Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Aktualności

Amatorzy papierosów aresztowani 0

Amatorzy papierosów aresztowani 2017-10-25 16:56

34 tys. zł mogą być warte papierosy, jakie skradziono z jednej z gostyńskich hurtowni. W ręce policjantów wpadły cztery osoby, które mogą być odpowiedzialne za to włamanie. Wobec trzech przypuszczalnych rabusiów sąd zastosował areszt tymczasowy.

GOSTYŃ Więcej
Czeszki w siatkę najlepsze 0

Czeszki w siatkę najlepsze 2017-10-25 16:25

W II Turnieju Miłośniczek Piłki Siatkowej w Środzie Wlkp. udział wzięła delegacja z partnerskiego miasta Kralupy nad Vltavou. Czeszki zwyciężyły w kategorii open. W grupie młodszej musiały zadowolić się trzecim miejscem na podium.

ŚRODA WLKP. Więcej
Nowi lokatorzy przy Malinie 0

Nowi lokatorzy przy Malinie 2017-10-24 15:16

Kolejny blok przy ul. Malinie w Pleszewie został oddany do użytku. Koszt jego budowy to ponad 6 mln zł. Marian Adamek, burmistrz Pleszewa uroczyście wręczył mieszkańcom klucze do mieszkań.

PLESZEW Więcej
Biblioteka z własną aplikacją 0

Biblioteka z własną aplikacją 2017-10-24 12:05

Mobilna aplikacja promująca lokalne legendy? Tego w Jarocinie jeszcze nie było! Program „Legendoczytacze na szlaku” można pobrać ze sklepu Google. Aplikacja działa na smartfonach z systemem operacyjnym Android. Legendy wybrały i zilustrowały dzieci. Program wydała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie. Jest pierwszą książnicą w Polsce z własną aplikacją.

JAROCIN Więcej
II Forum Biznesu za nami 0

II Forum Biznesu za nami 2017-10-24 10:55

"Problemy i wyzwania rynku pracy" to temat przewodni II Kaliskiego Forum Biznesu. Uczestnicy spotkania wysłuchają dziś kilku prelekcji i wezmą udział w panelu dyskusyjnym.

KALISZ Więcej
Jan Kolański z nagrodą European Candy Kettle Award 0

Jan Kolański z nagrodą European Candy Kettle Award 2017-10-23 15:49

Jan Kolański, prezes Grupy Colian, został uhonorowany prestiżową nagrodą European Candy Kettle Award. Laureat odebrał wyróżnienie podczas uroczystej gali, która odbyła się w ostatni piątek.

KALISZ Więcej
Mieszkania dla seniorów 0

Mieszkania dla seniorów 2017-10-23 11:46

Trwają prace w kamienicy przy ul. Wiosny Ludów. Powstają tutaj mieszkania komunalne dedykowane seniorom. Przed wykonawcą ogromne wyzwanie, bo budynek jest bardzo zdegradowany. Teraz zyska on drugie życie, a w przyszłym roku wprowadzą się do niego pierwsi lokatorzy.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Rozwojowa debata 0

Rozwojowa debata 2017-10-23 10:19

W XV Kongresie Miast Polskich uczestniczył Adam Lewandowski, burmistrz Śremu. Wydarzenie to zainaugurowało także Kongres Polityki Miejskiej. Włodarz Śremu wziął udział w panelu pn. „Rozwój gospodarczy miast”.

ŚREM Więcej
Inwestor w strefie ekonomicznej  0

Inwestor w strefie ekonomicznej 2017-10-23 10:02

Gmina Jarocin sprzedała grunty Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Golinie. Za 8 ha działki spółka Polżywność zapłaciła ponad 2 mln 700 tys. zł. Powstanie tam ubojnia drobiu. - Nowe miejsca pracy, nowy zakład, w którym jarociniacy będą pracowali na miejscu, nowy podatnik – Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina zachwala transakcję. W zakładzie zatrudnienie znajdzie co najmniej 300 mieszkańcom okolicznych miejscowości.

JAROCIN Więcej
Śmieciowa gospodarka przyszłości 0

Śmieciowa gospodarka przyszłości 2017-10-20 16:31

Gospodarka odpadami to dziedzina, która podlega nieustannym zmianom, ewolucji i rozwojowi. Gminy muszą dostosowywać się do wyśrubowanych wymagań Unii Europejskiej i uczyć swoich mieszkańców właściwego segregowania śmieci oraz dbania o środowisko. A to kosztuje. Na lidera branży odpadowej wyrasta Zakład Gospodarki Odpadami zlokalizowany w Witaszyczkach. Odbiera on śmieci od 19 samorządów. Najmłodszym w tym gronie jest Miasto i Gmina Pleszew, które do Porozumienia Międzygminnego dołączyło na dniach. Władze spółki już dziś przygotowują się do kolejnych wyzwań.

RAPORT Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma