Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Burmistrz w ogniu pytań

Grupa przedszkolaków z „Osiedlowych Skrzatów” odwiedziła Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej oraz burmistrza miasta. Dzieci przeprowadziły wywiad z Wojciechem Ziętkowskim. Dzięki temu dowiedziały się, jak odpowiedzialną funkcję pełni włodarz i na czym polega jego codzienna praca.
Głównym założeniem wycieczki przedszkolaków z „Osiedlowych Skrzatów” było przybliżenie pracy Wojciecha Ziętkowskiego na stanowisku burmistrza Środy Wielkopolskiej oraz zapoznanie najmłodszych ze specyfiką pełnienia tak ważnej funkcji. Dzieci przeprowadziły więc wywiad z włodarzem.

Wojciech Ziętkowski musiał się zmierzyć z takimi pytaniami, jak: „Czy praca burmistrza jest trudna?”, „Czy zawsze chodzi pan w garniturze?”, a nawet „Czy zostanie pan naszym kolegą?”. Dzielnie odpowiedział na zadane pytania. - Włodarz, w zajmujący sposób, przybliżył gościom tajniki swojej pracy. Przy okazji opowiedział także o swoim dzieciństwie i zainteresowaniach – dodaje Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp.

Na zakończenie spotkania grupa przedszkolaków, w ramach podziękowania za miłe przyjęcie i poświęcony czas, podarowała Wojciechowi Ziętkowskiemu własnoręcznie wykonany bukiet. Maluchy zaśpiewały także piosenkę o wiośnie, wnosząc do urzędu radosną atmosferę. Dzieci od burmistrza, w podziękowaniu za wizytę, otrzymały słodkie upominki, które zostały przyjęte z szerokimi uśmiechami.
Źródło: Foto. sroda.wlkp.pl
2018-04-10 13:21 97

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.