Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Aktualności

Mieszkańcy nagrodzeni 0

Mieszkańcy nagrodzeni 2016-02-08 12:52

Znamy Pleszewianina, Biznesmena, Rolnika i Rzemieślnika Roku. Wybrano też Mecenasa Pleszewskiej Kultury i Zasłużonego dla Wielkopolski. Wśród wyróżnień nie zabrakło też złotych medali.

PLESZEW Więcej
Wyprodukują głośniki w Jarocinie 0

Wyprodukują głośniki w Jarocinie 2016-02-08 12:02

Pylon S.A. – producent wysokiej jakości zestawów oraz obudów głośnikowych, jeszcze w tym roku uruchomi w Jarocinie nowy zakład produkcyjny o powierzchni ponad 3,3 tys. m2. Do tego celu zakupił już nieruchomość o wielkości 1,9 ha za około 2,5 mln zł.

JAROCIN Więcej
Prezydent z odznaczeniem Caritasu 0

Prezydent z odznaczeniem Caritasu 2016-02-08 10:31

Caritas Diecezji Kaliskiej podsumował miniony rok. Przedstawiciele organizacji odznaczyli osoby, które wyciągnęły do nich pomocną dłoń. Wśród uhonorowanych znaleźli się Grzegorz Sapiński, prezydent miasta, Karolina Pawliczak, wiceprezydent oraz Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

KALISZ Więcej
Złóż wniosek i zdecyduj 0

Złóż wniosek i zdecyduj 2016-02-08 09:36

Jedne miasta – Ostrów Wlkp., Jarocin czy Śrem rozpoczynają realizację projektów wskazanych przez mieszkańców w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Inne zaś, jak np. Gostyń, myślą już o kolejnej edycji plebiscytu. Nabór wniosków rozpocznie się już 1 marca.

GOSTYŃ Więcej
Zdjęcia i dokumenty poszukiwane 0

Zdjęcia i dokumenty poszukiwane 2016-02-08 09:10

Masz w swoim domowym archiwum stare zdjęcia szpitala w Środzie Wielkopolskiej lub dokumenty z pieczątką lecznicy? Nie wyrzucaj ich! Mogą się bardzo przydać.

ŚRODA WLKP. Więcej
Nowe miejsce dla seniorów 0

Nowe miejsce dla seniorów 2016-02-04 16:52

W Pleszewie otwarto Dom „Senior - Wigor”. – To miejsce jest swoistym połączeniem Uniwersytetu III Wieku, klubu seniora i gabinetu rehabilitacyjnego – podczas uroczystego przecięcia wstęgi podkreślił Grzegorz Grygiel, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie. Powstanie placówki, w której nadal są wolne miejsca, kosztowało 335 000 zł.

PLESZEW Więcej
Sprawdź, kiedy przyjedzie autobus 0

Sprawdź, kiedy przyjedzie autobus 2016-02-04 15:15

Już nie trzeba będzie nerwowo spoglądać na zegarek, biec w podskokach na przystanek, bądź marznąć na nim. Koniec z pełnym zdziwienia „już odjechał?” lub zdenerwowania „jeszcze nie przyjechał?!”. 10 lutego Jarocińskie Linie Autobusowe uruchomią usługę kiedyprzyjedzie.pl. Dzięki niej dokładną godzinę postoju autobusu na konkretnym przystanku będziemy mogli sprawdzić za pomocą serwisu internetowego, aplikacji mobilnej lub wiadomości SMS.

JAROCIN Więcej
Kradli w całej Polsce, wpadli w Gostyniu 0

Kradli w całej Polsce, wpadli w Gostyniu 2016-02-04 13:45

Gostyńscy policjanci pojechali po złodziei aż do Siedlec. Tam bowiem uciekli dwaj mężczyźni, którzy okradli sklep w Gostyni, ale także i Głogowie, Wieluniu, Siedlcach oraz dwa w Opolu.

GOSTYŃ Więcej
Polonia Środa najlepsza 0

Polonia Środa najlepsza 2016-02-04 10:12

Polonia Środa Wielkopolska zajęła I miejsce w halowych rozgrywkach Ligi Centralnej. Turniej odbył się w Gimnazjum nr 1 w Środzie Wlkp.

ŚRODA WLKP. Więcej
IX Ogólnopolski Turniej Szachowy 0

IX Ogólnopolski Turniej Szachowy 2016-02-04 09:24

Jak co roku w okresie ferii zimowych młodzi szachiści z całej Wielkopolski, a nawet i innych województw, zjeżdżają do Ostrowa Wielkopolskiego, by rywalizować o dyplomy, nagrody, medale i puchary prezydenta miasta.

OSTRÓW WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma