Sobota, 15 Grudnia 2018 - Niny, Celiny, Waleriana

Aktualności

Hubert Łabutka Królem Kurkowym 0

Hubert Łabutka Królem Kurkowym 2016-05-18 16:15

Królem kurkowym na XXVI turnieju Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śremie został brat Hubert Łabutka. Wicekrólem został Waldemar Ronke a rycerzami kolejno Jarosław Nowak i Witold Tomaszewski.

ŚREM Więcej
TRATWA odpłynie w piątek 0

TRATWA odpłynie w piątek 2016-05-18 16:00

Warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty, a przede wszystkim przyjazna atmosfera – to właśnie TRATWA Festiwal Pleszew, który już po raz drugi odbywa się w mieście. TRATWA startuje w piątek 20 maja!

PLESZEW Więcej
Uczniowska wizyta 0

Uczniowska wizyta 2016-05-18 15:55

„Gostyń – Steinach, ręka w rękę” – takim tytułem opatrzony został projekt realizowany przez szkoły z obu partnerskich miast. Na zaproszenie wystosowane przez Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu z tygodniową wizytą do Gostynia przyjechała młodzież z Nordschule w niemieckim Steinach. W wymianie uczestniczy po 15 uczniów każdej z obu szkół.

GOSTYŃ Więcej
Jak uczeń może być partnerem w szkole? 0

Jak uczeń może być partnerem w szkole? 2016-05-18 15:52

W auli Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie odbyła się konferencja: Kształcenie wyprzedzające – jak uczeń może być partnerem w kształceniu szkolnym. Uczestniczyło w niej 84 przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorami konferencji była Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Gimnazjum Nr 2 w Krotoszynie, przy współpracy SODN w Krotoszynie. Przedsięwzięcie patronatem objęli Burmistrz Krotoszyna oraz Starosta Powiatu Krotoszyńskiego. Gościem honorowym był prof. dr hab. Stanisław Dylak - „Zasłużony dla Krotoszyna”, prekursor nauczania wyprzedzającego w Polsce.

KROTOSZYN Więcej
Kolejny samochód w rowie 0

Kolejny samochód w rowie 2016-05-18 14:16

Do groźnego wypadku doszło w sobotnie popołudnie na krajowej "11". W miejscowości Miąskowo zderzyły się dwa samochody. Jeden, poważnie uszkodzony, wylądował w rowie.

ŚRODA WLKP. Więcej
Samochodowa dziupla zlikwidowana 0

Samochodowa dziupla zlikwidowana 2016-05-18 14:03

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę za paserstwo. Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli elementy od bmw wartego ponad 500 tysięcy złotych, a także części od innych pojazdów. Podejrzanym grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

POZNAŃ Więcej
Konkursowa trzydziestka wybrana 0

Konkursowa trzydziestka wybrana 2016-05-18 13:59

Znamy nazwy 30 zespołów, które zakwalifikowały się do występu podczas koncertów eliminacyjnych przeglądu „Jarocin – Antyfest Antyradia”. Podobnie jak w poprzednim roku, także tym razem przesłuchania na żywo odbędą się w aż pięciu miastach Polski. Pierwsze eliminacje rozpoczną się 21 maja. Laureata konkursu poznamy podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, która odbędzie się w dniach 7 - 9 lipca w Jarocinie.

JAROCIN WIELKOPOLSKA Więcej
Ostrowska Noc Muzeów 0

Ostrowska Noc Muzeów 2016-05-17 13:33

Kolejna Nocy Muzeów za nami. W Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, jak zawsze czekało na zwiedzających mnóstwo rozrywek. Przez kilka godzin przewinęło się tam aż 800 osób.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Kiedy przyjedzie? 0

Kiedy przyjedzie? 2016-05-17 13:22

O nowym punkcie sprzedaży biletów okresowych KLA, przeznaczeniu pomieszczeń dworca PKP na potrzeby Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji oraz wdrożeniu aplikacji kiedyPrzyjedzie.pl poinformowali Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza, Dariusz Mencel, dyrektor MZDiK oraz Mariusz Wdowczyk, prezes KPT.

KALISZ Więcej
Nagrodzeni za odwagę i postawę obywatelską 0

Nagrodzeni za odwagę i postawę obywatelską 2016-05-17 12:59

Prezydent Jacek Jaśkowiak nagrodził strażniczki i mieszkańca Poznania, którzy zatrzymali ekshibicjonistę nad Wartą oraz funkcjonariuszy, którzy z narażeniem zdrowia przyczynili się do ujęcia kierowcy uciekającego przed policyjnym pościgiem. Funkcjonariusze uhonorowani zostali za odwagę i poświęcenie na rzecz mieszkańców Poznania.

POZNAŃ Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma