Niedziela, 24 Czerwca 2018 - Jana, Danuty

Aktualności

Gminne rachunki bez prowizji 0

Gminne rachunki bez prowizji 2017-05-02 10:02

Dzięki staraniom władz gminy 1 maja w Jarocinie uruchomiony został punkt inkasencki,. Mieszkańcy mogą tam dokonywać płatności bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Punkt mieści się na ul. Wrocławskiej, w filii Banku Pekao S.A.

JAROCIN Więcej
Prace na placu Kolegiackim nabierają tempa 0

Prace na placu Kolegiackim nabierają tempa 2017-05-02 08:43

8 maja na placu Kolegiackim rozpocznie się kolejny etap badań archeologicznych. Wykopaliska poprzedzą prace budowlane związane z całkowitą przebudową i rewaloryzacją tego obszaru. Docelowo będzie tam więcej przestrzeni dla pieszych, zniknie parking a jego funkcję przejmie ten działający w budynku Za Bramką.

POZNAŃ Więcej
NOWE ZESPOŁY - JAROCIN FESTIWAL 2017 0

NOWE ZESPOŁY - JAROCIN FESTIWAL 2017 2017-04-27 11:16

Choć formuła tegorocznej edycji Jarocin Festiwal zakłada głównie występy polskich kapel, od początku zapowiadany był występ zagranicznego artysty. Z dumą ogłaszamy, że w lipcu, na zaproszenie Wojciecha Waglewskiego – Ambasadora Festiwalu w Jarocinie, przyjedzie do Polski formacja Pere Ubu! Ponadto do line-upu dołączają dziś również Julia Marcell i Ted Nemeth!

JAROCIN JAROCIN FESTIWAL Więcej
Internet łączy? 0

Internet łączy? 2017-04-21 13:22

Mieszkańcy Wielkopolski są częściej online niż reszta Polski, a ponad 85 proc. Wielkopolanom internet ułatwia utrzymać kontakty z bliskimi. Tak wynika z badania multimedialnego operatora telekomunikacyjnego INEA. W jaki sposób najczęściej komunikujemy się z rodziną i znajomymi? Co robimy w sieci w wolnym czasie? Ilu z nas nie wyobraża sobie życia bez dostępu do internetu?

RAPORT Więcej
Z miłości do kolei 0

Z miłości do kolei 2017-04-18 15:01

Jarosław Korzyniewski, prezes Stowarzyszenia Szerokim Torem, z kilkoma innymi pasjonatami pociągów, udrażnia dwie zapomniane linie kolejowe – 369 z Mieszkowa do Śremu oraz 360 z Jarocina do Leszna. Po szynach tym razem potoczą się koła drezyn. Ale nie takich zwyczajnych. Aktualnie stowarzyszenie w swoim taborze ma dwie – rowerową i elektryczną. Lokalni pasjonaci kolei nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

ROZMOWA Z... Więcej
W gotowaniu chodzi o to, żeby się udało 0

W gotowaniu chodzi o to, żeby się udało 2017-04-14 15:19

EWA WACHOWICZ 25 lat temu Miss Polski, dziś – równie piękna – królowa gotowania. Jej znakiem rozpoznawczym jest to, że, niezależnie od tego co przyżądzi, wszystkie potrawy jej się udają. Nam zdradza swój sposób na kuchenną niezawodność i daje rady początkującym kucharzom. Ujawnia także swoją wysokogórską pasję oraz wyznaje, że w górach „nabiera się dystansu do życia, które mamy na nizinach”.

ROZMOWA Z... Więcej
Musiałam dojrzeć do debiutu 0

Musiałam dojrzeć do debiutu 2017-04-14 14:44

DARIA ZAWIAŁOW była gościem specjalnym IX Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i Walcz” . Do Jarocina przyjechała kilkanaście dni po wydaniu swojej debiutanckiej płyty. Nam udało się chwilę porozmawiać z artystką.

ROZMOWA Z... Więcej
Wielkie przeboje nie powstają za pomocą programu komputerowego 0

Wielkie przeboje nie powstają za pomocą programu komputerowego 2017-04-14 13:51

Jeżeli ktoś od razu nie kojarzy MARTYNY JAKUBOWICZ, to na pewno słyszał o tym, że „w domach z betonu nie ma wolnej miłości. Są stosunki małżeńskie oraz akty nierządne. Casanova tu u nas nie gości”. Artystka przyjechała do Spichlerza Polskiego Rocka, gdzie zaprezentowała utwory ze swojej ostatniej płyty „Prosta piosenka”. Piosenkarka nie ukrywa, że znacznie bardziej niż udzielać wywiadów woli śpiewać. Mimo wszystko nam udało się z nią porozmawiać.

ROZMOWA Z... Więcej
Nie kastrowałem muzyków 0

Nie kastrowałem muzyków 2017-04-14 13:34

Julia Rzepka i Michał Czerniawski ze Spichlerza Polskiego Rocka przepytali JOHNA PORTERA. Muzyk zdemaskował życie artysty w PRL-u oraz wytłumaczył, dlaczego to on ma zawsze decydujący głos podczas tworzenia nowego materiału. Nie zabrakło też Jarocin Festiwal – tego historycznego, jak i współczesnego.

ROZMOWA Z... Więcej
Rekordowe dofinansowanie PWIK - konferencja prasowa AKTUALIZACJE 0

Rekordowe dofinansowanie PWIK - konferencja prasowa AKTUALIZACJE 2017-04-11 12:30

128 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozyskało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Jest to część funduszy potrzebnych do realizacji projektu pod nazwą.: „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin”. Jego całościowy koszt to 205 mln zł netto. Pozostałą kwotę pokryje PWiK. Dzisiaj konferencja prasowa w Warszawie. Będziemy na bieżąco relacjonować.

JAROCIN WIELKOPOLSKA Więcej

Najnowsze komentarze

96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
+ Kortez
j29ut0 http://www.jrekg.info/#order-vi...
~i17lch
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323