Środa, 17 Października 2018 - Wiktora, Marity, Ignacego

Aktualności

300 tys. dla szpitala 0

300 tys. dla szpitala 2016-05-19 12:17

Na ręce dyrektora ostrowskiego szpitala, Dariusza Bierły, prezydent Beata Klimek przekazała dziś symboliczny czek o wartości 300.000 zł. Pieniądze te przeznaczone są na doposażenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapiiostrowskiego szpitala. Dzięki dotacji zakupiony zostanie sprzęt ratujący życie.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Startuje Kaliska Liga Żeglarska 0

Startuje Kaliska Liga Żeglarska 2016-05-19 12:11

Już 22 maja, regatami na Prośnie, startuje Kaliska Liga Żeglarska. Celem imprezy jest rywalizacja sportowa, ale także m.in. propagowanie turystyki żeglarskiej, promowanie Kalisza oraz walorów żeglugowych rzeki Prosny.

KALISZ Więcej
Odzyskali rowery 0

Odzyskali rowery 2016-05-19 12:05

Gostyńscy policjanci ustalili sprawcę i odzyskali dwa skradzione rowery. Podejrzanym okazał się 12-letni mieszkaniec gminy Gostyń. Sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego , gdzie nieletni będzie tłumaczyć się ze swojego postępowania.

GOSTYŃ Więcej
Włamał się, zniszczył i ukradł 0

Włamał się, zniszczył i ukradł 2016-05-19 11:56

Włamał się do garażu, ukradł stamtąd części samochodowe, usiłował ukraść samochód i uszkodził dwa pojazdy. Policjanci z Jarocina, dzięki czujności i szybkiej interwencji pracowników ochrony, zatrzymali 20-letniego sprawcę tych przestępstw i w całości odzyskali skradzione przedmioty.

JAROCIN Więcej
Koncert na 90. urodziny 0

Koncert na 90. urodziny 2016-05-18 16:28

W połowie maja Józef Wiłkomirski skończył 90 lat. Dyrygent, kompozytor i wiolonczelista oraz wieloletni dyrektor Filharmonii Szczecińskiej i Sudeckiej urodził się w Kaliszu i jest najstarszym Honorowym Obywatelem najstarszego polskiego miasta. Z okazji urodzin został uhonorowany podczas sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha, a w najbliższą niedzielę Fundacja Rodziny Wiłkomirskich dedykuje mu koncert, który odbędzie się o 15.00 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

KALISZ Więcej
0

"Wagon" zabytkiem 2016-05-18 16:22

Decyzją Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na wniosek władz miasta budynek dawnego Zarządu Fabryki "Wagon" został wpisany do rejestru zabytków. Decyzja jest ostateczna i daje możliwości prawne, by nakazać właścicielowi zabezpieczenie budynku przed dalszą dewastacją. To również furtka do pozyskania zewnętrznych funduszy na przywrócenie mu dawnej świetności.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Hubert Łabutka Królem Kurkowym 0

Hubert Łabutka Królem Kurkowym 2016-05-18 16:15

Królem kurkowym na XXVI turnieju Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śremie został brat Hubert Łabutka. Wicekrólem został Waldemar Ronke a rycerzami kolejno Jarosław Nowak i Witold Tomaszewski.

ŚREM Więcej
TRATWA odpłynie w piątek 0

TRATWA odpłynie w piątek 2016-05-18 16:00

Warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty, a przede wszystkim przyjazna atmosfera – to właśnie TRATWA Festiwal Pleszew, który już po raz drugi odbywa się w mieście. TRATWA startuje w piątek 20 maja!

PLESZEW Więcej
Uczniowska wizyta 0

Uczniowska wizyta 2016-05-18 15:55

„Gostyń – Steinach, ręka w rękę” – takim tytułem opatrzony został projekt realizowany przez szkoły z obu partnerskich miast. Na zaproszenie wystosowane przez Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu z tygodniową wizytą do Gostynia przyjechała młodzież z Nordschule w niemieckim Steinach. W wymianie uczestniczy po 15 uczniów każdej z obu szkół.

GOSTYŃ Więcej
Jak uczeń może być partnerem w szkole? 0

Jak uczeń może być partnerem w szkole? 2016-05-18 15:52

W auli Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie odbyła się konferencja: Kształcenie wyprzedzające – jak uczeń może być partnerem w kształceniu szkolnym. Uczestniczyło w niej 84 przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorami konferencji była Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Gimnazjum Nr 2 w Krotoszynie, przy współpracy SODN w Krotoszynie. Przedsięwzięcie patronatem objęli Burmistrz Krotoszyna oraz Starosta Powiatu Krotoszyńskiego. Gościem honorowym był prof. dr hab. Stanisław Dylak - „Zasłużony dla Krotoszyna”, prekursor nauczania wyprzedzającego w Polsce.

KROTOSZYN Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski