Środa, 12 Grudnia 2018 - Dagmary, Aleksandra, Ady

Aktualności

Zobaczyli z bliska budowę basenu [DUŻO ZDJĘĆ] 0

Zobaczyli z bliska budowę basenu [DUŻO ZDJĘĆ] 2017-03-13 12:54

Uczniowie klasy 2b, uczący się na kierunku technik budownictwa ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych wzięli udział w wycieczce przedmiotowej. Dzięki niej z bliska przyjrzeli się realizacji miejskiego zadania inwestycyjnego Modernizacja Basenu Miejskiego przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wlkp.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Rower odzyskany, złodziej i paser zatrzymani 0

Rower odzyskany, złodziej i paser zatrzymani 2017-03-13 11:38

Przesiadką z roweru do radiowozu zakończyła się podróż 32–letniego mężczyzny. - Kierowca roweru i jego złodziej usłyszeli zarzuty, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

JAROCIN Więcej
Odzyskane auto 0

Odzyskane auto 2017-03-13 11:23

Renault Captur warte 50 tys. zł odzyskali poznańscy policjanci. – Auto skradzione z Murowanej Gośliny odnaleziono na Jeżycach – mówi Patrycja Banaszak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Zatrzymanemu 32–latkowi grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

POZNAŃ Więcej
Rowerowy zawrót głowy 0

Rowerowy zawrót głowy 2017-03-10 14:48

Wczesnowiosenne słońce, temperatura lekko na plusie i wiatr to wymarzona pogoda na przejażdżkę jednośladem. Moda na jeżdżenie rowerem w naszym kraju nie słabnie. I dobrze. Jednak, po zimowej przerwie, lub kupując nowy rower, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach, zanim poczuje się wiatr we włosach.

RAPORT Więcej
Gwoździe w ścianę wbijam lepiej niż mój mąż 0

Gwoździe w ścianę wbijam lepiej niż mój mąż 2017-03-10 13:55

- Stoję, bo na początku wszyscy chcą mnie dokładnie obejrzeć. Jak to z tą Seniuk jest – przytyła, schudła, zestarzała się czy się trzyma? Do jednej z moich koleżanek mówię: „Zosiu, ty się świetnie trzymasz”, na co ona mi odpowiedziała: „Trzymam się dobrze, tylko puścić się coraz trudniej” – Anna Seniuk rozpoczęła spotkanie w Jarocinie, czym wywołała salwę śmiechu. - Bez poczucia humoru nie poradziłabym sobie na tym świecie, bo pewnie siedziałabym zapłakana w kącie i nie wyszłabym do ludzi – dodała aktorka, która promowała swoją książkę pt. „Nietypowa baba jestem”. To wywiad-rzeka przeprowadzony przez Magdalenę Małecką-Wippich, prywatnie córkę Anny Seniuk.

ROZMOWA Z... Więcej
Przetarg na lodowisko ogłoszony  0

Przetarg na lodowisko ogłoszony 2017-03-09 16:40

Miasto ogłosiło przetarg na budowę hali lodowiska w ostrowskim Parku 600-lecia. Powstanie tu tafla o powierzchni 900 m2, która wykorzystywana będzie sezonowo podczas zimnych miesięcy. W pozostałe obiekt zamieniany będzie w rolkowisko. Koniec prac budowlanych zaplanowano na listopad tego roku.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Mieszkańcy zadecydują 0

Mieszkańcy zadecydują 2017-03-09 14:55

Pleszewskie władze miasta potrzebują pomocy mieszkańców. To właśnie oni mają wybrać projekt zabudowy szeregowej przy ulicy Kaliskiej w Pleszewie. - Budynki zlokalizowane zostaną na obecnie pustej działce. Państwa opinia, wyniki sondy zostaną wzięte pod uwagę przy wyborze projektu – czytamy w informacji prasowej Gminy Gostyń. Głosowanie trwa do 20 marca.

PLESZEW Więcej
ZDM czeka na wnioski w sprawie ogródków gastronomicznych 0

ZDM czeka na wnioski w sprawie ogródków gastronomicznych 2017-03-09 14:39

Wiosna za pasem. Już 1 kwietnia na ulicach Poznania zaczną działać ogródki gastronomiczne. W tym roku właściciele lokali gastronomicznych mają szansę uruchomić taką działalność nie tylko w miejscach, w których prowadzili ją w latach ubiegłych, ale też - po raz pierwszy - na odcinku ul. 27 Grudnia od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka, a także na ul. Szewskiej. Do uruchomienia ogródków gastronomicznych w pasie drogowym potrzebna jest zgoda Zarządu Dróg Miejskich, który już przyjmuje wnioski w tej sprawie.

POZNAŃ Więcej
Prezydent chwali się inteligentnymi rozwiązaniami 0

Prezydent chwali się inteligentnymi rozwiązaniami 2017-03-09 12:45

Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza bierze udział w V edycji Smart City Forum. Dziś uczestniczył w dyskusji na temat efektywności energetycznej.

KALISZ Więcej
100 lat to za mało 0

100 lat to za mało 2017-03-09 12:06

100 urodziny obchodziła Janina Marciniak. Jednej z najstarszych mieszkanek Śremu urodzinowe życzenia złożyli Adam Lewandowski, burmistrz miasta oraz Karina Sulejewska, kierownik Urząd Stanu Cywilnego w Śremie.

ŚREM Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma