Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Biegli nieść pomoc

VI edycja Biegu Nadziei w Środzie Wielkopolskiej za nami. Znów biegano na rzecz budowy Hospicjum im. Piotra Króla. Idea rywalizacji połączyła 334 osoby. Wspólne niesienie pomocy nie ma ograniczeń wiekowych. Na starcie stawili się różnowiekowi zawodnicy – od dzieci poczynając, na seniorach kończąc.
Środą Wlkp. zawładnęła sportowa rywalizacja. W jej ramach zbierane były pieniądze na budowę hospicjum. - Problem braku opieki hospicyjnej i paliatywnej dla osób ciężko chorych jest niejednokrotnie niedostrzegany i bagatelizowany. Wiąże się z tym brak miejsc opieki dla tych osób. Dlatego powstała idea „zdrowi pomagają osobom, które to zdrowie utraciły” – można przeczytać na stronie hospicjum. Coroczny Bieg Nadziei o puchar burmistrza Środy Wielkopolskiej organizowany jest zarówno dla społeczności lokalnej, jak i osób z całej Polski. W ten sposób na linii startu zawodów pojawiło się 334  biegaczy. Bieg zainaugurował Wojciech Ziętkowski, burmistrz Środy Wlkp., strzelając z pistoletu czarnoprochowego.

Start oraz meta znajdowały się na Starym Rynku, natomiast sama trasa biegu uwzględniała ulice miasta. Dystans który obowiązywał uczestników wydarzenia wynosił 10 km z atestem WZLA lub 3,6 km dla początkujących biegaczy, chcących wesprzeć stowarzyszenie. Na czele biegu funkcję pilotów sprawowali motocykliści ze średzkiego Stowarzyszenia Etyliniarze. Oprócz głównego biegu, w ramach imprezy odbyły się też rywalizacje towarzyszące: dla dzieci oraz II Mistrzostwa Wielkopolski Prawników.

Wśród mężczyzn wygrał Adrian Żakowski, natomiast najszybszą kobietą okazała się Magdalena Lewandowska. Zwycięzcy w kategorii open odebrali nagrody rzeczowe. Najlepsi zawodnicy 10-kilometrowego Biegu Nadziei w siedmiu kategoriach otrzymali puchary. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla przy współpracy Stowarzyszenia Klub Biegacza Aktywni Środa Wielkopolska, Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej, Starostwa Powiatowego w Środzie oraz Klubu Sportowego „Polonia Środa”.
Źródło: Foto. sroda.wlkp.pl
2018-06-25 13:44 134

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.