Niedziela, 23 Września 2018 - Tekli, Boguslawa, Linusa

Aktualności

Usiłował zabić młotkiem 0

Usiłował zabić młotkiem 2018-03-12 13:27

48-latek zaatakował dwie osoby zadając im kilka ciosów młotkiem. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Za to co zrobił grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

JAROCIN Więcej
Hiphopowa odsłona festiwalu 0

Hiphopowa odsłona festiwalu 2018-03-12 12:54

Rusza plebiscyt Street Levels 2018. Amatorzy, zawodowcy, składy z undergroundu i wszystkie osoby nagrywające hip-hop w domach, mają szansę zagrać na głównej scenie tegorocznego Jarocin Festiwal i otrzymać nagrodę pieniężną.

JAROCIN FESTIWAL Więcej
Koncertowa dwudziestka 0

Koncertowa dwudziestka 2018-03-12 12:01

Zakończyło się głosowanie w Jarocińskich Rytmach Młodych. Internauci wybrali 20 zespołów, które zaprezentują się podczas czterech koncertów eliminacyjnych. Trzy odbędą się w Warszawie, jeden w Jarocinie. Ich zwycięzcy zagrają podczas Jarocin Festiwal 2018 i powalczą o nagrody.

JAROCIN JAROCIN FESTIWAL Więcej
Jaskra – cichy zabójca wzroku 0

Jaskra – cichy zabójca wzroku 2018-03-09 13:10

8.000.000 ludzi na świecie całkowicie straciło wzrok z powodu późnego wykrycia jaskry. Według Światowej Organizacji Zdrowia jest ona w dzisiejszych czasach jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty. Jaskra przez WHO został zaliczony nawet do chorób cywilizacyjnych. Aby spowolnić namnażanie się w naszym kraju osób objętych tą chorobą, już po raz drugi, odbędzie się ogólnopolska akcja pt. „Polscy okuliści kontra jaskra”. Dzięki niej, w połowie marca, będzie można poddać się bezpłatnym badaniom w kierunku tej choroby.

RAPORT Więcej
Festiwal się broni w takiej formie 0

Festiwal się broni w takiej formie 2018-03-09 12:58

Sam & Bart, czyli Janek Samolyk i Szymon Bartkowiak wygrali zeszłoroczne eliminacje do Jarocińskich Rytmów Młodych w Rudzie Śląskiej. Podczas Jarocin Festiwal 2017 wystąpili na Scenie Rynek. Nie zwyciężyli. Palmę pierwszeństwa oddali Decadent Fun Club. Do Jarocina wrócili kilka miesięcy później. Wystąpili na scenie Spichlerza Polskiego Rocka. W Muzycznym Bębnie SPR zaś wspominali festiwalową przygodę. Zdradzili też plany zespołu na najbliższą przyszłość.

ROZMOWA Z... JAROCIN FESTIWAL Więcej
Rewitalizacja na starcie 0

Rewitalizacja na starcie 2018-03-08 13:49

Gmina Śrem przystępuje do rewitalizacji Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich. To najstarszy, a równocześnie najbardziej popularny wśród mieszkańców, zieleniec na terenie gminy.

ŚREM Więcej
Mistrzowie Akuratnej Roboty 0

Mistrzowie Akuratnej Roboty 2018-03-08 13:18

Adrian Lis i Kacper Jercha z Gostynia, a także Beata Krysicka z Borku Wielkopolskiego oraz Patrycja Budzyń, Krystian Borowczyk, Jan Michalski i Serafin Offert z Ponieca zostali „Mistrzami Akuratnej Roboty”. Zdali oni egzaminy czeladnicze na piątki. Wręczenie statuetek i dyplomów miało miejsce podczas spotkania w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Jego organizatorem był lokalny Cech Rzemiosł Różnych.

GOSTYŃ Więcej
Pussy Riot na głównej scenie festiwalu 0

Pussy Riot na głównej scenie festiwalu 2018-03-08 12:25

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi Pussy Riot. Najpopularniejszy i zarazem najbardziej kontrowersyjny rosyjski zespół zaprezentuje się na głównej scenie Jarocin Festiwal 2018 już w lipcu.

JAROCIN JAROCIN FESTIWAL Więcej
Lenartowice z nową drogą 0

Lenartowice z nową drogą 2018-03-07 13:36

5,2 mln zł pochłonie modernizacja ul. Parkowej w Lenartowicach. Ponad 2,5 mln zł samorządowi na ten cel udało pozyskać się z tzw. „schetynówek”. Zadanie do 31 stycznia wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego w Kaliszu.

PLESZEW Więcej
Prezydencka wizyta 0

Prezydencka wizyta 2018-03-06 16:47

Andrzej Duda przyjechał do Środy Wlkp. Prezydent Polski spotkał się z mieszkańcami na Starym Rynku. Złożył także kwiaty pod pomnikiem gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Winnej Górze. Wracając z Wielkopolski do Stolicy Andrzej Duda spotkał się z rodzicami dziewczynki, która ucierpiała w wybuchu, do jakiego doszło w kamienicy na poznańskim Dębcu.

ŚRODA WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski