Niedziela, 23 Września 2018 - Tekli, Boguslawa, Linusa

Aktualności

Rocznica wybuchu wojny w nowym miejscu 0

Rocznica wybuchu wojny w nowym miejscu 2018-09-04 12:37

Pierwszy raz jarocińskie obchody wybuchu II wojny światowej odbyły się na Skwerze Pamięci. Uroczystości rocznicowe poprzedziła msza św. w intencji ofiar tego konfliktu zbrojnego odprawiona w kościele pw. Chrystusa Króla.

JAROCIN Więcej
Trzecie osiedle Mieszkań Plus w Jarocinie 0

Trzecie osiedle Mieszkań Plus w Jarocinie 2018-09-03 14:31

Kolejne mieszkania wybudowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” zostały oficjalnie oddane do użytku. To już trzecie takie osiedle w Gminie Jarocin. W uroczystości, która odbyła się przy ul. Leszczyce wziął udział Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

JAROCIN WIELKOPOLSKA Więcej
Adam Pawlicki walczy o reelekcję 0

Adam Pawlicki walczy o reelekcję 2018-08-31 15:11

- W zbliżających się wyborach samorządowych zamierzam kandydować na burmistrza Jarocina – ogłosił Adam Pawlicki. – Aby w następnej kadencji tworzyć lepszą przyszłość dla Jarocina – dodał szef Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska. Burmistrz swoje wyborcze plany ujawnił tuż po tym, jak, wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem, przeciął wstęgę otwierając tym samym, trzecie już w Gminie Jarocin, osiedle programu Mieszkanie Plus.

JAROCIN Więcej
Śmieci mogą nas drogo kosztować 0

Śmieci mogą nas drogo kosztować 2018-08-31 12:24

Polsce grożą wysokie kary finansowe. Może je nałożyć Unia Europejska za złe gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zgodnie z regulacjami unijnymi Polska powinna w 2020 roku osiągnąć 50 proc. poziom recyklingu papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła (w 2014 roku wyniósł on 21 proc.). O ile większość polskich gmin musi się głowić, w jaki sposób spełnić unijne wymagania, o tyle mieszkańcy gminy Jarocin mogą spać spokojnie. - Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że nam stosunkowo niedużo brakuje do tych 50 proc. – już dziś – na dwa lata przed ostatecznym rozwiązaniem problemu – mówi Witosław Gibasiewicz, prezes Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie i wiceburmistrz miasta. Również pozostałe wskaźniki gminna spółka ma bardzo dobre.

JAROCIN RAPORT Więcej
PiS ma kandydata na burmistrza Jarocina 0

PiS ma kandydata na burmistrza Jarocina 2018-08-29 13:44

Prawo i Sprawiedliwość ujawniło swojego kandydata na burmistrza Jarocina. Został nim Zbigniew Surdukowski. Na porannej konferencji prasowej przedstawił swój program wyborczy.

JAROCIN Więcej
O krok od samodzielności 0

O krok od samodzielności 2018-08-27 15:24

13-letni Nikodem Korzyniewski zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Na co dzień dzielnie sobie radzi z chorobą, choć ta zmusiła go do poruszania się na wózku inwalidzkim. Pomimo tego Nikodem jeździ na nartach, rowerze, pływa… W przyszłości chciałby studiować. Jednym z etapów samodzielności Nikodema jest operacja. W 2019 roku podejmą się jej niemieccy lekarze. Zabieg kosztuje 75 tys. zł. Trwa intensywna zbiórka pieniędzy. Każdy może do niej dołączyć.

JAROCIN WIELKOPOLSKA Więcej
Język przyszłości 0

Język przyszłości 2018-08-27 11:22

Choć język angielski, niemiecki, a coraz częściej również język chiński, stają się powoli must have w naszych CV, to tak naprawdę istnieją zupełnie inne języki, których znajomość może zapewnić nam karierę zawodową w najbardziej intratnych branżach. To języki programowania Java i Javascript.

POZNAŃ Więcej
Śmiertelne żniwo dopalaczy 0

Śmiertelne żniwo dopalaczy 2018-08-17 14:18

24-letni mężczyzna zmarł w jednej z restauracji w Ostrowie Wlkp. Jego dwie niepełnoletnie znajome trafiły do szpitala. Lekarzy poinformowano, że wszyscy zażyli dopalacze. Na rynek trafiła substancja, która zabija. Jednych natychmiast, innych powoli. Tylko w niespełna dwa tygodnie „nowe narkotyki” w całej Polsce odebrały życie co najmniej 15 osobom. W pierwszym półroczu 2018 po ich zażyciu zginęło 11 ludzi.

RAPORT Więcej
Tragedia na autostradzie 0

Tragedia na autostradzie 2018-08-16 16:00

Jedna osoba nie żyje. Dziewięć jest rannych. To bilans dwóch wypadków samochodowych, do jakich doszło na autostradzie A2 w ciągu jednego tygodnia. Pechowe miejsce tym razem znalazło się na wysokości miejscowości Chłapowo.

ŚRODA WLKP. Więcej
Utrudnione korzystanie z parku 0

Utrudnione korzystanie z parku 2018-08-16 15:06

Park Radolińskich został częściowo zamknięty. Przez cztery tygodnie nie będzie można do niego wejść od ulic Stawnej i Zamkowej. W tym czasie na terenie zieleńca będą trwały prace zabezpieczające teren wokół dużego stawu. We wrześniu rozpocznie się przebudowa ulicy Zamkowej i dalej alei w parku biegnącej przy pałacu aż do ul. Kasztanowej. To również ograniczy komunikację.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski