Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Aktualności

Nie zapanowali nad pojazdami 0

Nie zapanowali nad pojazdami 2016-10-05 11:34

Spadł deszcz i kierowcy zapominają, że na mokrej nawierzchni trzeba zachować znacznie większą ostrożność niż zazwyczaj. O „niesprzyjających warunkach drogowych” na własnej skórze przekonali się kierowcy Opla Vectry i BMW. Obaj spowodowali wypadki. Pierwszy wjechał w autobus, drugi zniszczył ogrodzenie.

KALISZ Więcej
Przyznano dotację NGO 0

Przyznano dotację NGO 2016-10-05 10:40

Przyznano dotację Stowarzyszeniu Zielona Kohorta na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Obszarów Wiejskich Powiatu Gostyńskiego na realizację zadania publicznego w 2016 roku. Oferta wpłynęła w ramach pozakonkursowego trybu udzielania dotacji.

GOSTYŃ Więcej
Ukradł buty i się upił 0

Ukradł buty i się upił 2016-10-04 15:54

37-latek ukradł dwie pary damskich butów. Nie zrobił tego jednak zwyczajnie – w sklepie czy w domu, ale podczas koncertu odbywającego się w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

PLESZEW Więcej
Nowe mieszkania PTBS oddane do użytku 0

Nowe mieszkania PTBS oddane do użytku 2016-10-04 15:45

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ukończyło pilotażową realizację domów mieszkalnych w ramach najmu z dojściem do własności. Nowi mieszkańcy otrzymali klucze do mieszkań przy ul. Suwalskiej. PTBS zapowiedziało też kontynuację programu i budowę osiedla bloków wielorodzinnych.

POZNAŃ Więcej
Motory przeczekają zimę 0

Motory przeczekają zimę 2016-10-04 14:03

Średzcy Etyliniarze oficjalnie zakończyli sezon motocyklowy. Była to już szesnasta impreza związana z zamknięciem sezonu motocyklowego. Pogoda ponownie dopisała.

ŚRODA WLKP. Więcej
Czterech na jednego 0

Czterech na jednego 2016-10-04 13:55

Policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o pobicie. Do zdarzenia doszło w miniony piątek na jednym z jarocińskich osiedli. Cała czwórka usłyszała zarzut udziału w pobiciu i za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

JAROCIN Więcej
Nowe drogi, chodniki i parkingi 0

Nowe drogi, chodniki i parkingi 2016-10-04 13:49

Jesienna aura nie wstrzymuje prac drogowych w Gostyniu. Tak więc zostanie przebudowana droga Tworzymirki – Gaj, wybudowane nowe chodniki w Krajewicach i Bogusławkach, a na ul. Sikorskiego w Gostyniu powstaną nowe miejsca parkingowe. Wszystkie te prace zostaną sfinalizowane do grudnia.

GOSTYŃ Więcej
Ostrów wśród najlepszych miast 0

Ostrów wśród najlepszych miast 2016-10-04 13:44

Ostrów Wielkopolski znalazł się w gronie laureatów Rankingu Otwartych Miast przygotowanego przez Dziennik Gazetę Prawną oraz Deloitte. Otwarte Miasta to miasta, które poprzez swoje działania podnoszą jakość życia mieszkańców i realizują strategię zrównoważonego rozwoju, miasta, które są inteligentne, zrównoważone, angażujące i skoncentrowane na potrzebach mieszkańców.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Pierwsza Strefa WC Pies powstała w Koźminie Wielkopolskim 0

Pierwsza Strefa WC Pies powstała w Koźminie Wielkopolskim 2016-10-04 12:52

Osiedle Tysiąclecia w Koźminie Wielkopolskim zostało zbudowane w latach 60 i składa się z 16 bloków, które zamieszkuje około 1500 osób. W ostatnim czasie dla mieszkańców osiedla w jego pobliżu powstała Strefa WC pies marki 22dogs. Jej zadaniem było poprawienie czystości i higieny okolicy, a także sprostanie wymogom właścicieli psów zamieszkujących pobliskie tereny. Miasto znane z kwiatów i zieleni postanowiło w szczególny sposób zadbać o swoją przestrzeń, a osiedle jako jedno z pierwszych wprowadziło nowoczesną metodę likwidującą problem zanieczyszczonych ulic. O to, czy strefa sprostała zadaniu zapytaliśmy Prezesa Koźmińskiej spółdzielni mieszkaniowej - Karola Kielibę.

KROTOSZYN Więcej
Nowy komendant KMP w Kaliszu 0

Nowy komendant KMP w Kaliszu 2016-10-04 12:02

Inspektor Dariusz Bieniek od dziś pełni funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Zastąpił na tym stanowisku Mirosława Ścisłego. W sali recepcyjnej ratusza odbyło się uroczyste pożegnanie, byłego już, komendanta i powitanie nowego szefa policji.

KALISZ Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma