Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Aktualności

Kto dostał drewno z parku? 0

Kto dostał drewno z parku? 2017-02-23 15:35

Ponad 210 metrów przestrzennych drewna pozyskano w ramach prac związanych z rewaloryzacją i rewitalizacją Parku Radolińskich w Jarocinie. Drewno w ostatnich dniach trafiło do 10 z 11 podmiotów, które o jego przydział zwróciły się do burmistrza Jarocina.

JAROCIN Więcej
Znowu bez prądu! 0

Znowu bez prądu! 2017-02-23 14:48

Znów część mieszkańców Gostynia nie będzie miało prądu. Zobacz kto, kiedy, gdzie i na jak długo będzie zostanie odcięty od elektryczności.

GOSTYŃ Więcej
Pobili, zabrali, ukradli i (w końcu) wpadli 0

Pobili, zabrali, ukradli i (w końcu) wpadli 2017-02-23 14:29

Nietypowo zakończyła się interwencja policjantów wezwanych do sprawców kradzieży sklepowej. Okazało się, że ci sami mężczyźni chwilę wcześniej zaatakowali na przystanku autobusowym trzech nastolatków. Jednemu z nich ukradli szkolny plecak. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty.

KALISZ Więcej
Nowi mieszkańcy Krotoszyna 0

Nowi mieszkańcy Krotoszyna 2017-02-23 12:47

Ilona i Wadim Kłapiszewscy wraz z córką zamieszkają w Krotoszynie. Ukraińska rodzina, pochodząca z Mariopola, tymczasowo mieszka w Lublinie, ale osiedli się w Krotoszynie. Ich przyjazd do naszego miasta to efekt współpracy burmistrza i wojewody wielkopolskiego.

KROTOSZYN Więcej
Porozumienia podpisane 0

Porozumienia podpisane 2017-02-23 12:43

W ostrowskim Ratuszu podpisano pierwsze porozumienia w ramach programu Ostrowska Karta Przedsiębiorcy. Program to zniżki na zakup towarów i usług pomiędzy jego partnerami – firma jednocześnie oferuje zniżkę na swoje usługi i korzysta ze zniżek proponowanych przez pozostałych partnerów programu. – Poza możliwością uzyskania zniżek, udział w programie pozwoli również na wypromowanie przedsiębiorstwa wśród pozostałych użytkowników, a także stworzenie nowych relacji biznesowych pomiędzy podmiotami funkcjonującymi na terenie Ostrowa Wielkopolskiego – tłumaczy Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Do programu przystąpiło 23 pierwszych przedsiębiorców.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Siedmiu poszkodowanych w trzech wypadkach 0

Siedmiu poszkodowanych w trzech wypadkach 2017-02-23 12:00

Miniony tydzień na średzkich drogach nie należał do bezpiecznych. Doszło do trzech wypadków drogowych. Wszystkie miały miejsce na trasie katowickiej. Siedem osób, z poważnymi obrażeniami ciała, trafiło do szpitali.

ŚRODA WLKP. Więcej
Integrując szkolą się 0

Integrując szkolą się 2017-02-23 11:51

Mieszkańcy Śremu, którzy ukończyli zajęcia w Klubie Integracji Społecznej szkolą się dalej. Część już teraz uczy się profesjonalnego utrzymania porządku obiektów i terenów zielonych. Kolejni posiądą wiedzę w zakresie opieki nad dzieckiem i osobą starszą, kosmetologii i pracy biurowej.

ŚREM Więcej
Ponad 2 promile za kółkiem 0

Ponad 2 promile za kółkiem 2017-02-23 11:03

2,6 promila alkoholu w organizmie miał 48-letni kierowca bmw, którego zatrzymali pleszewscy policjanci. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

PLESZEW Więcej
Bezpłatne szkolenie przeciwko HPV 0

Bezpłatne szkolenie przeciwko HPV 2017-02-23 10:15

Poznań kontynuuje akcję bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV. W latach 2016 - 2018 z programu będzie mogła skorzystać młodzież w wieku 13 lat, zamieszkała na stałe lub czasowo w Poznaniu, której przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prawny rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na terenie miasta.

POZNAŃ Więcej
Powiatowa wersja Robin Hooda 0

Powiatowa wersja Robin Hooda 2017-02-22 16:40

W kwietniu z mapy Jarocina znikną Niepubliczny Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oraz Młodzieżowy Dom Kultury. W ich zajęciach, bezpłatnie, korzysta ponad 2 600 dzieci. Funkcjonowanie Niepublicznych Szkolnych Schronisk Młodzieżowych w Pałacu Radolińskich w Jarocinie, w Radlinie, Roszkowie i Wilkowyi stoi pod dużym znakiem zapytania. Postarali się o to radni nowej koalicji rządzącej w powiecie, którzy przegłosowali zaprzestanie przekazywania dotacji dla NMOS i MDK, a pieniądze dla schronisk obcięli o połowę.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma