Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Biblioteczna Akademia Rozmaitości

Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku pozyskał 16.000 zł. na realizację projektu pod nazwą „Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, który realizowany będzie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącą zadania Powiatowej Biblioteki Publicznej dla Powiatu Pleszewskiego.

Środki pochodzą z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w ramach programu Promocja Literatury i Czytelnictwa –priorytet Partnerstwo Publiczno-Społeczne.

Celem projektu jest zwiększenie oferty kulturalnej i edukacyjnej dla społeczności lokalnej oraz promocja idei wolontariatu.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu zorganizowane zostanie szereg ciekawych wydarzeń m.in.: spotkania autorskie z Arkadym Pawłem Fiedlerem, Ewą Wachowicz, Zofią Stanecką, warsztaty rękodzielnictwa ludowego, biblioterapeutyczne, wykłady prozdrowotne, rajd rowerowy, piknik czytelniczy, wystawa fotograficzna.

Zajęcia odbywające się od maja do lipca pogrupowane zostały w ramach 6 akademii tematycznych związanych ze zdrowiem, kulinariami, podróżami, kulturą ludową, literaturą i pozwolą na pogłębienie wiedzy na ww zagadnienia.

Szczegóły dotyczące terminów poszczególnych imprez zamieszczane będą na bieżąco na stronie internetowej Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pleszewskiej  biblioteki, w prasie lokalnej oraz na plakatach.
Źródło: pleszew.pl
2016-05-10 15:50 736

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.