Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Aktualności

Zgłoś się na staż do urzędu 0

Zgłoś się na staż do urzędu 2017-01-16 14:25

Do 29 stycznia urząd przyjmuje zgłoszenia na wiosenną edycję staży i praktyk studenckich. Kandydaci, którzy przejdą pomyślnie rekrutację, doświadczenie zawodowe będą zdobywać od marca do końca czerwca br. Na studentów czeka ponad 70 miejsc w 26 wydziałach i biurach urzędu miasta.

POZNAŃ Więcej
Zebrali prawie 60 tys. dla WOŚP [DUŻO ZDJĘĆ] 0

Zebrali prawie 60 tys. dla WOŚP [DUŻO ZDJĘĆ] 2017-01-16 13:48

46,5 tys. zł do puszek zebrali pleszewscy wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10,5 tys. zł pochodzi zaś z licytacji gadżetów, która odbyła się w kinie Hel. Grając dla WOŚP w Pleszewie także pływano, biegano i świetnie się bawiono przez cały dzień.

PLESZEW Więcej
Tragiczne wyprzedzanie 0

Tragiczne wyprzedzanie 2017-01-16 13:40

42-letni kierowca zginął w wypadku do jakiego doszło w Nowych Skalmierzycach, na krajowej „25”. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają ostrowscy policjanci.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Wicestarosta z medalem od policjantów 0

Wicestarosta z medalem od policjantów 2017-01-16 12:36

Piotr Kasprzak, wicestarosta Powiatu Średzkiego został odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji. Odznaczenie odebrał na ceremonii, podczas której odbyło się uroczyste ślubowanie 110 nowo przyjętych policjantów i policjantek.

ŚRODA WLKP. Więcej
Archeologiczne odkrycia w parku  0

Archeologiczne odkrycia w parku 2017-01-16 12:05

Fragment dziewiętnastowiecznej śluzy, która służyła do regulowania poziomu wody w sadzawce, kilkaset fragmentów naczyń ceramicznych z okresu wczesnonowożytnego oraz kolejne pochówki – to ostatnie odkrycia archeologów w parku w Jarocinie. Pracują oni w okolicach ruin kościoła św. Ducha, placu zabaw i amfiteatru.

JAROCIN Więcej
Jarocin Festiwal 2017 - nowe informacje 24

Jarocin Festiwal 2017 - nowe informacje 2017-01-16 11:06

Jarocin Festiwal się zmienia. Jego tegoroczna edycja będzie zupełnie inna od tego, co przez ostatnie kilka lat proponowały organizujące go agencje. - Zależy nam na tym, aby festiwal był bardziej widoczny w mieście, odbywał się w jego centrum, był atrakcją dla jarociniaków i okazją, do zarobienia przez mieszkańców, bo wtedy pieniądze, które wydaje samorząd zostają w Jarocinie - mówi Robert Kaźmierczak, wiceburmistrz Jarocina.

JAROCIN FESTIWAL Więcej
25. raz połączą Polaków 0

25. raz połączą Polaków 2017-01-13 14:10

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie on jednak bardziej niezwykły od wszystkich dotychczasowych. Orkiestra, którą dyryguje Jurek Owsiak gra już bowiem ćwierć wieku. Pieniądze wrzucone do puszek 15 stycznia zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

RAPORT Więcej
Wykonawca bez publiczności nie istnieje 1

Wykonawca bez publiczności nie istnieje 2017-01-13 13:04

ELENI przyjechała do Jarocina z koncertem kolęd. Dwa występy artystki wyprzedały się w nadmiarze widzów. Wszystkie pieniądze z biletów i kwesty (ponad 12 tys. zł) zostały przekazane na potrzeby Domu Pokoju w Betlejem. Nam udało się porozmawiać z Eleni przy okazji jej wizyty w Jarocinie. Nie tylko o kolędach i grudniowych świętach.

ROZMOWA Z... Więcej
Burmistrz spotkał się ze strażakami 0

Burmistrz spotkał się ze strażakami 2017-01-12 16:20

Adam Lewandowski, burmistrz Śremu, spotkał się z przedstawicielami jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, znajdujących się na terenie gminy Śrem. W spotkaniu, oprócz włodarza miasta, udział wzięli Paweł Wiśniewski, komendant główny OSP oraz komendanci OSP w Śremie i Wyrzece.

ŚREM Więcej
Pierwsze urodziny prorodzinnej akcji 0

Pierwsze urodziny prorodzinnej akcji 2017-01-12 14:52

Właśnie minął rok od momentu, gdy w gostyńskim ratuszu gościła Jagoda Domelewska. Dziewczynka była pierwszą osobą, która otrzymała od Jerzego Kulaka, burmistrza miasta ręcznik kąpielowy z kapturem opatrzony logo „Jestem z Gostynia”. Takie prezenty dostają też pozostali nowo narodzeni gostynianie.

GOSTYŃ Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma