Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Biegacze opanują miasto

RockRun Jarocin już na dobre wpisał się w kalendarz imprez sportowych na naszym terenie. Jego czwarta edycja odbędzie się 9 września. Zapisy na bieg trwają. Uczestników czeka kilka niespodzianek. Od zmiany trasy imprezy rozpoczynając, na możliwości wyboru pakietu startowego kończąc.
           
RockRun Jarocin 2018 wystartuje 9 września o 12:30 z Stadionu Miejskiego w Jarocinie. Biegacze znów mogą wybrać czy zmierzą się z dystansem 10 km czy 21 km. W tym roku trasy obydwu biegów ulegną zmianie. – RockRun stanie się bardziej biegiem miejskim, niż miało to miejsce w poprzednich latach – zapowiada Robert Cieślak, prezes stowarzyszenia RockRun Jarocin, które organizuje imprezę. Jego uczestnicy, po starcie na Stadionie Miejskim, pobiegną w prawo, a nie jak dotychczas w lewo, ul. Św. Ducha. Dobiegną nią aż do jarocińskiego rynku. Stamtąd, przebiegając podcieniami ratusza, wrócą na ul. Św. Ducha. Nią dobiegną do ul. Żerkowskiej i dalej do Wilkowyi. – W biegu na 10 km nawrotka będzie na wysokości tamtejszej szkoły – zapowiada Robert Cieślak. 10-kilometrowcy powrócą na Stadion Miejski w Jarocinie. Uczestnicy półmaratonu pobiegną dalej. Aż do Łuszczanowa. Tam zawrócą na ul. Stawnej i także powrócą na Stadion Miejski, gdzie zakończą swoje zmagania. – Testujemy ten pomysł. Zobaczymy jak się sprawdzi – przyznaje Przemysław Masłowski ze stowarzyszenia RockRun Jarocin. Organizatorzy imprezy mają nadzieję, że dzięki zmianom tras jeszcze więcej ludzi niż w latach poprzednich obejrzy zmagania biegaczy. 
           
Kategorie wiekowe się nie zmieniają. Również klasyfikacje zostają takie same, jak w latach ubiegłych. Motywem przewodnim IV RockRun Jarocin będzie mikrofon. Znajdzie się on na koszulkach i medalach. Zapisy na bieg już ruszyły. Pierwsze 100 osób za wzięcie w nim udziału zapłaci 40 zł. Im bliżej 9 września, opłata będzie rosła. - Wprowadziliśmy dwie możliwości zakupu karnetu – z koszulką i bez niej. Ten drugi będzie tańszy o 10 zł – mówi Przemysław Masłowski ze stowarzyszenia RockRun Jarocin. Do końca czerwca pakiety startowe na IV RockRun Jarocin będą kosztowały 60 zł pełen i 50 zł bez koszulki. Od lipca do połowy sierpnia będzie trzeba za nie zapłacić 70 zł za pełen i 60 zł bez koszulki. Od połowy do końca sierpnia cena pakietów zrośnie do 80 zł za pełen i 70 bez koszulki. Jeżeli ktoś chce zapisać się na RockRun w dniu zawodów musi się liczyć z opłatą równą 100 zł. Wtedy też, nie dość, że liczba miejsc na biegu będzie ograniczona, dodatkowo odgórnie będzie to pakiet startowy bez koszulki.
           
- Od początku zakładaliśmy że chcemy tą imprezą zachęcić mieszkańców Jarocina do biegania. Mamy nadzieję, że udaje się nam to robić. Niech nas biega jak najwięcej. To ma być zabawa i miłe spędzenie czasu – zachęca Józef Hoffman ze stowarzyszenia RockRun Jarocin. Impreza odbędzie się pod hasłem: „Stop dopalaczom i innym uzależnieniom”. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci.

Organizatorzy RockRun już zapowiedzieli kolejną możliwość sprawdzenia swojej formy przez jarociniaków. Tym razem będzie to Bieg Niepodległości. Odbędzie się od pod koniec października. Tak, by nie kolidował z uroczystościami 11 listopada oraz biegiem w Poznaniu.
Źródło: Foto. Materiały Prasowe
2018-05-15 13:14 411

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.