Niedziela, 24 Czerwca 2018 - Jana, Danuty

Aktualności

Senioralne kolędowanie 0

Senioralne kolędowanie 2017-01-02 11:48

Średzcy seniorzy spotkali się w Ośrodku Kultury, by wspólnie przeżyć świąteczną atmosferę i oddać się wspólnemu kolędowaniu. Organizatorem wydarzenia była Miejska Rada Seniorów, złożona z przedstawicieli organizacji pozarządowych reprezentujących środowiska osób starszych.

ŚRODA WLKP. Więcej
Apeluję o otwarcie szuflad! 0

Apeluję o otwarcie szuflad! 2016-12-23 16:00

Bovska, a właściwie Magda Grabowska-Wacławek, to autorka jednego z hitów ostatnich miesięcy, czyli piosenki „Kaktus”. Jej utwory możemy usłyszeć także w serialu „Druga szansa”, emitowanym w stacji TVN. Nam Bovska mówi w czym język polski jest lepszy od angielskiego, zdradza czego szuka w książkach dla dzieci i dlaczego nie samą muzyką człowiek żyje.

ROZMOWA Z... Więcej
W Syrii mimo wojny wygrywa życie 0

W Syrii mimo wojny wygrywa życie 2016-12-23 15:31

Dariusz „Maleo” Malejonek spędził tydzień w samym sercu wojny. Wraz z wolontariuszami Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu w październiku był w syryjskim Aleppo. Nam zgodził się opowiedzieć o tym, jak aktualnie największy i najdłuższy konflikt zbrojny na świecie wygląda od środka.

ROZMOWA Z... Więcej
Zależało nam na tym, aby słuchacz się nie nudził  0

Zależało nam na tym, aby słuchacz się nie nudził 2016-12-23 15:00

Za Zu Zi – jarocińsko-ostrowski zespół rockowy wydał nową płytę. Jego fani na krążek musieli czekać aż 13 lat. O tym, co znajduje się na CD nie mogliśmy więc nie porozmawiać z Tomaszem „Rass Tomi” Jankowskim – wokalistą i gitarzystą zespołu.

ROZMOWA Z... Więcej
Nie wybieramy drogi na skróty 0

Nie wybieramy drogi na skróty 2016-12-23 14:13

Piotr Banach – założyciel i lider takich zespołów, jak Hey, Dum Dum, czy Indios Bravos rok temu rozpoczął nowy projekt muzyczny. Na scenie towarzyszy mu Katarzyna „Kafi” Sondej. Z zespołem BaiKa (Banach i Kafi) porozmawialiśmy przy okazji ich koncertu w Poznaniu.

ROZMOWA Z... Więcej
Popularność nie polega na występowaniu w telewizji 0

Popularność nie polega na występowaniu w telewizji 2016-12-23 13:20

Zbigniew Wodecki w mijającym roku aż dwukrotnie odwiedził Powiat Jarociński. Podczas jednej z wizyt udało nam się z nim porozmawiać. Artysta, jak sam o sobie mówi, zdradził nam różnicę między „hitem” a „przebojem”, co go zdziwiło po 40 latach pracy na scenie, czy chociażby to, dlaczego nie prędko mamy się spodziewać jego nowej płyty w sklepach muzycznych.

ROZMOWA Z... Więcej
Pisanie jest potwornie nudne 0

Pisanie jest potwornie nudne 2016-12-23 10:05

Łukasz Orbitowski – pisarz specjalizujący się w literaturze fantastycznej i grozy, odwiedził Jarocin. W ramach projektu „Jarocin Festiwal w mieście” był jednym z gości podczas tegorocznej edycji najstarszego festiwalu w Polsce. W trakcie spotkania z czytelnikami mówił, jak ważną rolę w jego życiu odegrała muzyka metalowa, czego brakuje polskiej literaturze, a nawet o tym, dlaczego ma ochotę wziąć pałkę i iść w bój w ogniach apokalipsy.

ROZMOWA Z... Więcej
Program budowy 400 mieszkań ruszył w Jarocinie 0

Program budowy 400 mieszkań ruszył w Jarocinie 2016-12-22 17:15

Program budowy 400 mieszkań wystartował w Gminie Jarocin. Dziś, w obecności Kazimierza Smolińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, podpisano umowę z wykonawcą pierwszej części zadania. Wpisuje się ono bowiem w rządowy projekt Mieszkanie Plus. Oddano także plac budowy. Pierwsze 42 mieszkania powstaną na ul. Leszczyce w Jarocinie.

JAROCIN Więcej
Będzie Rock Run 2017! 0

Będzie Rock Run 2017! 2016-12-21 16:58

Już wiadomo! W przyszłym roku odbędzie się III edycja RockRun Jarocin. Największa impreza biegowa w Powiecie Jarocińskim zaplanowana jest na 10 września. Biegacze znów pokonają dystanse 10 km i 21 km. Organizatorzy szykują też kilka niespodzianek.

JAROCIN Więcej
Rusza jarocińskie MIESZKANIE+  0

Rusza jarocińskie MIESZKANIE+ 2016-11-21 17:31

Ponad 400 wniosków o wynajem mieszkań wpłynęło do Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego od momentu ogłoszenia informacji o ich budowie. - Planujemy przekazanie placu budowy w grudniu, a pierwsi lokatorzy będą się mogli wprowadzić już na gwiazdkę 2017 roku – zapowiedział dziś podczas konferencji prasowej w Warszawie, Jerzy Wolski, prezes JTBS.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
+ Kortez
j29ut0 http://www.jrekg.info/#order-vi...
~i17lch
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323