Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Aktualności

Rockowo-biegowa niedziela 0

Rockowo-biegowa niedziela 2018-09-10 15:26

Loty balonem, koncert wspomnień i liczne atrakcje, nie tylko dla dzieci, towarzyszyły imprezie RockRun Jarocin. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 300 zawodników. Rywalizowali na dwóch dystansach: 10 km i 21 km.

JAROCIN Więcej
Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej 0

Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej 2018-09-10 12:57

W związku z remontem drogi na ul. Górnej pomiędzy blokami nr 1 i nr 9 od wtorku 11 września 2018 roku wprowadzony zostanie tymczasowy objazd dla autobusów komunikacji miejskiej. Zmianami objęte zostaną linie nr 3, 6, 7, 8, 9, 10, 11.

GOSTYŃ Więcej
Plac budowy w parku 0

Plac budowy w parku 2018-09-10 11:43

Coraz większa część Parku Radolińskich przekształca się w tymczasowy plac budowy. Kończy się remont elewacji i tarasu Pałacu Radolińskich. Trwają prace przy dużym stawie. Rozpoczęto wyburzanie zabudowań gospodarczych, w miejscu gdzie stanie restauracja, a w tym tygodniu zacznie się przebudowa drogi od ul. Kasztanowej do ul. Św. Ducha.

JAROCIN Więcej
Biblioteka jak nowa 0

Biblioteka jak nowa 2018-09-06 13:52

Zakończył się remont biblioteki w Mieszkowie. Książnica znów powitała w swoich skromnych, acz odnowionych, progach wiernych czytelników. To oni, wspólnie z Adamem Pawlickim, burmistrzem Jarocina, Agnieszką Borkiewicz, dyrektor BPMiG Jarocin, Martą Jankowską, mieszkowską bibliotekarką oraz Barbarą Krysztofiak-Jurek, sołtys wsi, dokonali oficjalnego przecięcia wstęgi.

JAROCIN Więcej
„Ballada o Wołyniu” w wykonaniu Teatru Nie Teraz  0

„Ballada o Wołyniu” w wykonaniu Teatru Nie Teraz 2018-09-05 13:48

19 września o 12:00 w Sali Koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza (ul. Solna 12) aktorzy tarnowskiego Teatru Nie Teraz zaprezentują „Balladę o Wołyniu” w reżyserii Tomasza A. Żaka.

POZNAŃ Więcej
Rocznica wybuchu wojny w nowym miejscu 0

Rocznica wybuchu wojny w nowym miejscu 2018-09-04 12:37

Pierwszy raz jarocińskie obchody wybuchu II wojny światowej odbyły się na Skwerze Pamięci. Uroczystości rocznicowe poprzedziła msza św. w intencji ofiar tego konfliktu zbrojnego odprawiona w kościele pw. Chrystusa Króla.

JAROCIN Więcej
Trzecie osiedle Mieszkań Plus w Jarocinie 0

Trzecie osiedle Mieszkań Plus w Jarocinie 2018-09-03 14:31

Kolejne mieszkania wybudowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” zostały oficjalnie oddane do użytku. To już trzecie takie osiedle w Gminie Jarocin. W uroczystości, która odbyła się przy ul. Leszczyce wziął udział Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

JAROCIN WIELKOPOLSKA Więcej
Adam Pawlicki walczy o reelekcję 0

Adam Pawlicki walczy o reelekcję 2018-08-31 15:11

- W zbliżających się wyborach samorządowych zamierzam kandydować na burmistrza Jarocina – ogłosił Adam Pawlicki. – Aby w następnej kadencji tworzyć lepszą przyszłość dla Jarocina – dodał szef Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska. Burmistrz swoje wyborcze plany ujawnił tuż po tym, jak, wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem, przeciął wstęgę otwierając tym samym, trzecie już w Gminie Jarocin, osiedle programu Mieszkanie Plus.

JAROCIN Więcej
Śmieci mogą nas drogo kosztować 0

Śmieci mogą nas drogo kosztować 2018-08-31 12:24

Polsce grożą wysokie kary finansowe. Może je nałożyć Unia Europejska za złe gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zgodnie z regulacjami unijnymi Polska powinna w 2020 roku osiągnąć 50 proc. poziom recyklingu papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła (w 2014 roku wyniósł on 21 proc.). O ile większość polskich gmin musi się głowić, w jaki sposób spełnić unijne wymagania, o tyle mieszkańcy gminy Jarocin mogą spać spokojnie. - Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że nam stosunkowo niedużo brakuje do tych 50 proc. – już dziś – na dwa lata przed ostatecznym rozwiązaniem problemu – mówi Witosław Gibasiewicz, prezes Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie i wiceburmistrz miasta. Również pozostałe wskaźniki gminna spółka ma bardzo dobre.

JAROCIN RAPORT Więcej
PiS ma kandydata na burmistrza Jarocina 0

PiS ma kandydata na burmistrza Jarocina 2018-08-29 13:44

Prawo i Sprawiedliwość ujawniło swojego kandydata na burmistrza Jarocina. Został nim Zbigniew Surdukowski. Na porannej konferencji prasowej przedstawił swój program wyborczy.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma