Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Chciała wyprać brudne pieniądze?

Stwierdzenie o „praniu brudnych pieniędzy” do serca wzięła sobie 31-letnia mieszkanka Środy Wlkp. Gotówkę, którą ukradła swojej znajomej, kobieta schowała w pokrywie pralki automatycznej. Teraz grozi jej 5 lat więzienia. 
    
- Pomysłowość przestępców w sposobie chowania łupów nie zna granic – przyznaje mł. asp, Edyta Kwietniewska. - Spłuczki, dywany, piece – to codzienność – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Tym razem policjantów zaintrygowały świeżo odkręcone śrubki od pokrywy pralki. To był dobry trop. Po zdjęciu przykrywającej pralkę płyty, oczom policjantów ukazały się skradzione banknoty. Było to 1.000 zł.

Pieniądze przywłaszczyła sobie 31-letnia kobieta. Należały do jej znajomej, którą po porostu okradła. - Koperta z gotówką była o tyle ważna dla pokrzywdzonej, że odłożona su,a miała być przeznaczona na zorganizowanie przyjęcia dla dziecka – ujawnia mł. asp, Edyta Kwietniewska. Gdy ograbiona zorientowała się w całej sytuacji zawiadomiła policję. Ta wykluczyła możliwość włamania. Tym samym mundurowi wpadli na trop 31-latki. – Okazało się, że kobieta, pod pretekstem pożyczenia 100 zł, dowiedziała się gdzie mieszkanka Środy Wlkp. trzyma pieniądze. Wykorzystując wyjście z pokoju właścicielki ukradła połowę schowanej gotówki – informuje oficer prasowy KPP w Środzie Wlkp. Pieniądze w pralce mundurowi znaleźli, gdy przeszukali miejsca, w których podejrzana przebywała w dniu kradzieży. Tym samym mieli niezbite dowody o jej winie.

Gotówka wróciła do prawowitej właścicielki. Sprawczyni natomiast usłyszała zarzuty za swój czyn zarzuty. - 31-latka była już wcześniej karana za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia – mówi mł. asp. Edyta Kwietniewska. O wysokości kary zadecyduje sąd.       

 
Źródło: Foto. sroda-wielkopolska.policja.gov.pl
2018-05-24 12:01 116

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.