Poniedziałek, 18 Czerwca 2018 - Marka, Elzbiety

Aktualności

Zabójcza kuchenka 0

Zabójcza kuchenka 2017-01-30 11:32

Jedna osoba zginęła w pożarze, do którego doszło w Sośnie. Ogień wybuchł w budynku przy ul. Brzozowej. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar powstał najprawdopodobniej na skutek wypadnięcia żaru z kuchenki węglowej – informuje bryg. Krzysztof Biernacki, oficer prasowy komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wlkp.

OSTRÓW WLKP. Więcej
20. urodziny PeSTki 0

20. urodziny PeSTki 2017-01-30 10:50

Była parada taboru tramwajowego, gra miejska, okolicznościowy tort i "Sto lat" odśpiewane przy akompaniamiencie Orkiestry Miasta Poznania. Tak mieszkańcy świętowali dwudziestą rocznicę uruchomienia popularnej PeSTki - trasy tramwajowej do pętli os. Sobieskiego.

POZNAŃ Więcej
Olbrychski w hołdzie Wajdzie 0

Olbrychski w hołdzie Wajdzie 2017-01-30 10:15

V Międzynarodowy Weekend Filmowy w Śremie już za nami. Trzydniowe święto kina odbyło się pt. „Andrzej Wajda - Wielki Człowiek, Wielki Patriota, Wielki Polak, Wielki Reżyser”. Gościem specjalnym festiwalu był Daniel Olbrychski.

ŚREM Więcej
Młodzież chce uprawiać sport! 0

Młodzież chce uprawiać sport! 2017-01-27 15:34

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się sposobie szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo. Raport nie zostawia suchej nitki na sprawdzanym obszarze. Czy na pewno z młodzieżowym sportem w naszym kraju jest aż tak źle, jak wskazuje NIK? Spostrzeżenia trenerów klubów Akademia Piłkarska Reissa i PUKS Antonio Jarocin pozwalają zachować optymizm w kwestii usportowionej młodzieży.

RAPORT Więcej
Każdy z nas ogląda trochę inny film 0

Każdy z nas ogląda trochę inny film 2017-01-27 15:03

TOMASZ RACZEK, to krytyk filmowy. Podczas swojej wizyty w Jarocinie rozmawiał z Justyną Daniel. Wicedyrektor jarocińskiej biblioteki opowiedział o sztuce oglądania filmów i swojej współpracy z Zygmuntem Kałużyńskim.

ROZMOWA Z... Więcej
Gotowi do budowy łącznika 0

Gotowi do budowy łącznika 2017-01-23 13:32

2,8 kilometra drogi, dwa wiadukty nad liniami kolejowymi, dwa ronda i ścieżka rowerowa – tak wyglądać ma nowa miniobwodnica, która połączy drogi krajowe nr 11 i 12 oraz 15. Po uzyskaniu decyzji środowiskowej, samorząd powiatu jarocińskiego jest gotowy do rozpoczęcia prac przy budowie łącznika. Również Gmina Jarocin wesprze inwestycje finansowo.

JAROCIN Więcej
Kolejny nielegalny magazyn zlikwidowany 0

Kolejny nielegalny magazyn zlikwidowany 2017-01-18 15:50

Blisko 8 tys. sztuk papierosów, susz tytoniowy oraz spirytus przechwycili kaliscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Wszystkie zarekwirowane produkty były nielegalne. - W sprawie została przesłuchana 37-letnia mieszkanka Kalisza – informuje sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komedy Miejskiej Policji w Kaliszu.

KALISZ Więcej
Więcej szczęścia niż rozumu 0

Więcej szczęścia niż rozumu 2017-01-18 15:35

O prawdziwym szczęściu może mówić kierowca osobowego Forda Galaxy, który zderzył się z ciężarową Scania na drodze pomiędzy Kuklinowem, a Pogorzelą. Z bardzo groźnie wyglądającego wypadku… mężczyzna wyszedł prawie bez uszczerbku na zdrowiu.

KROTOSZYN Więcej
Jörg Bensberg nagrodzony 0

Jörg Bensberg nagrodzony 2017-01-18 15:14

Jörg Bensberg, landrat Ammerlandu otrzymał Nagrodę Honorową Powiatu Pleszewskiego im. Artura Szenica za zasługi w umacnianiu partnerstwa obu powiatów. Laureat statuetkę odebrał z rąk Macieja Wasielewskiego, starosty Powiatu Pleszewskiego i Mirosława Kuberki, przewodniczącego rady powiatu w Pleszewie podczas XXX Akademii Noworocznej Powiatu Ammerland w Westerstede.

PLESZEW Więcej
Kultura na Kolejowej 0

Kultura na Kolejowej 2017-01-18 14:57

Ponad 5,7 miliona złotych kosztować będzie całkowita modernizacja i przystosowanie dwóch ostrowskich obiektów na cele kulturalne. Mowa tu o budynku po dawnym Empiku oraz o parterze ostrowskiego Ratusza. W tych obiektach powstaną nowoczesne, multimedialne instytucje kultury, które zapewnią zupełnie nową ofertę kulturalną dla mieszkańców Ostrowa i okolic. Ostrowski projekt znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej wniosków rekomendowanych do dofinansowania.

OSTRÓW WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze

96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
+ Kortez
j29ut0 http://www.jrekg.info/#order-vi...
~i17lch
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323