Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

Czarna wołga kursuje po mieście? Legendy miejskie w kaliskim Teatrze!

Jakie opowieści mieszkańcy Kalisza przekazują sobie od pokoleń? Ruszył nabór do półkolonii letnich „Legendy Miejskie” dla młodzieży w wieku 13–18 lat, które odbędą się w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w dniach 13–25 sierpnia 2018 r.

Punktem wyjścia i pretekstem do pracy z młodzieżą będą "mikrohistorie" – inspirując się nimi młodzież wraz z prowadzącymi będą odkrywać miasto czytając napisy na murach, podsłuchując rozmowy w sklepach, analizować wygląd straganów na targowisku. Podejmą próbę znaleźć ukryte pod płaszczykiem codzienności drugie dno, w którym królują określone wzorce zachowań, wpływające na charakter miasta. W kaliskich kronikach, starych wydaniach gazet, nagłówkach artykułów o sprawach, którymi żył kiedyś Kalisz warsztatowicze będą poszukiwać postaci ciekawych i nietuzinkowych.

Jednym z prowadzących zajęcia będzie reportażysta Filip Springer, finalista Nagrody Literackiej „Nike” 2012 za reportaż Miedzianka. Historia znikania.

Aby dołączyć do ekipy badawczej, należy przesłać krótką „opowieść” o  Kaliszu  i/ lub jego mieszkańcach. Może to być opowieść prawdziwa, zasłyszana w sklepie, prawdopodobna lub całkiem niedorzeczna. Opowieść może mieć dowolną formę. Wiecej informacji na stronie http://www.teatr.kalisz.pl/czarna-wolga-kursuje-po-kaliszu-zapraszamy-na-lato-w-teatrze/

Teatr czeka na zgłoszenia do piątku 13 lipca pod adresem ewelina.knajdek-marcinkowska@teatr.kalisz.com.

Liczba miejsc jest ograniczona, całkowity koszt udziału – 30 zł.  Z wybranymi osobami Teatr skontaktuje się mailowo do 15 lipca 2018 roku.
Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, finansowanym ze środków MKiDN oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Źródło: Materiały prasowe
2018-06-20 14:55 112

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.