Niedziela, 23 Września 2018 - Tekli, Boguslawa, Linusa

Aktualności

Zatrzymani z narkotykami 0

Zatrzymani z narkotykami 2017-02-13 13:51

W nocy z soboty na niedzielę śremscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Sprawy znajdą swój finał w sądzie.

ŚREM Więcej
Co po reformie edukacji w Powiecie Średzkim? 0

Co po reformie edukacji w Powiecie Średzkim? 2017-02-13 13:07

Wchodząca w życie we wrześniu reforma oświaty będzie skutkować zmianami zarówno w strukturze poziomów nauczania, jak również w sposobie wykorzystania budynków po wygaszanych gimnazjach. Starostwo w Środzie Wlkp. analizuje szczególnie ten aspekt reformy w odniesieniu do zarządzanych przez siebie placówek.

ŚRODA WLKP. Więcej
Pieniądze zakopali w garażu 0

Pieniądze zakopali w garażu 2017-02-13 12:29

Na początku lutego z kont klientów gostyńskiego banku, zaczęły „znikać” pieniądze. Policjanci zatrzymali trzy osoby, a także odzyskali znaczną część skradzionej gotówki. Osoba podejrzana o paserstwo może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Głównym podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

GOSTYŃ Więcej
Plszewianie uczczą brata Alberta 0

Plszewianie uczczą brata Alberta 2017-02-13 11:47

Patronem roku 2017 jest św. Brat Albert. Pleszew planuje uczcić jego działalność i zasługi w działalności niepodległościowej, społecznej i artystycznej. W ciągu roku zaplanowano więc wiele wydarzeń. Dlaczego? Bo od lat św. Brat Albert jest mocno obecny w życiu pleszewian.

PLESZEW Więcej
Kamienicznik-recydywista 0

Kamienicznik-recydywista 2017-02-13 11:41

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. zatrzymali 49-letniego Ostrowianina. - Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie kradzieży z włamaniem do mieszkania jednej z kamienic – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Za popełnione przestępstwo mężczyzna stanie przed sądem.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Tym razem tylko zasymienie 0

Tym razem tylko zasymienie 2017-02-13 11:29

11 lutego o 20:47 Dyżurny Operacyjny Powiatu przyjął zgłoszenie o zadymieniu w jednym z budynków przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie. Nikomu nic się nie stało.

KROTOSZYN Więcej
Niebezpieczny smog 0

Niebezpieczny smog 2017-02-13 11:09

- Normy zanieczyszczenia powietrza zostały przekroczone; Smog góruje nad miastem; Polska na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast Europy; W Krakowie większy smog niż w Pekinie – od kilku tygodni słyszymy i czytamy w ogólnopolskich mediach. Jeśli ktoś myśli, że Wielkopolski problem smogu nie dotyczy, to jest w błędzie. I to tak dużym, jak zanieczyszczenie powietrza w Poznaniu czy Kaliszu. W pozostałych miastach województwa nie jest lepiej…

RAPORT Więcej
Myślę, że Marianna by mnie nie lubiła 0

Myślę, że Marianna by mnie nie lubiła 2017-02-13 10:56

Natalia Budzyńska napisała książkę pt. „Matka męczennika”. Publikacja opowiada o życiu Marianny Kolbe – matki św. Maksymiliana Kolbe. O niezwykłej kobiecie, „nieświętej matce świętego”, Natalia Budzyńska opowiedziała Kordianowi Szwarcowi – ojcowi franciszkaninowi z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. Spotkanie autorskie odbyło się w ruinach kościoła św. Ducha w Jarocinie.

ROZMOWA Z... Więcej
Walentynki z JLA i Jarocin Sport 0

Walentynki z JLA i Jarocin Sport 2017-02-13 10:21

Już za kilka dni Święto Zakochanych. Z tej okazji gminne spółki: JLA i Jarocin Sport przygotowały Walentynkowy Konkurs Fotograficzny ze wspaniałą nagrodą - romantyczną kolacją dla dwojga w Restauracji Hotelu Jarota w Jarocinie. Wystarczy na podany na plakacie adres przesłać swoje zdjęcie, przedstawiające uczucia na tle autobusu, przystanku lub innego elementu związanego z Jarocińskimi Liniami Autobusowymi.

JAROCIN Więcej
Kierowcy sami zatrzymali sprawcę kolizji 0

Kierowcy sami zatrzymali sprawcę kolizji 2017-02-09 15:39

Kierujący Renault Premium z naczepą uderzył w Fiata Punto i oddalił się z miejsca zdarzenia. Do stłuczki doszło na ul. Kilińskiego w Śremie. Dużą odwagą wykazali się świadkowie zajścia.

ŚREM Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski