Poniedziałek, 15 Października 2018 - Jadwigi, Teresy, Florentyny

Aktualności

Co dotychczas pomijane, teraz opisane 0

Co dotychczas pomijane, teraz opisane 2018-02-26 12:39

Kolejne „Zapiski Jarocińskie”, wydawane przez Muzeum Regionalne w Jarocinie, światło dzienne ujrzą już w marcu. W numerze podjęte zostaną tematy, które do tej pory były słabo rozpoznane, lub wręcz pomijane w publicystycznej działalności lokalnych historyków. Cena publikacji to 10 zł.

HISTORIA Więcej
Uczniowie z energią 0

Uczniowie z energią 2018-02-26 12:35

Prawie 500 uczniów ze szkół podstawowych w Smogulcu, Panigrodzu, Gołańczy, Wyszynach i Budzyniu, pod opieką ekspertów, wyruszyło w podróż do świata odnawialnych źródeł energii wraz z bohaterami: Lolkiem Wiatrolkiem, Jagodą Wodą, Patryczkiem Promyczkiem, Basią Biomasą i Witkiem Pożytkiem. IV edycja programu „Twoja Energia”, realizowanego przez inwestora farm wiatrowych EDP Renewables, rozpoczęła się od zajęć prowadzonych w w województwie wielkopolskim.

WIELKOPOLSKA Więcej
Polacy żyją w niezdrowych domach 0

Polacy żyją w niezdrowych domach 2018-02-26 12:27

Ponad 7 proc. Polaków nie stać, by wystarczająco ogrzać swój dom – tak wynika z danych Eurostatu. Choć to poniżej średniej unijnej, która jest na poziomie 9 proc., warunki mieszkaniowe w Polsce wymagają poprawy. Mieszkanie w złych warunkach powoduje, zachorowania na astmę, alergię czy nowotwory. Najgorzej jest w budownictwie jednorodzinnym, w którym mieszka blisko połowa Polaków.

RAPORT Więcej
Znęcał się nad czterema psami 0

Znęcał się nad czterema psami 2018-02-22 15:26

W skandalicznych warunkach, zagrażających ich życiu i zdrowiu, były trzymane cztery psy. Dwa czworonogi nie miały nawet wymaganych szczepień. Ich właściciel – 53-letni mężczyzna – usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Przyznał się do winy. Grożą mu dwa lata więzienia. Psy trafiły do schroniska w Gaju.

ŚREM Więcej
Czarnoprochowa pasja burmistrza 0

Czarnoprochowa pasja burmistrza 2018-02-22 14:56

Wojciech Ziętkowski, burmistrz Środy Wlkp. pochwalił się swoją okazałą kolekcją broni. Zrobił to podczas III Otwartego Spotkania Strzeleckiego. – Organizatorzy przyznają, że celem wydarzenia jest propagowanie strzelectwa jako ciekawego i bezpiecznego sposób na spędzenie wolnego czasu, a także rozwijanie umiejętności prawidłowego posługiwania się bronią – informuje Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp.

ŚRODA WLKP. Więcej
Nowe radiowozy 0

Nowe radiowozy 2018-02-22 14:28

Krotoszyńscy policjanci jeszcze szybciej niż dotychczas będą łapali złodziei. Na komendę trafiły dwa nowe nieoznakowane radiowozy. Jeden jak i drugi to Opel Astra.

KROTOSZYN Więcej
Fiatem w Passata 0

Fiatem w Passata 2018-02-22 14:08

Kierująca fiatem punto wjechała w tył VW Passata. Żaden z uczestników zdarzenia nie ucierpiał. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym. Do wypadku doszło na ul. Kolejowej w Gostyniu.

GOSTYŃ Więcej
Ostatnie dni zapisów do szkół i przedszkoli! 0

Ostatnie dni zapisów do szkół i przedszkoli! 2018-02-22 13:55

Rodzice dzieci przedszkolnych i szkolnych mają ostatnie chwile na to, aby swoje pociechy zapisać do publicznych placówek oświatowych. Nabór do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pleszew kończy się 28 lutego.

PLESZEW Więcej
17 punktów karnych na raz 0

17 punktów karnych na raz 2018-02-22 13:53

24-latek jechał z prędkością 116 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. To nie jedyne wykroczenie, które popełnił tego dnia lekkomyślny kierowca. Policjanci wlepili mu 17 punktów karnych. O dziwo, prawo jazdy stracił na trzy miesiące.

KALISZ Więcej
Mediateka coraz bliżej 0

Mediateka coraz bliżej 2018-02-22 13:31

Dobiegają końca prace budowlane w budynku przy ul. Kolejowej 24b. Powstaje tu nowoczesna biblioteka multimedialna. Madiateka stanie się filią Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Będzie to pierwsza Biblioteka Multimedialna w Wielkopolsce.

OSTRÓW WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski