Niedziela, 23 Września 2018 - Tekli, Boguslawa, Linusa

Aktualności

+ Kortez 0

+ Kortez 2018-02-12 12:52

Kolejny artysta dołączył do składu Jarocin Festiwal 2018. I to z projektem specjalnym. Kortez, bo o nim mowa, wystąpi w ruinach kościoła św. Ducha.

JAROCIN FESTIWAL Więcej
W ferie nudy nie będzie! 0

W ferie nudy nie będzie! 2018-02-12 12:48

Dla uczniów w całej Wielkopolsce rozpoczynają się dwutygodniowe ferie. Na tych, którzy nie planują żadnych wyjazdów, czeka wiele atrakcji. Jak co roku, swoją ofertę dla dzieci i młodzieży przygotowali: jarocińska biblioteka, Spichlerz Polskiego Rocka oraz Aquapark. Gmina Jarocin po raz kolejny dofinansowała organizację półkolonii w czasie ferii zimowych.

JAROCIN Więcej
Znamy motyw i ambasadorów Jarocin Festiwal 2018 0

Znamy motyw i ambasadorów Jarocin Festiwal 2018 2018-02-09 12:23

Coraz więcej wiemy o Jarocin Festiwal 2018. Organizatorzy imprezy ujawnili tegoroczny motyw. Zdradzili też, kto został ambasadorem JF 2018.

JAROCIN JAROCIN FESTIWAL Więcej
Problematyczna niepełnosprawność uczniów 0

Problematyczna niepełnosprawność uczniów 2018-02-09 11:48

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła jak w polskich szkołach wygląda proces kształcenia niepełnosprawnych uczniów. Okazuje się, że coraz więcej dzieci uczy się z rówieśnikami w szkołach i przedszkolach najbliższych ich miejscu zamieszkania. Lista pozytywnych zjawisk w tym temacie jest niestety bardzo krótka. Ta dotycząca błędów i niedopatrzeń zaś za długa. Ewidentnie polska szkoła potrzebuje elastyczności i korepetycji z umiejętności dostosowywania się do różnorodnych potrzeb swoich wychowanków.

RAPORT Więcej
Czas na zrewitalizowanie głów 0

Czas na zrewitalizowanie głów 2018-02-08 13:18

Gminny Program Rewitalizacji dla Gminy Jarocin został przyjęty. Dokument zawiera przedsięwzięcia, które w najbliższych latach chcą zrealizować lokalne instytucje. Przyjęcie go ułatwia proces starania się o pozyskanie pieniędzy zewnętrznych. - GPR powinien być dynamiczny, podlegać ciągłym zmianom. Efekty jego wdrażania powinny być monitorowane – mówi Robert Kaźmierczak, wiceburmistrz Jarocina.

JAROCIN Więcej
Powojenne życie polityczne 0

Powojenne życie polityczne 2018-02-08 13:10

Tragiczne losy Polskiego Stronnictwa Ludowego, usłana terrorem droga do władzy Polskiej Partii Robotniczej, metamorfoza Polskiej Partii Socjalistycznej – „władza ludowa” na terenie powiatu jarocińskiego rodziła się w bulach. Stronnictwo Narodowe, które w okresie międzywojennym odgrywało poważną rolę na terenie powiatu, po 1945 roku także nie miało łatwego życia. Musiało działać w konspiracji.

HISTORIA Więcej
Plac Kilińskiego najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce 0

Plac Kilińskiego najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce 2018-02-06 14:57

Prezydent Grzegorz Sapiński odebrał wyróżnienie dla Miasta Kalisza za "Najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce". Jury doceniło przebudowę placu Kilińskiego – poprawę estetyki oraz zwiększenie atrakcyjności tego miejsca.

KALISZ Więcej
Darmowa komunikacja dla uczniów 0

Darmowa komunikacja dla uczniów 2018-02-06 14:52

Poznańscy uczniowie będą jeździć komunikacją miejską za darmo. To kompromis, wypracowany przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka i miejskich radnych.

POZNAŃ Więcej
Pełnoletni muzycy 0

Pełnoletni muzycy 2018-02-06 14:47

XVIII edycja Koncertu Karnawałowego organizowanego przez średzką Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej za nami. Hala Zespołu Szkół Rolniczych, jak co roku, wypełniona była wierną publicznością.

ŚRODA WLKP. Więcej
Złodzieje jak policjanci 0

Złodzieje jak policjanci 2018-02-06 14:38

Złodzieje przebrali się za policjantów. Mieli nawet legitymacje, a raczej coś co te miało przypominać. W ten sposób oszukali dwie starsze kobiety. W sumie ich łupem padło 7,5 tys. zł. Prawdziwi policjanci jeszcze nie złapali oszustów.

OSTRÓW WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski