Niedziela, 23 Września 2018 - Tekli, Boguslawa, Linusa

Aktualności

Ostrowski Rower Miejski już prawie 0

Ostrowski Rower Miejski już prawie 2017-11-06 13:51

W Ostrowie stanęły pierwsze stacje Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Znalazły się one przy ostrowskim basenie oraz na ul. Towarowej. Ostrowianie z nowych rowerów będą mogli skorzystać na początku przyszłego tygodnia.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Poznański Budżet Obywatelski - znamy zwycięzców 0

Poznański Budżet Obywatelski - znamy zwycięzców 2017-11-06 13:47

Azyl dla dzikich kotów, zajęcia dla młodzieży i seniorów, place zabaw i ścieżki rowerowe - znamy już wyniki Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Listę 34 zwycięskich projektów ogłoszono w poniedziałek wieczorem podczas uroczystej gali w Urzędzie Miasta.

POZNAŃ Więcej
W drzewo w zaawansowanej ciąży 0

W drzewo w zaawansowanej ciąży 2017-11-06 13:06

Na prostym odcinku drogi samochód zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Do wypadku doszło w Roszkach. Za kierownicą siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży. Może mówić o dużym szczęściu, bo z wypadku wyszła „bez szwanku”.

KROTOSZYN Więcej
Burmistrz czytał przedszkolakom 0

Burmistrz czytał przedszkolakom 2017-11-06 12:49

Burmistrz Wojciech Ziętkowski odwiedził Niepubliczne Przedszkole „Szafranek” w Środzie Wielkopolskiej. Włodarz miasta poprowadził lekcję głośnego czytania w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

ŚRODA WLKP. Więcej
Ironia na Rynku 0

Ironia na Rynku 2017-11-06 12:03

14 ludzkich postaci stanęło na pleszewskim Rynku. To „Ironia 7 dni” – praca Michała Batkiewicza, artysty rzeźbiarza, który zainaugurował swoją wystawę w Pleszewie.

PLESZEW Więcej
Dni Patrona Miasta 2017 0

Dni Patrona Miasta 2017 2017-11-06 11:29

Trwają Dni Patrona Miasta. Obchody, już tradycyjnie rozpoczął Memoriał Świętomarciński bractw kurkowych. Jednym z trofeów była mosiężna statuetka patrona miasta. Święto miasta potrwa do niedzieli. Wśród zaplanowanych imprez są uroczystości i inicjatywy patriotyczne, koncerty, wydarzenia sportowe oraz zabawy dla dzieci. Burmistrz Jarocina zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału we wspólnym świętowaniu.

JAROCIN Więcej
Gostyń bez prądu. Zobacz gdzie i kiedy! 0

Gostyń bez prądu. Zobacz gdzie i kiedy! 2017-11-06 11:18

Znów nie będzie prądu w Gostyniu. Tym razem we wtorek, 7 listopada. Zobacz kto i w jakich godzinach zostanie pozbawiony dostępu do energii elektrycznej.

GOSTYŃ Więcej
Powiat dla seniorów 0

Powiat dla seniorów 2017-11-06 10:31

Powiat Krotoszyński szuka „Miejsc Przyjaznych Seniorom”. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 listopada. Miejsca wybrane w ramach akcji otrzymają certyfikat i będą oznaczone specjalnym znakiem informującym o wyróżnieniu.

KROTOSZYN Więcej
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe? 1

Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe? 2017-11-03 15:12

Polscy uczniowie mają za dużo zadań domowych – tak twierdzą – oczywiście – dzieci, nierzadko rodzice, a coraz częściej nauczyciele. Przeczucia potwierdzone zostały analizą przeprowadzoną przez Instytut Badań Edukacyjnych. Problem nadmiaru zadań domowych zauważył sam Rzecznik Praw Dziecka. Marek Michalak już dwukrotnie pisał w tej kwestii do Minister Edukacji Narodowej. Na razie Anna Zalewska pozostaje niewzruszona na jego argumenty. Równocześnie jest w Polsce szkoła systemowa, która z problemem sobie poradziła. - Mamy pewne sukcesy. Przede wszystkim szczęśliwe dzieci, które lubią szkołę i lubią do niej chodzić – mówi Wioletta Krzyżanowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 323 w Warszawie.

JAROCIN RAPORT Więcej
Historyczny Puchar Polski 0

Historyczny Puchar Polski 2017-10-30 11:24

Świetny występ w Pucharze Polski rangi P2 - Turnieju Nadziei Olimpijskich Małopolska Cup 2017 zanotowali reprezentanci MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Po raz pierwszy w historii startów w Pucharach Polski zawodnicy Białych Tygrysów mogli świętować zajęcie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii juniorów. W tej kategorii złote medale wywalczyły Zuzanna Kaczmarek i Martyna Stasik, srebrny krążek padł łupem Marty Hojak, a z brązem wróciły Weronika Szymańska, Katarzyna Półrolniczak i Weronika Kaik. Bardzo dobrze zaprezentowali się również kadeci jarocińskiego klubu, którzy wrócili z dwoma srebrnymi medalami Natalii Wosiek i Patryka Naskręskiego oraz dwoma brązowymi krążkami wywalczonymi przez siostry - bliźniaczki, Joannę i Aleksandrę Szymczak.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski