Środa, 17 Października 2018 - Wiktora, Marity, Ignacego

Aktualności

Byli tak pijani, że zapomnieli, kto kierował 0

Byli tak pijani, że zapomnieli, kto kierował 2017-02-02 11:35

Auto zjechało z drogi w pole. W środku pojazdu znajdowało się trzech mężczyzn. Wszyscy byli pijani. Żaden nie przyznał się do kierowania samochodem. Grozi im dwa lata więzienia.

KALISZ Więcej
Są pieniądze na koncert kolęd 0

Są pieniądze na koncert kolęd 2017-02-02 10:36

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera otrzymało dotację od burmistrza Gostynia. Jerzy Kulak przekazał organizacji pozarządowej 7 tys. zł na przygotowanie i przeprowadzenie koncertu kolęd pt. „Gwiazdo świeć, kolędo leć”.

GOSTYŃ Więcej
Postanowili się dogrzać. O mało nie zginęli 0

Postanowili się dogrzać. O mało nie zginęli 2017-02-02 10:30

Spaleniem samochodu skończyło się jego dogrzewanie. Nikt nie został ranny.

KROTOSZYN Więcej
Ekologiczna komunikacja z dofinansowaniem 0

Ekologiczna komunikacja z dofinansowaniem 2017-02-01 16:36

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim nie zwalnia tempa. I nie chodzi tu o prędkości rozwijane przez pojazdy spółki, ale o działania mające na celu unowocześnienie posiadanego taboru. Spółka ogłosiła przetarg na trzy niskoemisyjne autobusy z silnikami diesla, spełniające normę emisji EURO 6. Nowe pojazdy zajmą miejsce wieloletnich, wysłużonych, a nadal funkcjonujących w ostrowskim MZK. Można w nich będzie korzystać z bezprzewodowego internetu. Nie zabraknie też monitoringu.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Międzynarodowa wizyta 0

Międzynarodowa wizyta 2017-02-01 16:18

O strukturze i pracy kaliskiego samorządu, a w szczególności miejskich radnych rozmawiano podczas studenckiej wizyty w kancelarii rady miejskiej w Kaliszu. Gośćmi Zbigniewa Włodarka, wiceprzewodniczącego rady, były studentki z Chin i Etiopii.

KALISZ Więcej
Ukradł, bo nie miał transportu 0

Ukradł, bo nie miał transportu 2017-02-01 15:59

20-latek spod Swarzędza trafił do policyjnego aresztu. Powodem była kradzież roweru, której dokonał niedaleko Dominowa. - Młody mężczyzna wpadł na pomysł kradzieży jakiegoś środek transportu. Chodziło o to, by dostać się do miejsca zamieszkania – mówi mł. asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy KPP w Środzie Wlkp. Warta 700 zł „damka” już wróciła do prawowitych właścicieli. Zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

ŚRODA WLKP. Więcej
Najlepszy PUP w Wielkopolsce 0

Najlepszy PUP w Wielkopolsce 2017-02-01 15:08

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało Powiatowemu Urzędowi Pracy pierwsze miejsce pod względem efektywności zatrudnieniowej. Tym samym stanął on na czele 16 PUP-ów wyróżnionych za najwyższą skuteczność działań aktywizacyjnych, podejmowanych wobec osób bezrobotnych w 2016 roku.

KROTOSZYN Więcej
60 lat razem 0

60 lat razem 2017-02-01 14:26

Adam Lewandowski burmistrz Śremu w towarzystwie Arlety Neumann zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego odwiedził wyjątkowych jubilatów. Marianna i Zdzisław Zielińscy z Góry obchodzili 60 rocznicę pożycia małżeńskiego.

ŚREM Więcej
Protestowali w obronie miejsc pracy 0

Protestowali w obronie miejsc pracy 2017-02-01 13:24

„Bronimy swoich miejsc pracy” skandowali pracownicy Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie przed Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu. Po ponad godzinnym proteście przeciwko planom uruchomienia drugiej, prywatnej instalacji odpadów komunalnych w Pławcach, przedstawiciele załogi ZGO zostali zaproszeni do rozmów przez Marzenę Wodzińską, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

WIELKOPOLSKA Więcej
Naćpał się i spowodował stłuczkę 0

Naćpał się i spowodował stłuczkę 2017-02-01 12:12

Za kolizję, ucieczkę z miejsca zdarzenia i kierowanie po narkotykach odpowie 21-latek. Kierowcę toyoty zatrzymali dwaj inni kierowcy. Jednym z nich był gostyński policjant przebywający właśnie na urlopie.

GOSTYŃ Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski