobranżowym. Z budynku wydobywał się gęsty dym. - Po zabezpieczeniu, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu energii elektrycznej, do budynku wprowadzono dwie roty gaśnicze celem podania wody na widoczne dwa ogniska pożaru, cztery prądy gaśnicze podano z zewnątrz na palący się dach – informuje mł. bryg. Michał Pohl, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Pożar rozwijał się w przestrzeni pomiędzy pokryciem dachowym z blachy a podbitką sufitową, wypełnioną ociepleniem z watoliny.

Z warsztatu wyniesiono kilkanaście butli po czynnikach chłodniczych oraz butlę z acetylenem. Ze sklepu ewakuowano kasę fiskalną, komputer oraz dane na dyskach. - W dalszej fazie działań ratowniczo-gaśniczych po stłumieniu ognisk pożaru przystąpiono do rozbiórki – zrywania blachy dachowej zarówno od frontu jak i z góry dachu celem dogaszania palących się elementów dachu i ocieplenia. Po ugaszeniu pożaru i oddymieniu wnętrza obiektu oraz sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej wszystkich przestrzeni objętych działaniem ognia akcję zakończono – relacjonuje mł. bryg. Michał Pohl. Przyczyny pożaru bada policja.

Strażacy walczyli z ogniem 7,5 godziny. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brały dwa zastępy PSP – oraz cztery zastępy OSP z KSRG. W sumie 29 strażaków.
 
Źródło: foto. psp. wlkp.pl
2018-04-10 14:51 177

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.