Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Aktualności

O krok od tragedii 0

O krok od tragedii 2018-03-14 13:40

W ostatniej chwili strażacy wynieśli mężczyznę z płonącego mieszkania. Pożar wybuchł na trzecim piętrze budynku przy ul. Bolesława Krzywoustego w Pleszewie.

PLESZEW Więcej
Dręczył rodziców? 0

Dręczył rodziców? 2018-03-13 14:42

56-letni mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. Tam poczeka na sprawę w sądzie. Jest on podejrzewany o znęcanie się nad swoimi rodzicami. Jego ofiary małą 81 i 85 lat, a policja niezbite dowody.

ŚREM Więcej
Szpitalna biblioteka już działa 0

Szpitalna biblioteka już działa 2018-03-13 13:51

Z myślą o pacjentach przebywających w Szpitalu Średzkim Serca Jezusowego swoją działalność rozpoczęła tam miejska filia Biblioteki Publicznej im. R.W. Berwińskiego w Środzie Wielkopolskiej. Uroczystego otwarcia dokonali Wojciech Ziętkowski, burmistrz Środy Wlkp. oraz Marcin Bednarz, starosta Powiatu Średzkiego.

ŚRODA WLKP. Więcej
Złapany na gorącym uczynku 0

Złapany na gorącym uczynku 2018-03-13 13:23

Nawet pięć lat więzienia grozi 49-letniemu mężczyźnie, który w jednym z gostyńskich warsztatów samochodowych ukradł komputer do diagnostyki pojazdów. Sprawca wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go syn właściciela warsztatu i przekazał w ręce policjantów.

GOSTYŃ Więcej
Ciężarówką w Suzuki 0

Ciężarówką w Suzuki 2018-03-12 13:29

Tir Iveco zderzył się czołowo z osobowym Suzuki Grand Vitara. Do wypadku doszło w Biadkach. Mimo że, w wyniku wypadku, ciężarówka się przewróciła, jej kierowca wyszedł z niej bez uszczerbku na zdrowiu. Zdecydowanie mniej szczęścia miał mężczyzna kierujący osobówką, którego siła zderzenia wyrzuciła na przydrożne pole.

KROTOSZYN Więcej
Usiłował zabić młotkiem 0

Usiłował zabić młotkiem 2018-03-12 13:27

48-latek zaatakował dwie osoby zadając im kilka ciosów młotkiem. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Za to co zrobił grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

JAROCIN Więcej
Hiphopowa odsłona festiwalu 0

Hiphopowa odsłona festiwalu 2018-03-12 12:54

Rusza plebiscyt Street Levels 2018. Amatorzy, zawodowcy, składy z undergroundu i wszystkie osoby nagrywające hip-hop w domach, mają szansę zagrać na głównej scenie tegorocznego Jarocin Festiwal i otrzymać nagrodę pieniężną.

JAROCIN FESTIWAL Więcej
Koncertowa dwudziestka 0

Koncertowa dwudziestka 2018-03-12 12:01

Zakończyło się głosowanie w Jarocińskich Rytmach Młodych. Internauci wybrali 20 zespołów, które zaprezentują się podczas czterech koncertów eliminacyjnych. Trzy odbędą się w Warszawie, jeden w Jarocinie. Ich zwycięzcy zagrają podczas Jarocin Festiwal 2018 i powalczą o nagrody.

JAROCIN JAROCIN FESTIWAL Więcej
Jaskra – cichy zabójca wzroku 0

Jaskra – cichy zabójca wzroku 2018-03-09 13:10

8.000.000 ludzi na świecie całkowicie straciło wzrok z powodu późnego wykrycia jaskry. Według Światowej Organizacji Zdrowia jest ona w dzisiejszych czasach jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty. Jaskra przez WHO został zaliczony nawet do chorób cywilizacyjnych. Aby spowolnić namnażanie się w naszym kraju osób objętych tą chorobą, już po raz drugi, odbędzie się ogólnopolska akcja pt. „Polscy okuliści kontra jaskra”. Dzięki niej, w połowie marca, będzie można poddać się bezpłatnym badaniom w kierunku tej choroby.

RAPORT Więcej
Festiwal się broni w takiej formie 0

Festiwal się broni w takiej formie 2018-03-09 12:58

Sam & Bart, czyli Janek Samolyk i Szymon Bartkowiak wygrali zeszłoroczne eliminacje do Jarocińskich Rytmów Młodych w Rudzie Śląskiej. Podczas Jarocin Festiwal 2017 wystąpili na Scenie Rynek. Nie zwyciężyli. Palmę pierwszeństwa oddali Decadent Fun Club. Do Jarocina wrócili kilka miesięcy później. Wystąpili na scenie Spichlerza Polskiego Rocka. W Muzycznym Bębnie SPR zaś wspominali festiwalową przygodę. Zdradzili też plany zespołu na najbliższą przyszłość.

ROZMOWA Z... JAROCIN FESTIWAL Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma