Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

304 nowe mieszkania

Rusza budowa bloków komunalnych. Staną one przy ul. Opolskiej. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych planuje wznieść 10 bloków z 304 mieszkaniami.

Komunalne bloki powstaną w dwóch etapach. Najpierw wzniesione zostaną cztery, które pomieszczą 128 mieszkań. W kolejnych sześciu znajdzie się miejsce dla 176 lokali. - Budowa ruszy w 2017 roku, a już dziś pracownicy Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych rozmawiają z obecnymi mieszkańcami poniemieckich baraków, sąsiadujących z ul. Opolską, proponując im przeprowadzkę do innych mieszkań. Pytają także o ich oczekiwania względem nowego lokum - wyjaśnia Magdalena Gościńska z ZKZL. Jak czytamy w informacji prasowej, bloki będą maksymalnie czteropiętrowe. Przeważać mają mieszkania dwupokojowe wraz z balkonami i pomieszczeniami gospodarczymi dla najemców.

Przypomnijmy, że lokale komunalne już stoją u zbiegu ulic Sempołowskiej i Okrzei. Mieści się w nich 90 mieszkań. - Plany rozbudowy osiedla musiały zostać zawieszone do czasu budowy kolektora sanitarnego w tej części miasta. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by kontynuować to przedsięwzięcie. Docelowo w rejonie ulicy Opolskiej w nowych "M" zamieszka nawet ponad 700 rodzin – mówi Magdalena Gościńska.

ZKLZ informuje, że w przetarg na wykonanie/adaptację dokumentacji projektowej dla kolejnych inwestycji - przy ul. Bernata i ul. Zawady zostanie ogłoszony już w przyszłym tygodniu. - W tych lokalizacjach wybudowanych zostanie 60 i 64 komunalnych „M”. Po wakacjach spółka powinna już dysponować pozwoleniem na budowę – zapowiada Magdalena Gościńska. Przy okazji podaje, że przy ulicy Opolskiej znajduje się jeszcze około 50 baraków z czasów drugiej wojny światowej, w których mieszka około 300 rodzin.
Źródło: foto. poznan.pl
2016-02-09 15:33 867

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.