Poniedziałek, 18 Czerwca 2018 - Marka, Elzbiety

Aktualności

Protestowali w obronie miejsc pracy 0

Protestowali w obronie miejsc pracy 2017-02-01 13:24

„Bronimy swoich miejsc pracy” skandowali pracownicy Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie przed Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu. Po ponad godzinnym proteście przeciwko planom uruchomienia drugiej, prywatnej instalacji odpadów komunalnych w Pławcach, przedstawiciele załogi ZGO zostali zaproszeni do rozmów przez Marzenę Wodzińską, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

WIELKOPOLSKA Więcej
Naćpał się i spowodował stłuczkę 0

Naćpał się i spowodował stłuczkę 2017-02-01 12:12

Za kolizję, ucieczkę z miejsca zdarzenia i kierowanie po narkotykach odpowie 21-latek. Kierowcę toyoty zatrzymali dwaj inni kierowcy. Jednym z nich był gostyński policjant przebywający właśnie na urlopie.

GOSTYŃ Więcej
Dostaną 7 mln zł? 0

Dostaną 7 mln zł? 2017-02-01 11:39

- Najważniejszym zadaniem dla nas jest przeniesienie Muzeum Regionalnego do Pałacu Radolińskich – mówi Sebastian Pluta, dyrektor instytucji. „Przeprowadzka” muzeum jest częścią większego zadania pn. „Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie”. Jego koszt to ponad 14 mln zł. Połowę tej kwoty – prawie 7 mln zł – muzeum chce pozyskać z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Radni miejscy już wyrazili na to zgodę.

JAROCIN Więcej
Miasto pomaga przy wymianie pieca 0

Miasto pomaga przy wymianie pieca 2017-02-01 10:45

W ostatnim czasie wiele mówi się o smogu. Zagraża on ludzkiemu życiu, a wytwarzany jest poprzez palenie w piecach węglowych. Samorząd Miasta i Gminy Pleszew wdrożył więc program, który ma poprawić jakość powietrza w gminie. Jej mieszkańcy mogą pozyskać dotację w wysokości 3 lub 5 tys. zł na wymianę starych pieców c.o. Już można składać wnioski.

PLESZEW Więcej
Kobiety przy Okrągłym Stole  0

Kobiety przy Okrągłym Stole 2017-02-01 10:01

Pierwszy Okrągły Stół Kobiet obradował w Poznaniu. W spotkaniu zorganizowanym przez Martę Mazurek, pełnomocniczkę prezydenta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom, wzięły udział osoby reprezentujące organizacje, fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz kobiet. Rozmawiano o potrzebach, możliwościach, ale też problemach kobiet, takich jak nierówna pozycja na rynku pracy, uchylanie się od płacenia alimentów, czy przemoc w rodzinie.

POZNAŃ Więcej
Pozbądź się niebezpiecznych odpadów 0

Pozbądź się niebezpiecznych odpadów 2017-01-31 16:39

Miasto Kalisz organizuje dla mieszkańców bezpłatną zbiórkę komunalnych odpadów niebezpiecznych. Odpady zbierane będą przy pomocy mobilnego punktu zbiórki odpadów niebezpiecznych w godzinach od 9.00 do 14.00, który ustawiany będzie w określonych terminach i miejscach podanych poniżej.

KALISZ Więcej
Nowy konsul w Poznaniu 0

Nowy konsul w Poznaniu 2017-01-31 14:57

Christoph Garschynski, prawnik urodzony w Poznaniu, został mianowany konsulem honorowym Republiki Federalnej Niemiec w Poznaniu. Na stanowisku zastąpił Mariana Kareńskiego-Tschurla, który pełnił tę funkcję przez 15 lat.

POZNAŃ Więcej
Medalowy początek roku 0

Medalowy początek roku 2017-01-31 14:42

Cztery medale z Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Karate WKF przywieźli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate. Na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Grzelak. Srebra wywalczyli Weronika Andrzejewska i Dominik Tarnowski. Z brązowym medalem na szyi do Pleszewa wrócił Szymon Kowal.

PLESZEW Więcej
Przewrót styczniowy 0

Przewrót styczniowy 2017-01-31 13:10

12:7 to wynik głosowania za odwołaniem starosty ze stanowiska. W jego wyniku włodarzem Powiatu Jarocińskiego przestał być Bartosz Walczak ze Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska. Zastąpił go Teodor Grobelny z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wraz ze starostą wymieniono skład zarządu powiatu. Swoje stanowiska stracili również dwaj wiceprzewodniczący rady powiatu.

JAROCIN Więcej
Zachowali trzeźwy umysł w kampanii 0

Zachowali trzeźwy umysł w kampanii 2017-01-31 12:32

Śrem podsumował kampanię pt. „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016”. Na uroczystość zaproszeni zostali laureaci konkursów indywidualnych, koordynatorzy kampanii oraz dyrektorzy szkół.

ŚREM Więcej

Najnowsze komentarze

96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
+ Kortez
j29ut0 http://www.jrekg.info/#order-vi...
~i17lch
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323