Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Darmowe jednoślady przy dworcu

Miejska Wypożyczalnia Rowerów w Śremie już działa. W tym sezonie funkcjonuje ona nie tylko na promenadzie nad Wartą i przy bibliotece publicznej, ale i w nowym miejscu. Darmowe jednoślady czekają na swoich chwilowych właścicieli także przy dworcu PKS przy ul. Powstańców Wlkp. 4 w Śremie.

Przy dworcu PKS w Śremie do dyspozycji mieszkańców oddanych zostało 10 nowych rowerów. Jednoślady wyposażone zostały w elementy niezbędne do wygodnej i bezpiecznej jazdy, m.in. oświetlenie, dzwonek, hamulce. Do dyspozycji wypożyczającego jest również zapięcie zabezpieczające rower.   
      
Korzystanie z Miejskiej Wypożyczalni Rowerów jest bezpłatne i bardzo łatwe. - Wystarczy na dworcu PKS zgłosić się do osoby obsługującej punkt i wypełnić Kartę Wypożyczenia – czytamy w informacji prasowej gminy. Miejska Wypożyczalnia Rowerów w Śremie jest czynna codziennie od 12:00 do 18:00. Jednoślady będzie można tam podnajmować aż do września.

W otwarciu nowego punktu Miejskiej Wypożyczalni Rowerów w Śremie uczestniczyli: Adam Lewandowski, burmistrz miasta oraz Maria Świdurska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej. Punkt rowerowy przy PKS-ie powstał z inicjatywy OPS-u. Ma on zaktywizować seniorów. Wypożyczalnia przy dworcu obsługiwana jest przez osoby zrzeszone w ramach Śremskiego Programu na rzecz osób starszych na lata 2017 – 2025.

Przypomnijmy, że jednoślady można wynajmować także przy Bibliotece Publicznej w Śremie oraz na promenadzie nad Wartą. Tam na mieszkańców czeka 20 rowerów, a także wózki biegowe czy foteliki rowerowe. - Miejska Wypożyczalnia Rowerów prowadzona jest w celu realizacji zadań Aktywnego Rowerowego Śremu dla mieszkańców miasta i gminy Śrem. Działanie podejmowane jest w ramach zadań określonych w Śremskim Programie na rzecz osób starszych na lata 2017 – 2025 – czytamy w informacji prasowej gminy. To także element powstającego zintegrowanego węzła przesiadkowego w Śremie.
Źródło: foto, srem.pl
2018-05-09 12:11 173

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.