Niedziela, 23 Września 2018 - Tekli, Boguslawa, Linusa

Aktualności

Internet łączy? 0

Internet łączy? 2017-04-21 13:22

Mieszkańcy Wielkopolski są częściej online niż reszta Polski, a ponad 85 proc. Wielkopolanom internet ułatwia utrzymać kontakty z bliskimi. Tak wynika z badania multimedialnego operatora telekomunikacyjnego INEA. W jaki sposób najczęściej komunikujemy się z rodziną i znajomymi? Co robimy w sieci w wolnym czasie? Ilu z nas nie wyobraża sobie życia bez dostępu do internetu?

RAPORT Więcej
Z miłości do kolei 0

Z miłości do kolei 2017-04-18 15:01

Jarosław Korzyniewski, prezes Stowarzyszenia Szerokim Torem, z kilkoma innymi pasjonatami pociągów, udrażnia dwie zapomniane linie kolejowe – 369 z Mieszkowa do Śremu oraz 360 z Jarocina do Leszna. Po szynach tym razem potoczą się koła drezyn. Ale nie takich zwyczajnych. Aktualnie stowarzyszenie w swoim taborze ma dwie – rowerową i elektryczną. Lokalni pasjonaci kolei nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

ROZMOWA Z... Więcej
W gotowaniu chodzi o to, żeby się udało 0

W gotowaniu chodzi o to, żeby się udało 2017-04-14 15:19

EWA WACHOWICZ 25 lat temu Miss Polski, dziś – równie piękna – królowa gotowania. Jej znakiem rozpoznawczym jest to, że, niezależnie od tego co przyżądzi, wszystkie potrawy jej się udają. Nam zdradza swój sposób na kuchenną niezawodność i daje rady początkującym kucharzom. Ujawnia także swoją wysokogórską pasję oraz wyznaje, że w górach „nabiera się dystansu do życia, które mamy na nizinach”.

ROZMOWA Z... Więcej
Musiałam dojrzeć do debiutu 0

Musiałam dojrzeć do debiutu 2017-04-14 14:44

DARIA ZAWIAŁOW była gościem specjalnym IX Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i Walcz” . Do Jarocina przyjechała kilkanaście dni po wydaniu swojej debiutanckiej płyty. Nam udało się chwilę porozmawiać z artystką.

ROZMOWA Z... Więcej
Wielkie przeboje nie powstają za pomocą programu komputerowego 0

Wielkie przeboje nie powstają za pomocą programu komputerowego 2017-04-14 13:51

Jeżeli ktoś od razu nie kojarzy MARTYNY JAKUBOWICZ, to na pewno słyszał o tym, że „w domach z betonu nie ma wolnej miłości. Są stosunki małżeńskie oraz akty nierządne. Casanova tu u nas nie gości”. Artystka przyjechała do Spichlerza Polskiego Rocka, gdzie zaprezentowała utwory ze swojej ostatniej płyty „Prosta piosenka”. Piosenkarka nie ukrywa, że znacznie bardziej niż udzielać wywiadów woli śpiewać. Mimo wszystko nam udało się z nią porozmawiać.

ROZMOWA Z... Więcej
Nie kastrowałem muzyków 0

Nie kastrowałem muzyków 2017-04-14 13:34

Julia Rzepka i Michał Czerniawski ze Spichlerza Polskiego Rocka przepytali JOHNA PORTERA. Muzyk zdemaskował życie artysty w PRL-u oraz wytłumaczył, dlaczego to on ma zawsze decydujący głos podczas tworzenia nowego materiału. Nie zabrakło też Jarocin Festiwal – tego historycznego, jak i współczesnego.

ROZMOWA Z... Więcej
Rekordowe dofinansowanie PWIK - konferencja prasowa AKTUALIZACJE 0

Rekordowe dofinansowanie PWIK - konferencja prasowa AKTUALIZACJE 2017-04-11 12:30

128 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozyskało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Jest to część funduszy potrzebnych do realizacji projektu pod nazwą.: „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin”. Jego całościowy koszt to 205 mln zł netto. Pozostałą kwotę pokryje PWiK. Dzisiaj konferencja prasowa w Warszawie. Będziemy na bieżąco relacjonować.

JAROCIN WIELKOPOLSKA Więcej
Czy żyje nam się bezpieczniej 1

Czy żyje nam się bezpieczniej 2017-03-29 20:39

Benjamin Disraeli – premier Wielkiej Brytanii w XIX wieku – mawiał, że są trzy rodzaje kłamstwa – zwykłe kłamstwo, bezczelne kłamstwo i statystyka. Z policyjnych zestawień niezbicie wynika, że Wielkopolanie nadal „lubią” włamywać się, kraść i bić. Mundurowi podobno nie pozostają im dłużni. Z roku na rok poprawiają swoje umiejętności wykrywania przestępstw.

RAPORT Więcej
30 zarzutów za narkotyki 0

30 zarzutów za narkotyki 2017-03-29 13:49

Trzy osoby zostały zatrzymane za posiadanie i używanie narkotyków. Łącznie usłyszeli 30 zarzutów. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KROTOSZYN Więcej
Samochodowy gang rozbity 0

Samochodowy gang rozbity 2017-03-29 12:21

Poznańscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, dokonującą kradzieży samochodów. Zarzuty usłyszało dziewięć osób. Śledczy podczas akcji odzyskali skradzionego dostawczego mercedesa sprintera oraz kilkadziesiąt elektronarzędzi. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 30 tys. zł. Mężczyznom grozi teraz kara nawet 15 lat więzienia.

POZNAŃ ŚREM Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski