Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

40 awansów i 1 odznaczenie

40 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe. 1 został odznaczony Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. W ten sposób średzcy mundurowi obchodzili tegoroczne Święto Policji. Jak co roku z tej okazji, i tym razem, odprawiona została msza św. i zwołano uroczystą zbiórkę. 
           
W samo południe, w średzkiej Kolegiacie, została odprawiona msza św. w intencji policjantów. Następnie funkcjonariusze oraz goście zwartym szykiem przeszli do Ośrodka Kultury, gdzie odbyły się świeckie uroczystości z okazji Święta Policji. Poczet wniósł sztandar, odśpiewano hymn Polski, a podinsp. Piotr Kępski złożył meldunek dowódcy uroczystości insp. Romanowi Kusterowi.

Po powitaniu gości, wśród których znaleźli się m. in. Ernest Iwańczuk, zastępca burmistrza oraz Piotr Kasprzak, wicestarosta średzki, okolicznościowe przemówienie wygłosił insp. Paweł Wawrzyniak, Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wielkopolskiej. Wręczył on także awanse służbowe na wyższe stanowiska 40 funkcjonariuszom. 1 policjant otrzymał Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. W podziękowaniach oraz nagrodach nie zapomniano także o pracownikach cywilnych, którzy swoją pracą wspierają lokalną policję.
 
Źródło: Foto. sroda.wlkp.pl
2018-07-30 15:18 142

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.