Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Aktualności

Tym razem tylko zasymienie 0

Tym razem tylko zasymienie 2017-02-13 11:29

11 lutego o 20:47 Dyżurny Operacyjny Powiatu przyjął zgłoszenie o zadymieniu w jednym z budynków przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie. Nikomu nic się nie stało.

KROTOSZYN Więcej
Niebezpieczny smog 0

Niebezpieczny smog 2017-02-13 11:09

- Normy zanieczyszczenia powietrza zostały przekroczone; Smog góruje nad miastem; Polska na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast Europy; W Krakowie większy smog niż w Pekinie – od kilku tygodni słyszymy i czytamy w ogólnopolskich mediach. Jeśli ktoś myśli, że Wielkopolski problem smogu nie dotyczy, to jest w błędzie. I to tak dużym, jak zanieczyszczenie powietrza w Poznaniu czy Kaliszu. W pozostałych miastach województwa nie jest lepiej…

RAPORT Więcej
Myślę, że Marianna by mnie nie lubiła 0

Myślę, że Marianna by mnie nie lubiła 2017-02-13 10:56

Natalia Budzyńska napisała książkę pt. „Matka męczennika”. Publikacja opowiada o życiu Marianny Kolbe – matki św. Maksymiliana Kolbe. O niezwykłej kobiecie, „nieświętej matce świętego”, Natalia Budzyńska opowiedziała Kordianowi Szwarcowi – ojcowi franciszkaninowi z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. Spotkanie autorskie odbyło się w ruinach kościoła św. Ducha w Jarocinie.

ROZMOWA Z... Więcej
Walentynki z JLA i Jarocin Sport 0

Walentynki z JLA i Jarocin Sport 2017-02-13 10:21

Już za kilka dni Święto Zakochanych. Z tej okazji gminne spółki: JLA i Jarocin Sport przygotowały Walentynkowy Konkurs Fotograficzny ze wspaniałą nagrodą - romantyczną kolacją dla dwojga w Restauracji Hotelu Jarota w Jarocinie. Wystarczy na podany na plakacie adres przesłać swoje zdjęcie, przedstawiające uczucia na tle autobusu, przystanku lub innego elementu związanego z Jarocińskimi Liniami Autobusowymi.

JAROCIN Więcej
Kierowcy sami zatrzymali sprawcę kolizji 0

Kierowcy sami zatrzymali sprawcę kolizji 2017-02-09 15:39

Kierujący Renault Premium z naczepą uderzył w Fiata Punto i oddalił się z miejsca zdarzenia. Do stłuczki doszło na ul. Kilińskiego w Śremie. Dużą odwagą wykazali się świadkowie zajścia.

ŚREM Więcej
Będzie rewitalizacja 0

Będzie rewitalizacja 2017-02-09 13:32

Rewitalizacja al. Powstańców Wlkp. w Krotoszynie W ramach zadania projektuje się zmianę zagospodarowania ulicy polegającą na wprowadzeniu jednolitej szerokości obu jezdni.

KROTOSZYN Więcej
Bezpłatne szkolenia 0

Bezpłatne szkolenia 2017-02-09 13:27

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego wraz z Polską Fundacją Przedsiębiorczości zapraszają na dwa bezpłatne szkolenia: „Jak zwiększyć swoją skuteczność handlową” i „Jak stać się najlepszą wizytówką firmy”.

GOSTYŃ Więcej
Poznań ma najnowocześniejsze centrum danych w Europie 0

Poznań ma najnowocześniejsze centrum danych w Europie 2017-02-09 11:59

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak odwiedził nowe centrum danych Beyond.pl Data center 2. To pierwsza w Polsce (i jednocześnie w Europie Środkowo-Wschodniej) serwerownia, która uzyskała najwyższy wg amerykańskiego standardu certyfikat bezpieczeństwa Rating 4.

POZNAŃ Więcej
39. Schola Cantorum trwa 0

39. Schola Cantorum trwa 2017-02-09 11:54

Tradycyjnym koncertem inauguracyjnym rozpoczął XXXIX Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" Kalisz 2017. O nagrody i wyróżnienia w tym roku walczyć będzie 27 amatorskich chórów i zespołów z całego kraju.

KALISZ Więcej
Uratowane życie 0

Uratowane życie 2017-02-09 11:47

Funkcjonariusz Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim uratował życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Zdecydowana i szybka reakcja strażnika pozwoliła zapobiec tragedii. Zdarzenie miało miejsce tydzień temu na wiadukcie odolanowskim.

OSTRÓW WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski