Piątek, 17 Sierpnia 2018 - Zanny, Mirona, Jacka

Aktualności

Zależało nam na tym, aby słuchacz się nie nudził  0

Zależało nam na tym, aby słuchacz się nie nudził 2016-12-23 15:00

Za Zu Zi – jarocińsko-ostrowski zespół rockowy wydał nową płytę. Jego fani na krążek musieli czekać aż 13 lat. O tym, co znajduje się na CD nie mogliśmy więc nie porozmawiać z Tomaszem „Rass Tomi” Jankowskim – wokalistą i gitarzystą zespołu.

ROZMOWA Z... Więcej
Nie wybieramy drogi na skróty 0

Nie wybieramy drogi na skróty 2016-12-23 14:13

Piotr Banach – założyciel i lider takich zespołów, jak Hey, Dum Dum, czy Indios Bravos rok temu rozpoczął nowy projekt muzyczny. Na scenie towarzyszy mu Katarzyna „Kafi” Sondej. Z zespołem BaiKa (Banach i Kafi) porozmawialiśmy przy okazji ich koncertu w Poznaniu.

ROZMOWA Z... Więcej
Popularność nie polega na występowaniu w telewizji 0

Popularność nie polega na występowaniu w telewizji 2016-12-23 13:20

Zbigniew Wodecki w mijającym roku aż dwukrotnie odwiedził Powiat Jarociński. Podczas jednej z wizyt udało nam się z nim porozmawiać. Artysta, jak sam o sobie mówi, zdradził nam różnicę między „hitem” a „przebojem”, co go zdziwiło po 40 latach pracy na scenie, czy chociażby to, dlaczego nie prędko mamy się spodziewać jego nowej płyty w sklepach muzycznych.

ROZMOWA Z... Więcej
Pisanie jest potwornie nudne 0

Pisanie jest potwornie nudne 2016-12-23 10:05

Łukasz Orbitowski – pisarz specjalizujący się w literaturze fantastycznej i grozy, odwiedził Jarocin. W ramach projektu „Jarocin Festiwal w mieście” był jednym z gości podczas tegorocznej edycji najstarszego festiwalu w Polsce. W trakcie spotkania z czytelnikami mówił, jak ważną rolę w jego życiu odegrała muzyka metalowa, czego brakuje polskiej literaturze, a nawet o tym, dlaczego ma ochotę wziąć pałkę i iść w bój w ogniach apokalipsy.

ROZMOWA Z... Więcej
Program budowy 400 mieszkań ruszył w Jarocinie 0

Program budowy 400 mieszkań ruszył w Jarocinie 2016-12-22 17:15

Program budowy 400 mieszkań wystartował w Gminie Jarocin. Dziś, w obecności Kazimierza Smolińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, podpisano umowę z wykonawcą pierwszej części zadania. Wpisuje się ono bowiem w rządowy projekt Mieszkanie Plus. Oddano także plac budowy. Pierwsze 42 mieszkania powstaną na ul. Leszczyce w Jarocinie.

JAROCIN Więcej
Będzie Rock Run 2017! 0

Będzie Rock Run 2017! 2016-12-21 16:58

Już wiadomo! W przyszłym roku odbędzie się III edycja RockRun Jarocin. Największa impreza biegowa w Powiecie Jarocińskim zaplanowana jest na 10 września. Biegacze znów pokonają dystanse 10 km i 21 km. Organizatorzy szykują też kilka niespodzianek.

JAROCIN Więcej
Rusza jarocińskie MIESZKANIE+  0

Rusza jarocińskie MIESZKANIE+ 2016-11-21 17:31

Ponad 400 wniosków o wynajem mieszkań wpłynęło do Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego od momentu ogłoszenia informacji o ich budowie. - Planujemy przekazanie placu budowy w grudniu, a pierwsi lokatorzy będą się mogli wprowadzić już na gwiazdkę 2017 roku – zapowiedział dziś podczas konferencji prasowej w Warszawie, Jerzy Wolski, prezes JTBS.

JAROCIN Więcej
Gotowi do remontu 0

Gotowi do remontu 2016-11-16 13:11

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu przekazał wykonawcy plac budowy, a więc ulice Piekarską, Browarną i Kadecką. Oznacza to, że rusza ich remont.

KALISZ Więcej
Rajd śladami ostrowskiej historii 0

Rajd śladami ostrowskiej historii 2016-11-16 13:09

W niedzielny poranek 20 załóg wystartowało w III Rajdzie Samochodowym „Śladami Republiki Ostrowskiej”. Start i meta zlokalizowana była na ostrowskim Rynku. Trasa została przygotowana przez Automobilklub Ostrowski, który jest współorganizatorem imprezy, i wiodła przez teren powiatu ostrowskiego. Po drodze należało odpowiedzieć na pytania związane z Republiką Ostrowską, a na Punktach Kontroli Przejazdów wykonać określone zadania sprawnościowe.

OSTRÓW WLKP. Więcej
0

"Taczaki" wręczone, magisterki nagrodzone 2016-11-16 12:50

Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie, Emilia i Janusz Zdrojowi, Łukasz Błaszczyk, Hufiec ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego w Jarocinie oraz Antonianum otrzymali statuetki im. S. Taczaka „Zasłużeni dla Ziemi Jarocińskiej”. Podczas uroczystej sesji rady miejskiej wręczono także nagrody za najlepszą pracę dyplomową, tematycznie związaną z Ziemią Jarocińską. Była to też okazja do promocji książki pt. „Uwagi do kroniki kościoła katolickiego w Jarocinie spisane przez ks. W. Lewandowskiego proboszcza”.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze