Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Aktualności

Wybiorą nowych dyrektorów szkół 0

Wybiorą nowych dyrektorów szkół 2017-01-02 12:09

Burmistrz Jarocina zaprasza do przysłuchiwania się prezentacjom kandydatów na dyrektorów Zespołu Szkół w Cielczy i Szkoły Podstawowej w Golinie. Wysłuchanie kandydatów na stanowisko dyrektora szkoły w Cielczy odbędzie się 3 stycznia, a w Golinie – 4 stycznia. Początek obu konkursów, które odbędą się w świetlicach szkolnych, o godz. 16:00.

JAROCIN Więcej
0

"Śremskie Żyrafy" dla noworodków 2017-01-02 11:55

Na nowonarodzonych śremian czeka prezent. - Wszystkie dzieci, które urodzą się w 2017 roku i zostaną zameldowane na terenie gminy Śrem, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Śremie, otrzymają pajacyki z logo „Śremskie Żyrafy” – informuje Urząd Miejski.

ŚREM Więcej
Senioralne kolędowanie 0

Senioralne kolędowanie 2017-01-02 11:48

Średzcy seniorzy spotkali się w Ośrodku Kultury, by wspólnie przeżyć świąteczną atmosferę i oddać się wspólnemu kolędowaniu. Organizatorem wydarzenia była Miejska Rada Seniorów, złożona z przedstawicieli organizacji pozarządowych reprezentujących środowiska osób starszych.

ŚRODA WLKP. Więcej
Apeluję o otwarcie szuflad! 0

Apeluję o otwarcie szuflad! 2016-12-23 16:00

Bovska, a właściwie Magda Grabowska-Wacławek, to autorka jednego z hitów ostatnich miesięcy, czyli piosenki „Kaktus”. Jej utwory możemy usłyszeć także w serialu „Druga szansa”, emitowanym w stacji TVN. Nam Bovska mówi w czym język polski jest lepszy od angielskiego, zdradza czego szuka w książkach dla dzieci i dlaczego nie samą muzyką człowiek żyje.

ROZMOWA Z... Więcej
W Syrii mimo wojny wygrywa życie 0

W Syrii mimo wojny wygrywa życie 2016-12-23 15:31

Dariusz „Maleo” Malejonek spędził tydzień w samym sercu wojny. Wraz z wolontariuszami Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu w październiku był w syryjskim Aleppo. Nam zgodził się opowiedzieć o tym, jak aktualnie największy i najdłuższy konflikt zbrojny na świecie wygląda od środka.

ROZMOWA Z... Więcej
Zależało nam na tym, aby słuchacz się nie nudził  0

Zależało nam na tym, aby słuchacz się nie nudził 2016-12-23 15:00

Za Zu Zi – jarocińsko-ostrowski zespół rockowy wydał nową płytę. Jego fani na krążek musieli czekać aż 13 lat. O tym, co znajduje się na CD nie mogliśmy więc nie porozmawiać z Tomaszem „Rass Tomi” Jankowskim – wokalistą i gitarzystą zespołu.

ROZMOWA Z... Więcej
Nie wybieramy drogi na skróty 0

Nie wybieramy drogi na skróty 2016-12-23 14:13

Piotr Banach – założyciel i lider takich zespołów, jak Hey, Dum Dum, czy Indios Bravos rok temu rozpoczął nowy projekt muzyczny. Na scenie towarzyszy mu Katarzyna „Kafi” Sondej. Z zespołem BaiKa (Banach i Kafi) porozmawialiśmy przy okazji ich koncertu w Poznaniu.

ROZMOWA Z... Więcej
Popularność nie polega na występowaniu w telewizji 0

Popularność nie polega na występowaniu w telewizji 2016-12-23 13:20

Zbigniew Wodecki w mijającym roku aż dwukrotnie odwiedził Powiat Jarociński. Podczas jednej z wizyt udało nam się z nim porozmawiać. Artysta, jak sam o sobie mówi, zdradził nam różnicę między „hitem” a „przebojem”, co go zdziwiło po 40 latach pracy na scenie, czy chociażby to, dlaczego nie prędko mamy się spodziewać jego nowej płyty w sklepach muzycznych.

ROZMOWA Z... Więcej
Pisanie jest potwornie nudne 0

Pisanie jest potwornie nudne 2016-12-23 10:05

Łukasz Orbitowski – pisarz specjalizujący się w literaturze fantastycznej i grozy, odwiedził Jarocin. W ramach projektu „Jarocin Festiwal w mieście” był jednym z gości podczas tegorocznej edycji najstarszego festiwalu w Polsce. W trakcie spotkania z czytelnikami mówił, jak ważną rolę w jego życiu odegrała muzyka metalowa, czego brakuje polskiej literaturze, a nawet o tym, dlaczego ma ochotę wziąć pałkę i iść w bój w ogniach apokalipsy.

ROZMOWA Z... Więcej
Program budowy 400 mieszkań ruszył w Jarocinie 0

Program budowy 400 mieszkań ruszył w Jarocinie 2016-12-22 17:15

Program budowy 400 mieszkań wystartował w Gminie Jarocin. Dziś, w obecności Kazimierza Smolińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, podpisano umowę z wykonawcą pierwszej części zadania. Wpisuje się ono bowiem w rządowy projekt Mieszkanie Plus. Oddano także plac budowy. Pierwsze 42 mieszkania powstaną na ul. Leszczyce w Jarocinie.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma