Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

Aktualności

Nowa droga staje się faktem 0

Nowa droga staje się faktem 2018-10-10 11:42

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich oraz spółka Colas Polska podpisały umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 432. Biegnie ona między Wrześnią a Środą Wlkp. Do parafowania dokumentów doszło w Starostwie Powiatowym w Środzie Wlkp. Na uroczystości obecny był Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

ŚREM ŚRODA WLKP. WIELKOPOLSKA Więcej
Ogrody czekają na mieszkańców 0

Ogrody czekają na mieszkańców 2018-10-09 12:18

38 działek budowlanych czeka na swoich nowych właścicieli. Zlokalizowane są na os. Ogrody w Jarocinie. To zaś znajduje się przy ul. Maratońsskiej. Oferty zakupu można składać do 6 listopada do 12:00 w Jarocińskiej Agencji Rozwoju. Wadium należy wpłacić dzień wcześniej.

JAROCIN Więcej
Pawlicki stawia na ścieżki rowerowe 0

Pawlicki stawia na ścieżki rowerowe 2018-10-08 13:06

Jarocin, Cielczę, Wilkowyję i Mieszków połączą ścieżki rowerowe. Dojdzie do tego już w następnej kadencji samorządu jarocińskiego. O ile pozwolą na to mieszkańcy. Jest to bowiem jeden z przedwyborczych planów Adama Pawlickiego starającego się o ponowne rządzenie gminą oraz kandydatów na radnych gminnych i powiatowych z list Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska Razem. Dla ścieżki rowerowej Jarocin-Wilkowyja również jest nadzieja.

JAROCIN Więcej
Przewidzieli nieprzewidywalne 0

Przewidzieli nieprzewidywalne 2018-10-08 11:11

Ponad 100 osób wzięło udział w ćwiczeniach taktyczno-bojowych na terenie byłej gorzelni w Mieszkowie. Wspólnie ćwiczyli strażacy, policjanci oraz pracownicy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Podczas specjalnie zaaranżowanych sytuacji doskonalili swoje umiejętności, m.in. zabezpieczając uszkodzone dachy, ratując poszkodowanych w pożarze kotłowni, czy obezwładniając nożownika.

JAROCIN Więcej
Klip do „Order” zapowiada nowy album RusT 0

Klip do „Order” zapowiada nowy album RusT 2018-10-08 10:14

„Order” to pierwsza zapowiedź "Night will Fall" – drugiego albumu grupy RusT, która wraz z premierą teledysku przedstawia pierwsze informacje na temat wydawnictwa. Zwycięzca Red Bull Tourbus Rytmy Młodych towarzyszącemu Jarocin Festiwal 2012 coraz lepiej poczyna sobie na rodzimej scenie muzycznej.

JAROCIN FESTIWAL Więcej
„Wiecha” już wisi 0

„Wiecha” już wisi 2018-10-05 14:22

W Zakładzie Przetwórstwa Drobiu w Golinie zakończono właściwe prace budowlane. Na budynku, w którym już w lutym ruszy produkcja, zawisła „wiecha”. Firma Polżywność tylko na początek zatrudni 200. - To dla nas przełomowa chwila. Ponad cztery lata temu jednym z największych problemów naszego miasta był brak pracy. Teraz ten zakład i kolejne, które powstają w dzielnicy przemysłowej Jarocina, da miejsca pracy naszym mieszkańcom – mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

JAROCIN Więcej
PiS pokazał kandydatów 0

PiS pokazał kandydatów 2018-10-04 11:14

Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konwencję wyborczą w Jarocinie. Przedstawiono na niej wszystkich partyjnych kandydatów na radnych do rady miejskiej, rady powiatu oraz sejmiku wojewódzkiego. Swój program wyborczy zaprezentował także Zbigniew Surdukowski – kandydat partii rządzącej na burmistrza Jarocina.

JAROCIN Więcej
Dotacja czeka na człowieka 0

Dotacja czeka na człowieka 2018-10-03 13:19

O możliwości pozyskania wsparcia w ramach rządowego programu „Czyste powietrze” jarociniacy dowiedzieli się podczas spotkania zorganizowane w JOK Jarocin. Przybyli na nie tłumnie. Nie ma się temu co dziwić, skoro dofinansowanie wymiany przestarzałych źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych może wynieść od 40 proc. do nawet 90 proc. kosztów tych inwestycji.

JAROCIN Więcej
Polacy przejechali ponad 75 milionów kilometrów na rowerach! 0

Polacy przejechali ponad 75 milionów kilometrów na rowerach! 2018-10-02 16:03

Gdańsk to najbardziej rowerowe miasto w Polsce. Tuż za nim plasują się Wałcz, Pabianice, Warszawa i Poznań. Takie są wyniki zakończonej właśnie kampanii społecznej „Kręć Kilometry po technologię” organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. 75 milionów kilometrów na rowerach to rekordowy wynik! Uczestnicy kampanii przejechali większy dystans, niż łącznie przez ostatnie 5 lat.

POZNAŃ WIELKOPOLSKA Więcej
Koncert dla Niepodległej 0

Koncert dla Niepodległej 2018-10-02 10:29

Niezwykły koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w Jarocinie. W pięknej scenerii ruin kościoła św. Ducha wybrzmiał przekrój polskich pieśni patriotycznych i niepodległościowych. Wykonał je Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski