Piątek, 17 Sierpnia 2018 - Zanny, Mirona, Jacka

Aktualności

Czterech na jednego 0

Czterech na jednego 2016-10-04 13:55

Policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o pobicie. Do zdarzenia doszło w miniony piątek na jednym z jarocińskich osiedli. Cała czwórka usłyszała zarzut udziału w pobiciu i za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

JAROCIN Więcej
Nowe drogi, chodniki i parkingi 0

Nowe drogi, chodniki i parkingi 2016-10-04 13:49

Jesienna aura nie wstrzymuje prac drogowych w Gostyniu. Tak więc zostanie przebudowana droga Tworzymirki – Gaj, wybudowane nowe chodniki w Krajewicach i Bogusławkach, a na ul. Sikorskiego w Gostyniu powstaną nowe miejsca parkingowe. Wszystkie te prace zostaną sfinalizowane do grudnia.

GOSTYŃ Więcej
Ostrów wśród najlepszych miast 0

Ostrów wśród najlepszych miast 2016-10-04 13:44

Ostrów Wielkopolski znalazł się w gronie laureatów Rankingu Otwartych Miast przygotowanego przez Dziennik Gazetę Prawną oraz Deloitte. Otwarte Miasta to miasta, które poprzez swoje działania podnoszą jakość życia mieszkańców i realizują strategię zrównoważonego rozwoju, miasta, które są inteligentne, zrównoważone, angażujące i skoncentrowane na potrzebach mieszkańców.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Pierwsza Strefa WC Pies powstała w Koźminie Wielkopolskim 0

Pierwsza Strefa WC Pies powstała w Koźminie Wielkopolskim 2016-10-04 12:52

Osiedle Tysiąclecia w Koźminie Wielkopolskim zostało zbudowane w latach 60 i składa się z 16 bloków, które zamieszkuje około 1500 osób. W ostatnim czasie dla mieszkańców osiedla w jego pobliżu powstała Strefa WC pies marki 22dogs. Jej zadaniem było poprawienie czystości i higieny okolicy, a także sprostanie wymogom właścicieli psów zamieszkujących pobliskie tereny. Miasto znane z kwiatów i zieleni postanowiło w szczególny sposób zadbać o swoją przestrzeń, a osiedle jako jedno z pierwszych wprowadziło nowoczesną metodę likwidującą problem zanieczyszczonych ulic. O to, czy strefa sprostała zadaniu zapytaliśmy Prezesa Koźmińskiej spółdzielni mieszkaniowej - Karola Kielibę.

KROTOSZYN Więcej
Nowy komendant KMP w Kaliszu 0

Nowy komendant KMP w Kaliszu 2016-10-04 12:02

Inspektor Dariusz Bieniek od dziś pełni funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Zastąpił na tym stanowisku Mirosława Ścisłego. W sali recepcyjnej ratusza odbyło się uroczyste pożegnanie, byłego już, komendanta i powitanie nowego szefa policji.

KALISZ Więcej
„Senior – WIGOR” z dofinansowaniem na dalszą działalność 0

„Senior – WIGOR” z dofinansowaniem na dalszą działalność 2016-10-03 16:46

Program „Senior-WIGOR” to wsparcie gmin w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów dla osób starszych. Ostrowski, po modernizacji, uroczyście otwarty został 21 marca tego roku. W ramach prac powstał tu pokój rehabilitacji, sala do indywidualnej terapii, a także miejsca do odpoczynku. Jest również pracownia plastyczna. W otwartym konkursie ofert na dofinansowanie funkcjonowania jednostki Dzienny Dom ,,Senior-WIGOR" w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał wnioskowaną kwotę dotacji w wysokości 89 400 zł.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Młodzi mistrzowie wędkarstwa 0

Młodzi mistrzowie wędkarstwa 2016-10-03 15:01

Daria Walendowska, Maciej Witczak oraz Bartosz Stawiński wraz z sześcioma Polakami reprezentowali nasz kraj na Mistrzostwach Świata Juniorów w wędkarstwie rzutowym. Swoje wyniki poprawili podczas Mistrzostw Polski w tej samej dyscyplinie, które odbyły się w Chorzowie.

ŚREM Więcej
Olimpijczyk u burmistrza 0

Olimpijczyk u burmistrza 2016-10-03 14:00

Marek Biernat – pleszewianin i trener narodowej reprezentacji paraolimpijskiej w tenisie stołowym, niedawno wrócił z Rio. Był gościem Mariana Adamka, burmistrza Pleszewa. Opowiedział o drodze po medale i pobycie w Brazylii.

PLESZEW Więcej
Najzdolniejsi ze stypendiami 0

Najzdolniejsi ze stypendiami 2016-10-03 13:52

Uczniowie kaliskich szkół odebrali Stypendia Miasta Kalisza im. Jana Pawła II. Wyróżnienia otrzymało 434 prymusów. Uroczystość odbyła się w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza.

KALISZ Więcej
JBO 2017 dla Osiedli - trwa głosowanie 0

JBO 2017 dla Osiedli - trwa głosowanie 2016-10-03 13:03

Po konsultacjach społecznych projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok, które odbyły się podczas zebrań osiedlowych, przyszedł czas na kolejny etap. Głosowanie mieszkańców potrwa do 16 października. Będzie się odbywało wyłącznie drogą elektroniczną.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze