Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Aktualności

Nowoczesne świętowanie – połączenie komercji i tradycji 0

Nowoczesne świętowanie – połączenie komercji i tradycji 2017-12-22 13:10

Święta Bożego Narodzenia mają niepowtarzalny klimat. Nietrudno ulec ich magii, również podczas robienia zakupów. Przecież chcemy, żeby było pięknie. Dlatego też, kupując ozdoby, prezenty, przygotowując kolację wigilijną, nie zawsze patrzymy na rachunki. Jak policzyli ekonomiści, tegoroczne święta przeciętną polską rodzinę będą kosztowały średnio 882 zł. To o 2 proc. więcej niż w 2016 roku, ale i tak nieźle. W porównaniu z innymi państwami Europy jesteśmy na szarym końcu. Polacy, na szczęście, w Świętach Bożego Narodzenia nie widzą tylko komercji. Zauważają także tradycje i doceniają czas spędzony z bliskimi.

RAPORT Więcej
Krok przed chorobą 0

Krok przed chorobą 2017-12-19 13:37

Siedmiomiesięczny Wojtek Borski choruje na rdzeniowym zanikiem mięśni. Aktualnie walkę z SMA maluch toczy we Francji, gdzie został poddany eksperymentalnej terapii dr Laurenta Servaisa. – Naszym celem jest być krok przed chorobą – mówią rodzice chłopca. Może im w tym pomóc każdy. Wystarczy pieniądze – minimum 20 zł – wymienić na materiałowego skrzata. Maskotki dostępne są w Aquaparku i kilku punktach handlowych na terenie miasta.

JAROCIN Więcej
Volkswagen królem „czarnego rynku” 0

Volkswagen królem „czarnego rynku” 2017-12-17 13:02

Samochody, z reguły, są cennymi rzeczami dla ich właścicieli. Ze względu na swoją wartość majątkową, należą do najczęściej kradzionych dóbr. Dzieje się tak w Polsce, jak i na całym świecie. Choć statystyki podają, że ilość kradzionych pojazdów silnikowych w Unii Europejskiej z każdym rokiem maleje, skala zjawiska wciąż nie spada poniżej 1 mln. Generuje to straty finansowe na poziomie kilkunastu mld euro. Policja przestrzega więc kierowców przed lekkomyślnością, jaką jest niezabezpieczenie „czterech kółek” przed zrabowaniem jej.

RAPORT Więcej
Przyszłość samorządów w rękach Prawa i Sprawiedliwości 0

Przyszłość samorządów w rękach Prawa i Sprawiedliwości 2017-12-01 14:58

Za rok w listopadzie odbędą się wybory samorządowe. Polacy wybiorą swoich radnych, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i wojewodów. Zadecydują, kto przez kolejne lata będzie rządził miastami, gminami, powiatami i województwami. Do tego czasu Prawo i Sprawiedliwość, będące przy władzy, w parlamencie spróbuje zmienić ordynację wyborczą. Pierwsze czytanie ustawy zakończyło się awanturą. Pomysł nie podoba się również zdecydowanej liczbie samorządowców. Sam prof. Jerzy Buzek – były premier Polski i przewodniczący Parlamentu Europejskiego – zabrał głos w tej sprawie. Krytyczny.

RAPORT Więcej
Autor kryminałów wraca z powieścią o miłości

Autor kryminałów wraca z powieścią o miłości 2017-12-01 12:41

Seria o prokuratorze Szackim uczyniła Zygmunta Miłoszewskiego najsłynniejszym polskim autorem kryminałów. Tym razem Miłoszewski zaskakuje swoich wiernych fanów. Jego nowa powieść to nietypowa komedia ironiczno-romantyczna. Spotkanie z okazji premiery „Jak zawsze” (W.A.B.) odbędzie się 4 grudnia w salonie Empik Plac Wolności w Poznaniu.

POZNAŃ Więcej
Wspomnienia wygnańca i więźnia z Jarocina na antenie Radia Poznań 0

Wspomnienia wygnańca i więźnia z Jarocina na antenie Radia Poznań 2017-11-29 10:25

Dziś o 13.15 na antenie Radia Poznań (wcześniej Radio Merkury) zostanie wyemitowany reportaż Jacka Kosiaka "Wspomnienia wygnańca i więźnia z Jarocina". Autorem wspomnień jest dr Leon Idaszewski - jarociński lekarz, powstaniec wielkopolski, wiceprzewodniczący pierwszej po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. rady miasta, społecznik, współtwórca i prezes Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Po wybuchu II wojny światowej Niemcy zatrzymali Idaszewskiego. Był w grupie zakładników, którzy mieli być ręczyć swoimi głowami za bezpieczeństwo miejscowych Niemców. W październiku 1939 r. został zamknięty w obozie przejściowym w Cerekwicy, a następnie 9 grudnia wysiedlony do Opoczna.

JAROCIN POZNAŃ WIELKOPOLSKA HISTORIA Więcej
Przy ping pong-owych stołach Jedynki...  0

Przy ping pong-owych stołach Jedynki...  2017-11-28 15:31

Znamy wyniki Drużynowych Mistrzostw Powiatu w tenisie stołowym szkól ponadgimnazjalnych. Złote medale i awans do zawodów rejonowych w kategorii dziewcząt wywalczyły uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, wśród chłopców po raz jedenasty tytuł Mistrzów Powiatu obronili reprezentanci gospodarzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

JAROCIN Więcej
Wysiedlenia jarocinian. Premiera filmu 0

Wysiedlenia jarocinian. Premiera filmu "Podróż do miejsc nakazanych" 2017-11-28 10:39

78 lat temu Niemcy rozpoczęli wysiedlenia mieszkańców powiatu jarocińskiego do Generalnego Gubernatorstwa. Na spakowanie się dawali jarocinianom 15-20 minut. Mogli zabrać jedynie podręczne bagaże. Najpierw Niemcy spędzili Polaków do budowanego jeszcze klasztoru oo. franciszkanów, dziś budynków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Właścicieli ziemskich, nauczycieli, lekarzy, wysokich urzędników zwieźli do ośrodka w Cerekwicy.

JAROCIN Więcej
Krajowa 0

Krajowa "11" zablokowana. Śmigłowiec przyleciał po poszkodowanego 2017-11-21 14:23

Trzy samochody ciężarowe i bus zderzyły się na krajowej „11”. Kierowca tego ostatniego trafił do szpitala. Przyleciał po niego śmigłowiec Lotniczego Pogotowania Ratunkowego. Do wypadku doszło w pobliżu Krzykosów.

ŚRODA WLKP. Więcej
Płomienie w kotłowni 0

Płomienie w kotłowni 2017-11-21 14:05

Na ul. Mickiewicza w Zdunach płonęła kotłownia. Ogień pojawił się w domu jednorodzinnym. Nikt nie ucierpiał. - Osoby zamieszkujące budynek samodzielnie go opuściły – mówi kpt. Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

KROTOSZYN Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski