Niedziela, 23 Września 2018 - Tekli, Boguslawa, Linusa

Aktualności

Miasto pomaga przy wymianie pieca 0

Miasto pomaga przy wymianie pieca 2017-02-01 10:45

W ostatnim czasie wiele mówi się o smogu. Zagraża on ludzkiemu życiu, a wytwarzany jest poprzez palenie w piecach węglowych. Samorząd Miasta i Gminy Pleszew wdrożył więc program, który ma poprawić jakość powietrza w gminie. Jej mieszkańcy mogą pozyskać dotację w wysokości 3 lub 5 tys. zł na wymianę starych pieców c.o. Już można składać wnioski.

PLESZEW Więcej
Kobiety przy Okrągłym Stole  0

Kobiety przy Okrągłym Stole 2017-02-01 10:01

Pierwszy Okrągły Stół Kobiet obradował w Poznaniu. W spotkaniu zorganizowanym przez Martę Mazurek, pełnomocniczkę prezydenta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom, wzięły udział osoby reprezentujące organizacje, fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz kobiet. Rozmawiano o potrzebach, możliwościach, ale też problemach kobiet, takich jak nierówna pozycja na rynku pracy, uchylanie się od płacenia alimentów, czy przemoc w rodzinie.

POZNAŃ Więcej
Pozbądź się niebezpiecznych odpadów 0

Pozbądź się niebezpiecznych odpadów 2017-01-31 16:39

Miasto Kalisz organizuje dla mieszkańców bezpłatną zbiórkę komunalnych odpadów niebezpiecznych. Odpady zbierane będą przy pomocy mobilnego punktu zbiórki odpadów niebezpiecznych w godzinach od 9.00 do 14.00, który ustawiany będzie w określonych terminach i miejscach podanych poniżej.

KALISZ Więcej
Nowy konsul w Poznaniu 0

Nowy konsul w Poznaniu 2017-01-31 14:57

Christoph Garschynski, prawnik urodzony w Poznaniu, został mianowany konsulem honorowym Republiki Federalnej Niemiec w Poznaniu. Na stanowisku zastąpił Mariana Kareńskiego-Tschurla, który pełnił tę funkcję przez 15 lat.

POZNAŃ Więcej
Medalowy początek roku 0

Medalowy początek roku 2017-01-31 14:42

Cztery medale z Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Karate WKF przywieźli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate. Na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Grzelak. Srebra wywalczyli Weronika Andrzejewska i Dominik Tarnowski. Z brązowym medalem na szyi do Pleszewa wrócił Szymon Kowal.

PLESZEW Więcej
Przewrót styczniowy 0

Przewrót styczniowy 2017-01-31 13:10

12:7 to wynik głosowania za odwołaniem starosty ze stanowiska. W jego wyniku włodarzem Powiatu Jarocińskiego przestał być Bartosz Walczak ze Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska. Zastąpił go Teodor Grobelny z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wraz ze starostą wymieniono skład zarządu powiatu. Swoje stanowiska stracili również dwaj wiceprzewodniczący rady powiatu.

JAROCIN Więcej
Zachowali trzeźwy umysł w kampanii 0

Zachowali trzeźwy umysł w kampanii 2017-01-31 12:32

Śrem podsumował kampanię pt. „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016”. Na uroczystość zaproszeni zostali laureaci konkursów indywidualnych, koordynatorzy kampanii oraz dyrektorzy szkół.

ŚREM Więcej
90-letni średzianin 0

90-letni średzianin 2017-01-31 12:00

Marian Twardowski świętował 90. urodziny w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Jubilata odwiedził również Wojciech Ziętkowski. Burmistrz wręczył mu bukiet kwiatów wraz z listem gratulacyjnym.

ŚRODA WLKP. Więcej
Inżynier patronem 0

Inżynier patronem "budowlanki" 2017-01-31 11:43

Technikum nr 3 oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 3 w Zespole Szkół Budowlano- Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim nadano imię inżyniera Ernesta Malinowskiego. W uroczystości udział wzięła m.in. Beata Klimek, prezydent miasta.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Burmistrz spotkał się z sołtysami 0

Burmistrz spotkał się z sołtysami 2017-01-31 09:50

Noworoczne spotkanie Franciszka Marszałka, burmistrza Krotoszyna, z przedstawicielami jednostek pomocniczych gminy, czyli sołectw i osiedli za nami. Z zaproszenia włodarza skorzystała większość jednostek. Przybyli także naczelnicy Urzędu Miejskiego, sekretarz Beata Pospiech, skarbnik Grzegorz Galicki oraz oboje wiceburmistrzowie: Joanna Król-Trąbka i Ryszard Czuszke.

KROTOSZYN Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski