Poniedziałek, 15 Października 2018 - Jadwigi, Teresy, Florentyny

Aktualności

Nowe mieszkania PTBS oddane do użytku 0

Nowe mieszkania PTBS oddane do użytku 2016-10-04 15:45

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ukończyło pilotażową realizację domów mieszkalnych w ramach najmu z dojściem do własności. Nowi mieszkańcy otrzymali klucze do mieszkań przy ul. Suwalskiej. PTBS zapowiedziało też kontynuację programu i budowę osiedla bloków wielorodzinnych.

POZNAŃ Więcej
Motory przeczekają zimę 0

Motory przeczekają zimę 2016-10-04 14:03

Średzcy Etyliniarze oficjalnie zakończyli sezon motocyklowy. Była to już szesnasta impreza związana z zamknięciem sezonu motocyklowego. Pogoda ponownie dopisała.

ŚRODA WLKP. Więcej
Czterech na jednego 0

Czterech na jednego 2016-10-04 13:55

Policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o pobicie. Do zdarzenia doszło w miniony piątek na jednym z jarocińskich osiedli. Cała czwórka usłyszała zarzut udziału w pobiciu i za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

JAROCIN Więcej
Nowe drogi, chodniki i parkingi 0

Nowe drogi, chodniki i parkingi 2016-10-04 13:49

Jesienna aura nie wstrzymuje prac drogowych w Gostyniu. Tak więc zostanie przebudowana droga Tworzymirki – Gaj, wybudowane nowe chodniki w Krajewicach i Bogusławkach, a na ul. Sikorskiego w Gostyniu powstaną nowe miejsca parkingowe. Wszystkie te prace zostaną sfinalizowane do grudnia.

GOSTYŃ Więcej
Ostrów wśród najlepszych miast 0

Ostrów wśród najlepszych miast 2016-10-04 13:44

Ostrów Wielkopolski znalazł się w gronie laureatów Rankingu Otwartych Miast przygotowanego przez Dziennik Gazetę Prawną oraz Deloitte. Otwarte Miasta to miasta, które poprzez swoje działania podnoszą jakość życia mieszkańców i realizują strategię zrównoważonego rozwoju, miasta, które są inteligentne, zrównoważone, angażujące i skoncentrowane na potrzebach mieszkańców.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Pierwsza Strefa WC Pies powstała w Koźminie Wielkopolskim 0

Pierwsza Strefa WC Pies powstała w Koźminie Wielkopolskim 2016-10-04 12:52

Osiedle Tysiąclecia w Koźminie Wielkopolskim zostało zbudowane w latach 60 i składa się z 16 bloków, które zamieszkuje około 1500 osób. W ostatnim czasie dla mieszkańców osiedla w jego pobliżu powstała Strefa WC pies marki 22dogs. Jej zadaniem było poprawienie czystości i higieny okolicy, a także sprostanie wymogom właścicieli psów zamieszkujących pobliskie tereny. Miasto znane z kwiatów i zieleni postanowiło w szczególny sposób zadbać o swoją przestrzeń, a osiedle jako jedno z pierwszych wprowadziło nowoczesną metodę likwidującą problem zanieczyszczonych ulic. O to, czy strefa sprostała zadaniu zapytaliśmy Prezesa Koźmińskiej spółdzielni mieszkaniowej - Karola Kielibę.

KROTOSZYN Więcej
Nowy komendant KMP w Kaliszu 0

Nowy komendant KMP w Kaliszu 2016-10-04 12:02

Inspektor Dariusz Bieniek od dziś pełni funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Zastąpił na tym stanowisku Mirosława Ścisłego. W sali recepcyjnej ratusza odbyło się uroczyste pożegnanie, byłego już, komendanta i powitanie nowego szefa policji.

KALISZ Więcej
„Senior – WIGOR” z dofinansowaniem na dalszą działalność 0

„Senior – WIGOR” z dofinansowaniem na dalszą działalność 2016-10-03 16:46

Program „Senior-WIGOR” to wsparcie gmin w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów dla osób starszych. Ostrowski, po modernizacji, uroczyście otwarty został 21 marca tego roku. W ramach prac powstał tu pokój rehabilitacji, sala do indywidualnej terapii, a także miejsca do odpoczynku. Jest również pracownia plastyczna. W otwartym konkursie ofert na dofinansowanie funkcjonowania jednostki Dzienny Dom ,,Senior-WIGOR" w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał wnioskowaną kwotę dotacji w wysokości 89 400 zł.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Młodzi mistrzowie wędkarstwa 0

Młodzi mistrzowie wędkarstwa 2016-10-03 15:01

Daria Walendowska, Maciej Witczak oraz Bartosz Stawiński wraz z sześcioma Polakami reprezentowali nasz kraj na Mistrzostwach Świata Juniorów w wędkarstwie rzutowym. Swoje wyniki poprawili podczas Mistrzostw Polski w tej samej dyscyplinie, które odbyły się w Chorzowie.

ŚREM Więcej
Olimpijczyk u burmistrza 0

Olimpijczyk u burmistrza 2016-10-03 14:00

Marek Biernat – pleszewianin i trener narodowej reprezentacji paraolimpijskiej w tenisie stołowym, niedawno wrócił z Rio. Był gościem Mariana Adamka, burmistrza Pleszewa. Opowiedział o drodze po medale i pobycie w Brazylii.

PLESZEW Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski