Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Aktualności

Najlepszy PUP w Wielkopolsce 0

Najlepszy PUP w Wielkopolsce 2017-02-01 15:08

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało Powiatowemu Urzędowi Pracy pierwsze miejsce pod względem efektywności zatrudnieniowej. Tym samym stanął on na czele 16 PUP-ów wyróżnionych za najwyższą skuteczność działań aktywizacyjnych, podejmowanych wobec osób bezrobotnych w 2016 roku.

KROTOSZYN Więcej
60 lat razem 0

60 lat razem 2017-02-01 14:26

Adam Lewandowski burmistrz Śremu w towarzystwie Arlety Neumann zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego odwiedził wyjątkowych jubilatów. Marianna i Zdzisław Zielińscy z Góry obchodzili 60 rocznicę pożycia małżeńskiego.

ŚREM Więcej
Protestowali w obronie miejsc pracy 0

Protestowali w obronie miejsc pracy 2017-02-01 13:24

„Bronimy swoich miejsc pracy” skandowali pracownicy Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie przed Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu. Po ponad godzinnym proteście przeciwko planom uruchomienia drugiej, prywatnej instalacji odpadów komunalnych w Pławcach, przedstawiciele załogi ZGO zostali zaproszeni do rozmów przez Marzenę Wodzińską, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

WIELKOPOLSKA Więcej
Naćpał się i spowodował stłuczkę 0

Naćpał się i spowodował stłuczkę 2017-02-01 12:12

Za kolizję, ucieczkę z miejsca zdarzenia i kierowanie po narkotykach odpowie 21-latek. Kierowcę toyoty zatrzymali dwaj inni kierowcy. Jednym z nich był gostyński policjant przebywający właśnie na urlopie.

GOSTYŃ Więcej
Dostaną 7 mln zł? 0

Dostaną 7 mln zł? 2017-02-01 11:39

- Najważniejszym zadaniem dla nas jest przeniesienie Muzeum Regionalnego do Pałacu Radolińskich – mówi Sebastian Pluta, dyrektor instytucji. „Przeprowadzka” muzeum jest częścią większego zadania pn. „Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie”. Jego koszt to ponad 14 mln zł. Połowę tej kwoty – prawie 7 mln zł – muzeum chce pozyskać z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Radni miejscy już wyrazili na to zgodę.

JAROCIN Więcej
Miasto pomaga przy wymianie pieca 0

Miasto pomaga przy wymianie pieca 2017-02-01 10:45

W ostatnim czasie wiele mówi się o smogu. Zagraża on ludzkiemu życiu, a wytwarzany jest poprzez palenie w piecach węglowych. Samorząd Miasta i Gminy Pleszew wdrożył więc program, który ma poprawić jakość powietrza w gminie. Jej mieszkańcy mogą pozyskać dotację w wysokości 3 lub 5 tys. zł na wymianę starych pieców c.o. Już można składać wnioski.

PLESZEW Więcej
Kobiety przy Okrągłym Stole  0

Kobiety przy Okrągłym Stole 2017-02-01 10:01

Pierwszy Okrągły Stół Kobiet obradował w Poznaniu. W spotkaniu zorganizowanym przez Martę Mazurek, pełnomocniczkę prezydenta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom, wzięły udział osoby reprezentujące organizacje, fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz kobiet. Rozmawiano o potrzebach, możliwościach, ale też problemach kobiet, takich jak nierówna pozycja na rynku pracy, uchylanie się od płacenia alimentów, czy przemoc w rodzinie.

POZNAŃ Więcej
Pozbądź się niebezpiecznych odpadów 0

Pozbądź się niebezpiecznych odpadów 2017-01-31 16:39

Miasto Kalisz organizuje dla mieszkańców bezpłatną zbiórkę komunalnych odpadów niebezpiecznych. Odpady zbierane będą przy pomocy mobilnego punktu zbiórki odpadów niebezpiecznych w godzinach od 9.00 do 14.00, który ustawiany będzie w określonych terminach i miejscach podanych poniżej.

KALISZ Więcej
Nowy konsul w Poznaniu 0

Nowy konsul w Poznaniu 2017-01-31 14:57

Christoph Garschynski, prawnik urodzony w Poznaniu, został mianowany konsulem honorowym Republiki Federalnej Niemiec w Poznaniu. Na stanowisku zastąpił Mariana Kareńskiego-Tschurla, który pełnił tę funkcję przez 15 lat.

POZNAŃ Więcej
Medalowy początek roku 0

Medalowy początek roku 2017-01-31 14:42

Cztery medale z Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Karate WKF przywieźli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate. Na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Grzelak. Srebra wywalczyli Weronika Andrzejewska i Dominik Tarnowski. Z brązowym medalem na szyi do Pleszewa wrócił Szymon Kowal.

PLESZEW Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma