Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

Amator cudzych zabawek

30-latek ukradł dziecięce zabawki. Nie udało mu się to samo z aparatami fotograficznymi. I tak usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i usiłowania dokonania tego przestępstwa. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

W nocy z 9 na 10 maja, ostrowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wybiciu szyby w jednym ze sklepów na terenie miasta. - Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznany sprawca, poprzez wybicie szyby drzwi wejściowych, wszedł do sklepu i ukradł artykuły dziecięce – informuje sierż. Małgorzata Łusiak. Policjanci ustalili też, że prawdopodobnie ten sam sprawca usiłował włamać się do zakładu fotograficznego.

Już po kilku minutach kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o te przestępstwa. Włamywaczem okazał się 30-latek. - Sprawca został doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Dodatkowo, okazało się, że mężczyzna poprzedniej nocy usiłował włamać się do innego sklepu – ujawnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Łącznie straty jakich dokonał mężczyzna wstępnie oszacowano na kwotę ponad 10 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Sprawa 30-latka zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o karze dla mężczyzny. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem sąd może orzec karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2018-05-15 15:06 258

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.