Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Aktualności

Rozdali komputery 0

Rozdali komputery 2017-03-16 15:18

Miasto i Gmina Krotoszyn zakończyło realizację projektu pn.: „Ochrona najbiedniejszych mieszkańców miasta Krotoszyn przed wykluczeniem cyfrowym” dofinansowanego w ramach program operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka", działanie 8.3. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion". Dzięki niemu 100 komputerów trafiło do najbardziej potrzebujących.

KROTOSZYN Więcej
Wiosenne porządki na drogach  0

Wiosenne porządki na drogach 2017-03-16 13:33

W przyszłą środę rozpocznie się wiosenne zamiatanie ulic w Pleszewie. - Prosimy, aby w dniu sprzątania mieszkańcy nie parkowali swoich aut na ulicy - apeluje do mieszkańców Anna Bogacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie.

PLESZEW Więcej
Będą rządowe pieniądze na budowę stadionu? 0

Będą rządowe pieniądze na budowę stadionu? 2017-03-16 12:36

Pod koniec lutego Gmina Środa Wielkopolska złożyła wniosek o przyznanie dofinansowania kolejnego etapu budowy nowego boiska piłkarskiego w kompleksie obiektów przy ulicy Sportowej. - Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy robót, po zakończeniu w czerwcu budowy trybun i zaplecza socjalno-sanitarnego, rozpoczną się prace związane z położeniem murawy boiska. Budowany obiekt będzie miał charakter widowiskowo-sportowy, jednak planowany etap prac ma przeznaczenie jedynie sportowe. Z tego względu możliwe jest ubieganie się o dodatkowe środki w ramach „Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej - Edycja 2017” – informuje Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp.

ŚRODA WLKP. Więcej
Śremski samorząd się cyfryzuje 0

Śremski samorząd się cyfryzuje 2017-03-16 11:28

Urząd Miejski w Śremie przystąpił do projektu pn. „Cyfrowe samorządy atutem Wielkopolski – nowe obszary świadczenia e-usług w 22 gminach województwa wielkopolskiego”. - Rezultatem projektu będzie wdrożenie w każdej gminie partnerskiej nowego narzędzia internetowego do obsługi mieszkańców i przedsiębiorców – czytamy w informacji prasowej gminy Śrem.

ŚREM Więcej
Gostynianin Mistrzem Akuratnej Roboty 0

Gostynianin Mistrzem Akuratnej Roboty 2017-03-16 11:26

Młodzi rzemieślnicy, którzy uczyli się swych zawodów u mistrzów zrzeszonych w gostyńskim Cechu Rzemiosł Różnych i złożyli egzaminy czeladnicze z wynikiem bardzo dobrym, odebrali pamiątkowe świadectwa i statuetki. W tej grupie znalazł się także Piotr Wiktorowicz z gminy Gostyń. Wręczenie miało miejsce podczas zorganizowanego przez Cech spotkania w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu.

GOSTYŃ Więcej
Nowa tablica upamiętniająca ks. Niedźwiedzińskiego zamontowana 0

Nowa tablica upamiętniająca ks. Niedźwiedzińskiego zamontowana 2017-03-16 11:13

1 kwietnia przypada setna rocznica rozpoczęcia pracy duszpasterskiej, ale też działalności patriotycznej, społecznej, gospodarczej, edukacyjnej i kulturalnej w Jarocinie przez księdza Ignacego Niedźwiedzińskiego - w latach 1917-1941 proboszcza parafii św. Marcina. Z tej okazji na ścianie kościoła została zamontowana nowa tablica upamiętniająca kapłana, kapelana jarocińskich powstańców wielkopolskich, w okresie międzywojennym przez kilka miesięcy burmistrza miasta, Honorowego Obywatela Jarocina.

JAROCIN Więcej
Budżet miasta zmieniony 0

Budżet miasta zmieniony 2017-03-15 15:35

Rada Miasta przegłosowała zmiany w tegorocznym budżecie Poznania. W efekcie miasto wyda więcej o ponad 49 mln zł. Największa zmiana wynika z konieczności uzupełnienia wydatków na oświatę o 16 mln zł. Przyczyną jest zmniejszenie przez ministerstwo subwencji oświatowej.

POZNAŃ Więcej
Kaliszanie wygrali sprzęt wart 10 tys. zł 0

Kaliszanie wygrali sprzęt wart 10 tys. zł 2017-03-15 14:57

Kalisz zwyciężył w w regionalnym etapie 8. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą”. Nagrodą jest nowoczesny sprzęt AGD o łącznej wartości 10.000 złotych, który dziś Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza oraz organizatorzy przekazali przedstawicielom ośmiu kaliskich placówek.

KALISZ Więcej
Samoobrona w bibliotece 0

Samoobrona w bibliotece 2017-03-15 14:38

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie rozpoczęła realizację projektu „Bezpieczeństwo na celowniku”. Zadanie finansowane jest z Budżetu Obywatelskiego 2017. Pierwsze zajęcia to kurs samoobrony, który obejmuje 12 spotkań.

PLESZEW Więcej
Zobacz, kto dołączył do składu Jarocin Festiwal 2017! 0

Zobacz, kto dołączył do składu Jarocin Festiwal 2017! 2017-03-15 14:35

Znamy kolejnych wykonawców Jarocin Festiwal 2017. Jedni pojawili się już w Jarocinie w poprzednich latach, inni debiutują. Dzisiaj także ruszyła sprzedaż promocyjnych biletów dla mieszkańców Gminy Jarocin.

JAROCIN WIELKOPOLSKA JAROCIN FESTIWAL Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski