Wtorek, 11 Grudnia 2018 - Damazego, Waldemara, Daniela

Aktualności

50 zespołów walczy w Jarocińskich Rytmach Młodych 0

50 zespołów walczy w Jarocińskich Rytmach Młodych 2018-03-02 14:32

350 zespołów z całej Polski zgłosiło się do Jarocińskich Rytmów Młodych. Jury wybrało 50. Internauci w głosowaniu wskażą 20. Głosowanie trwa do 9 marca.

JAROCIN JAROCIN FESTIWAL Więcej
Tańsze karnety już w sprzedaży 0

Tańsze karnety już w sprzedaży 2018-03-01 09:47

Organizatorzy imprezy kontynuują tradycję, w której karnety na Jarocin Festiwal 2017 dla mieszkańców Gminy Jarocin są znacznie tańsze. Ich cena wyniesie 79 zł, a sprzedaż potrwa od 1 do 16 marca w JOK Jarocin i Spichlerzu Polskiego Rocka.

JAROCIN FESTIWAL Więcej
Pomogli zamiast ukarać 0

Pomogli zamiast ukarać 2018-02-27 13:49

3-miesięczne niemowlę, które nie dawało oznak życia zostało uratowane dzięki szybkiej reakcji policjantów. Mundurowi zamiast wlepić kierowcy mandat za przekroczenie prędkości odeskortowali go z dzieckiem do najbliższego szpitala.

PLESZEW Więcej
Co dotychczas pomijane, teraz opisane 0

Co dotychczas pomijane, teraz opisane 2018-02-26 12:39

Kolejne „Zapiski Jarocińskie”, wydawane przez Muzeum Regionalne w Jarocinie, światło dzienne ujrzą już w marcu. W numerze podjęte zostaną tematy, które do tej pory były słabo rozpoznane, lub wręcz pomijane w publicystycznej działalności lokalnych historyków. Cena publikacji to 10 zł.

HISTORIA Więcej
Uczniowie z energią 0

Uczniowie z energią 2018-02-26 12:35

Prawie 500 uczniów ze szkół podstawowych w Smogulcu, Panigrodzu, Gołańczy, Wyszynach i Budzyniu, pod opieką ekspertów, wyruszyło w podróż do świata odnawialnych źródeł energii wraz z bohaterami: Lolkiem Wiatrolkiem, Jagodą Wodą, Patryczkiem Promyczkiem, Basią Biomasą i Witkiem Pożytkiem. IV edycja programu „Twoja Energia”, realizowanego przez inwestora farm wiatrowych EDP Renewables, rozpoczęła się od zajęć prowadzonych w w województwie wielkopolskim.

WIELKOPOLSKA Więcej
Polacy żyją w niezdrowych domach 0

Polacy żyją w niezdrowych domach 2018-02-26 12:27

Ponad 7 proc. Polaków nie stać, by wystarczająco ogrzać swój dom – tak wynika z danych Eurostatu. Choć to poniżej średniej unijnej, która jest na poziomie 9 proc., warunki mieszkaniowe w Polsce wymagają poprawy. Mieszkanie w złych warunkach powoduje, zachorowania na astmę, alergię czy nowotwory. Najgorzej jest w budownictwie jednorodzinnym, w którym mieszka blisko połowa Polaków.

RAPORT Więcej
Znęcał się nad czterema psami 0

Znęcał się nad czterema psami 2018-02-22 15:26

W skandalicznych warunkach, zagrażających ich życiu i zdrowiu, były trzymane cztery psy. Dwa czworonogi nie miały nawet wymaganych szczepień. Ich właściciel – 53-letni mężczyzna – usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Przyznał się do winy. Grożą mu dwa lata więzienia. Psy trafiły do schroniska w Gaju.

ŚREM Więcej
Czarnoprochowa pasja burmistrza 0

Czarnoprochowa pasja burmistrza 2018-02-22 14:56

Wojciech Ziętkowski, burmistrz Środy Wlkp. pochwalił się swoją okazałą kolekcją broni. Zrobił to podczas III Otwartego Spotkania Strzeleckiego. – Organizatorzy przyznają, że celem wydarzenia jest propagowanie strzelectwa jako ciekawego i bezpiecznego sposób na spędzenie wolnego czasu, a także rozwijanie umiejętności prawidłowego posługiwania się bronią – informuje Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp.

ŚRODA WLKP. Więcej
Nowe radiowozy 0

Nowe radiowozy 2018-02-22 14:28

Krotoszyńscy policjanci jeszcze szybciej niż dotychczas będą łapali złodziei. Na komendę trafiły dwa nowe nieoznakowane radiowozy. Jeden jak i drugi to Opel Astra.

KROTOSZYN Więcej
Fiatem w Passata 0

Fiatem w Passata 2018-02-22 14:08

Kierująca fiatem punto wjechała w tył VW Passata. Żaden z uczestników zdarzenia nie ucierpiał. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym. Do wypadku doszło na ul. Kolejowej w Gostyniu.

GOSTYŃ Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma