Sobota, 15 Grudnia 2018 - Niny, Celiny, Waleriana

Aktualności

Średzkie Sejmiki Kultury 0

Średzkie Sejmiki Kultury 2016-05-19 12:47

Ponad 50 wydarzeń na przestrzeni 2 tygodni – takim hasłem przedstawione zostały tegoroczne Średzkie Sejmiki Kultury. Od 22 maja do 5 czerwca w ramach sejmików odbędą się bezpłatne warsztaty, koncerty, widowiska oraz wydarzenia o charakterze sportowym i rekreacyjnym. Świetna muzyka, wspaniali ludzie, trochę sztuki, edukacji, sportu i zabawy dla osoby w różnym wieku - to wszystko czeka na mieszkańców.

ŚRODA WLKP. Więcej
Zapaśnicy na krotoszyńskich matach 0

Zapaśnicy na krotoszyńskich matach 2016-05-19 12:39

w krotoszyńskiej hali sportowej odbył się Ogólnopolski Turniej UKS-ów młodzików i młodziczek w zapasach w stylu wolnym. Udział w nim wzięło ponad 180 sportowców z 31 klubów z całego kraju. Ceramik Krotoszyn wśród chłopców uplasował się na II miejscu, tuż za Olimpią Cieszków, a wśród dziewcząt zajął VI lokatę.

KROTOSZYN Więcej
Śremska Wiara Aktywnie Działa 0

Śremska Wiara Aktywnie Działa 2016-05-19 12:32

​Śremskie grupy nieformalne uzyskały dofinansowanie w ramach IV edycji Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2016. Celem projektu „Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa” jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w rozwiązywanie lokalnych problemów i podejmowanie działań na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnej w Śremie a kwota przyznanych dotacji to 10 000 zł. W realizacji działań na rzecz społeczności lokalnej aktywni mieszkańcy otrzymają wsparcie merytoryczne i pomoc organizacyjną Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie.

ŚREM Więcej
Wiewiórka zbadała zęby 0

Wiewiórka zbadała zęby 2016-05-19 12:21

Wiewiórka Julia badała stan jamy ustnej uczniów pleszewskich szkół. Przez dwa dni stomatolodzy fundacji sprawdzili ząbki ponad 1100 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Raport o wynikach badań już wkrótce.

PLESZEW Więcej
300 tys. dla szpitala 0

300 tys. dla szpitala 2016-05-19 12:17

Na ręce dyrektora ostrowskiego szpitala, Dariusza Bierły, prezydent Beata Klimek przekazała dziś symboliczny czek o wartości 300.000 zł. Pieniądze te przeznaczone są na doposażenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapiiostrowskiego szpitala. Dzięki dotacji zakupiony zostanie sprzęt ratujący życie.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Startuje Kaliska Liga Żeglarska 0

Startuje Kaliska Liga Żeglarska 2016-05-19 12:11

Już 22 maja, regatami na Prośnie, startuje Kaliska Liga Żeglarska. Celem imprezy jest rywalizacja sportowa, ale także m.in. propagowanie turystyki żeglarskiej, promowanie Kalisza oraz walorów żeglugowych rzeki Prosny.

KALISZ Więcej
Odzyskali rowery 0

Odzyskali rowery 2016-05-19 12:05

Gostyńscy policjanci ustalili sprawcę i odzyskali dwa skradzione rowery. Podejrzanym okazał się 12-letni mieszkaniec gminy Gostyń. Sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego , gdzie nieletni będzie tłumaczyć się ze swojego postępowania.

GOSTYŃ Więcej
Włamał się, zniszczył i ukradł 0

Włamał się, zniszczył i ukradł 2016-05-19 11:56

Włamał się do garażu, ukradł stamtąd części samochodowe, usiłował ukraść samochód i uszkodził dwa pojazdy. Policjanci z Jarocina, dzięki czujności i szybkiej interwencji pracowników ochrony, zatrzymali 20-letniego sprawcę tych przestępstw i w całości odzyskali skradzione przedmioty.

JAROCIN Więcej
Koncert na 90. urodziny 0

Koncert na 90. urodziny 2016-05-18 16:28

W połowie maja Józef Wiłkomirski skończył 90 lat. Dyrygent, kompozytor i wiolonczelista oraz wieloletni dyrektor Filharmonii Szczecińskiej i Sudeckiej urodził się w Kaliszu i jest najstarszym Honorowym Obywatelem najstarszego polskiego miasta. Z okazji urodzin został uhonorowany podczas sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha, a w najbliższą niedzielę Fundacja Rodziny Wiłkomirskich dedykuje mu koncert, który odbędzie się o 15.00 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

KALISZ Więcej
0

"Wagon" zabytkiem 2016-05-18 16:22

Decyzją Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na wniosek władz miasta budynek dawnego Zarządu Fabryki "Wagon" został wpisany do rejestru zabytków. Decyzja jest ostateczna i daje możliwości prawne, by nakazać właścicielowi zabezpieczenie budynku przed dalszą dewastacją. To również furtka do pozyskania zewnętrznych funduszy na przywrócenie mu dawnej świetności.

OSTRÓW WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma