Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Aktualności

Dni Patrona Miasta 2017 0

Dni Patrona Miasta 2017 2017-11-06 11:29

Trwają Dni Patrona Miasta. Obchody, już tradycyjnie rozpoczął Memoriał Świętomarciński bractw kurkowych. Jednym z trofeów była mosiężna statuetka patrona miasta. Święto miasta potrwa do niedzieli. Wśród zaplanowanych imprez są uroczystości i inicjatywy patriotyczne, koncerty, wydarzenia sportowe oraz zabawy dla dzieci. Burmistrz Jarocina zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału we wspólnym świętowaniu.

JAROCIN Więcej
Gostyń bez prądu. Zobacz gdzie i kiedy! 0

Gostyń bez prądu. Zobacz gdzie i kiedy! 2017-11-06 11:18

Znów nie będzie prądu w Gostyniu. Tym razem we wtorek, 7 listopada. Zobacz kto i w jakich godzinach zostanie pozbawiony dostępu do energii elektrycznej.

GOSTYŃ Więcej
Powiat dla seniorów 0

Powiat dla seniorów 2017-11-06 10:31

Powiat Krotoszyński szuka „Miejsc Przyjaznych Seniorom”. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 listopada. Miejsca wybrane w ramach akcji otrzymają certyfikat i będą oznaczone specjalnym znakiem informującym o wyróżnieniu.

KROTOSZYN Więcej
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe? 1

Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe? 2017-11-03 15:12

Polscy uczniowie mają za dużo zadań domowych – tak twierdzą – oczywiście – dzieci, nierzadko rodzice, a coraz częściej nauczyciele. Przeczucia potwierdzone zostały analizą przeprowadzoną przez Instytut Badań Edukacyjnych. Problem nadmiaru zadań domowych zauważył sam Rzecznik Praw Dziecka. Marek Michalak już dwukrotnie pisał w tej kwestii do Minister Edukacji Narodowej. Na razie Anna Zalewska pozostaje niewzruszona na jego argumenty. Równocześnie jest w Polsce szkoła systemowa, która z problemem sobie poradziła. - Mamy pewne sukcesy. Przede wszystkim szczęśliwe dzieci, które lubią szkołę i lubią do niej chodzić – mówi Wioletta Krzyżanowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 323 w Warszawie.

JAROCIN RAPORT Więcej
Historyczny Puchar Polski 0

Historyczny Puchar Polski 2017-10-30 11:24

Świetny występ w Pucharze Polski rangi P2 - Turnieju Nadziei Olimpijskich Małopolska Cup 2017 zanotowali reprezentanci MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Po raz pierwszy w historii startów w Pucharach Polski zawodnicy Białych Tygrysów mogli świętować zajęcie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii juniorów. W tej kategorii złote medale wywalczyły Zuzanna Kaczmarek i Martyna Stasik, srebrny krążek padł łupem Marty Hojak, a z brązem wróciły Weronika Szymańska, Katarzyna Półrolniczak i Weronika Kaik. Bardzo dobrze zaprezentowali się również kadeci jarocińskiego klubu, którzy wrócili z dwoma srebrnymi medalami Natalii Wosiek i Patryka Naskręskiego oraz dwoma brązowymi krążkami wywalczonymi przez siostry - bliźniaczki, Joannę i Aleksandrę Szymczak.

JAROCIN Więcej
Bezpiecznie do celu - Akcja Znicz 2017  0

Bezpiecznie do celu - Akcja Znicz 2017 2017-10-27 15:27

Im bliżej dnia Wszystkich Świętych, tym więcej pracy mają policjanci. Dla wielu ludzi to setki kilometrów do przejechania, aby złożyć znicz na mogile swoich bliskich. Wzmożony ruch na polskich drogach, a tym samym wzmożone kontrole, rozpoczną się już w weekend poprzedzający Święto Zmarłych, czyli 27 października. Potrwają do 2 listopada.

WIELKOPOLSKA Więcej
BMW w radiowóz 0

BMW w radiowóz 2017-10-26 17:14

Niewiele zostało z przodu BMW po wypadku, do jakiego doszło na krajowej „12” w Kościelnej Wsi. 28-letni kaliszanin zapewne zapamięta to zdarzenie na długo. Samochód, w którego tył wjechał okazał się… nieoznakowanym radiowozem. Sprawca wypadku nie ma prawa jazdy.

PLESZEW Więcej
Czołowo w drzewo 0

Czołowo w drzewo 2017-10-26 14:23

Jedna osoba zginęła w wypadku, do jakiego doszło w Wolicy Nowej. – Samochód osobowy – z niewiadomych przyczyn – zjechał z drogi i uderzył w drzewo – mówi kpt. Michał Bartkowiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. Przyczyny wypadku ustala policja.

ŚRODA WLKP. Więcej
Tir zablokował „15” 0

Tir zablokował „15” 2017-10-26 13:08

Samochód ciężarowy wraz z naczepą zablokował krajową „15”. Do wypadku doszło w samym centrum Zdun. Kierowca tira przebywa w szpitalu. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia krotoszyńska policja.

KROTOSZYN Więcej
Praca wre 0

Praca wre 2017-10-26 11:00

Jesień nie zatrzymuje drogowców. Przynajmniej w Gminie Gostyń. Trwają tam trzy potężne remonty. Naprawiane są: przejście ul. Krętą i ul. Marii Konopnickiej w Gostyniu, droga w Starym Gostyniu oraz most na rzece Kani.

GOSTYŃ Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski