Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Aktualności

Aktywnie i bezpiecznie z ZUS 0

Aktywnie i bezpiecznie z ZUS 2018-10-23 11:03

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje „Dzień Seniora”. Akcja pod hasłem „Aktywnie i Bezpiecznie” odbędzie się 26 października w placówkach ZUS na terenie całej Wielkopolski.

JAROCIN GOSTYŃ KALISZ OSTRÓW WLKP. Więcej
Festiwalowy sukces teatralny 0

Festiwalowy sukces teatralny 2018-10-23 10:41

Kaliskie przedstawienie „7 minut” w reż. Adama Biernackiego powróciło z festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu z czterema nagrodami – aktorskimi (dla Macieja Grzybowskiego i Jakuba Łopatki), nagrodą publiczności i nagrodą Jury Młodych dla najlepszego spektaklu.

KALISZ Więcej
Polacy wybrali samorządowców 0

Polacy wybrali samorządowców 2018-10-22 15:35

Wybory samorządowe 2018 za nami. Polacy wybrali wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zdecydowali także kto zasiądzie w nowych radach gminnych, miejskich, powiatowych oraz sejmikach wojewódzkich. To ci ludzie przez najbliższe pięć lat będą władali samorządami i decydowali o sprawach najbliższych mieszkańcom.

WIELKOPOLSKA RAPORT Więcej
Darmowe porady wybitnego reumatologa 0

Darmowe porady wybitnego reumatologa 2018-10-22 14:53

27 października 2018 roku o godzinie 12.00 w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbędzie się bezpłatne spotkanie poświęcone spondyloartropatiom zapalnym, do których należą: łuszczycowe zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Organizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Reumatyzmu spotkanie poprowadzi profesor nadzwyczajny dr hab. n. med. Piotr Leszczyński z Katedry Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. To dobry moment, aby obalić mity na temat chorób reumatycznych i uzyskać wiedzę na temat spondyloartropatii zapalnych i ich leczenia bezpośrednio od uznanego autorytetu medycznego. Wczesne rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia może znacząco poprawić komfort życia pacjenta. Lekarze oraz organizacje pacjenckie od lat apelują: nie bagatelizujcie objawów, to może być choroba reumatyczna.

POZNAŃ Więcej
Nowe trybuny w Cielczy 0

Nowe trybuny w Cielczy 2018-10-16 12:51

Na boisku wiejskim w Cielczy zamontowane zostały nowe trybuny. W niedzielę kibice LZS Cielcza skorzystali z nich po raz pierwszy. Inwestycja zrealizowana została dzięki środkom przeznaczonym na ten cel z budżetu gminy Jarocin. Wśród honorowych gości, na nowych trybunach nie zabrakło Adama Pawlickiego, burmistrza Jarocina.

JAROCIN Więcej
Medyczny krok do przodu 0

Medyczny krok do przodu 2018-10-15 11:55

Utworzenie Jarocińskiego Centrum Zdrowia zapowiada KWW Ziemia Jarocińska Razem. Miałoby ono powstać w pomieszczeniach Hali Sportowej spółki Jarocin Sport. - Świetnie byłoby, gdybyśmy to zrobili razem z powiatem i ze szpitalem. Wszystko w rękach mieszkańców – mówi Adam Pawlicki, kandydat na burmistrza Jarocina i lider list KWW Ziemia Jarocińska Razem.

JAROCIN Więcej
Autobusy dostosowane do uczniów 0

Autobusy dostosowane do uczniów 2018-10-15 09:20

Jarocińskie Linie Autobusowe zmieniły rozkłady jazdy na liniach nr 0 i nr 3. Dostosowały je do potrzeb uczniów, którzy rano rozpoczynają zajęcia w szkołach. Nowe rozkłady jazdy jarocińskich autobusów obowiązują od 15 października.

JAROCIN Więcej
W Mieszkowie popłynie gaz 0

W Mieszkowie popłynie gaz 2018-10-12 15:07

Mieszków zostanie zgazyfikowany. List intencyjny w tej sprawie podpisali Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina oraz Artur Różański, dyrektor oddziału Zakładu Gazowniczego Polskiej Spółki Gazowniczej w Poznaniu. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu najbliższych trzech-czterech lat.

JAROCIN Więcej
Musi przeprosić burmistrza za zniesławienie 0

Musi przeprosić burmistrza za zniesławienie 2018-10-11 14:14

Prowadzący stronę internetową www.ojarocinie.pl musi przeprosić burmistrza Adama Pawlickiego za zniesławienie go pomawiając „o mataczenie i udział w przekrętach” opisanych w jednym z artykułów. Zapadł wyrok w tej sprawie.

JAROCIN Więcej
Kolejne Mieszkania Plus pomogą szkole 0

Kolejne Mieszkania Plus pomogą szkole 2018-10-10 14:48

Znamy kolejną lokalizację lokali powstających w Gminie Jarocin w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. 78 mieszkań czynszowych zostanie wybudowane w Potarzycy. Tuż przy szkole. Pierwsze rodziny mają się tam wprowadzić wiosną 2020 roku.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski